Převorství u pomerančovníku přehled

Převorství u pomerančovníku
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428807/bmid_prevorstvi-u-pomerancovniku-83e-428807.jpeg 4 550 550

Kořeny chaosu série

1. díl

Svět je nesmiřitelně rozdělený. Královenství nemá dědičku. A dávný nepřítel se probouzí. Říši Inysu už přes tisíc let vládne berethnetská dynastie. Královna Sabran musí počít dědičku, aby svou zemi zachránila před zničením. Stále však není provdaná a ke dveřím její ložnice se plíží hrdlořezové. Ead Duryanová je u dvora jednou z mála cizinek. Vypracovala se na pozici dvorní dámy, ve skutečnosti však zůstává věrná utajenému společenství Rudých panen. Nespouští oči z královny Sabran a pomocí nedovolených kouzel ji tajně ochraňuje. Na opačné straně temného moře se dívka Tané celý život cvičí v bojovém umění, aby se mohla stát dračí jezdkyní. Okolnosti ji však doženou k rozhodnutí, které ohrozí celou její budoucnost. Západ a Východ tvrdošíjně odmítají spolupracovat, avšak síly zla procitají z tisíciletého spánku…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host
Originální název:

The Priory of the Orange Tree , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Převorství u pomerančovníku. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (162)

Jazzminator
03.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Rozjezd knihy byl trochu pomalejší, a to proto, že čtenář je ihned zavalen spoustou jmen, historického kontextu a jiných informací, a tak je docela těžké se v ní z počátku vyznat. Rozhodně ale doporučuju u příběhu ještě chvíli setrvat a ten začátek přečkat, protože zhruba po 50-90 stranách se do toho člověk začne dostávat a poté už je všechno jasné jako facka. Kniha mě vtáhla snad jako ještě žádná jiná a 800+ stran bylo tatam, ani jsem to nepostřehla (a ještě bych klidně přidala! Strašně mě mrzelo, když už jsem se blížila konci). Oceňuji také autorčinu práci s jazykem (např. to, jak byly vymyšleny názvy míst a mnoho dalšího) - díky tomu na mě příběh a svět v němž se odehrává působili neskutečně autenticky.
Nejsem sice největší fanda toho, že dvě hlavní postavy byly v lesbickém vztahu - přišlo mi to do příběhu zahrnuté trošku na sílu, podle mě by se bez toho kniha obešla - ale vzhledem k tomu, že měla více hlavních postav, mi to zas tak nevadilo. Nejvíce mě rozhodně bavily části s Tané. Kromě toho pro mne není o čem dále polemizovat a je to jasných pět hvězdiček.

Scorpio7
19.05.2024 1 z 5

Kniha není napsaná moc poutavě, po pár kapitolách jsem ji musela odložit zpátky na poličku.
Styl psaní mi přišel "mrtvý". Ději chyběla jiskra i hloubka, nebo něco, čím by byl alespoň trochu zajímavý. Postavy také nezaujaly - jak se říká, nemastné neslané. Bohužel laciná připodobenina Hry o trůny.


BojácnéKuře
13.05.2024

S knihou jsem přestala po 300 stranách. Tak jsem se na ni těšila, plus jsem nikdy nečetla knihu s takovým počtem stran, takže jsem to brala jako výzvu. Ale bohužel mě na knize nic nezaujalo, všechno působilo tak mdle a strojeně. Opravdu jsem se snažila najít něco, co by mě nutilo číst dál, ale příběh se táhnul pomalu a nezáživně a žádná z postav mi nepřirostla k srdci. Všichni nějak postrádali hloubku a nešlo se s nimi nijak ztotožnit. Kdyby to radši autorka napsala jako sérii, možná by to dopadlo lépe, ale opravdu nehodlám trávit čas nad takovou bichlí, která mi nic nedá.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Převorství u pomerančovníku v seznamech

v Právě čtených42x
v Přečtených673x
ve Čtenářské výzvě210x
v Doporučených58x
v Knihotéce473x
v Chystám se číst556x
v Chci si koupit135x
v dalších seznamech13x

Štítky knihy

draci magie pro dívky fantasy

Autorovy další knížky

Samantha Shannon
britská, 1991
2014  84%Kostičas
2020  82%Převorství u pomerančovníku
2015  87%Vidořád
2017  84%A zrodí se píseň
2022  84%Když spadne maska