Vidořád přehled

Vidořád
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 757 757

Kostičas série

< 2. díl >

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host
Originální název:

The Mime Order , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vidořád. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (157)

Alíček83
29.05.2024 4 z 5

Druhý díl byl víc táhlý, politikaření, málo akce. Akčnější to bylo až na konci, boj s Emejcem a šarvátka. Jinak samý pletichy, kdo je s kým a kdo proti komu. Hned jdu na další díl.

ardeas
15.05.2024 3 z 5

(SPOILER) Znova trochu prekombinovany dej, ktorý má vytvárať chuť čítať ďalej. Po čase ma to začínalo trochu nudiť. Opisy sú podľa mňa najväčší deficit celej série. Chce to proste ubrať a ak si odmyslím všetku terminológiu, ktorá je väčšinou len na okrasu, príde mi to skor ako dystiopia, než fantasy - postapokalypticky svet, kde 1 hrdinka zachráni všetko.
Nebyť romantickej linky, ktorú vyvažuje Arcturus v tom dobrom slova zmysle, kde vidíme skutočný vnútorný boj, asi to nedocitam. Zaporaci su proste veľmi záporný a v podstate je hlavná dejová linka ala rozprávka. Klasický boj dobra so zlom, kde sa ale nedokážem stotožniť s hlavnou hrdinkou. Jax mi bol podozrivý od začiatku knihy a všetko, ak sa nad tym zamýšľate, je nejaké okate. Asi najlepšie by som to pomenovala, že v tomto vymyslenom svete chyba prirodzenosť :)


dam.si.knihu
24.03.2024 3 z 5

Druhý díl série Kostičas začíná tam, kde ten předchozí skončil. Musím se přiznat, že byť jsem z prvního dílu byla nadšená, tak tady to bylo mírné zklamání. Co si budem, Kostičas je jedna velká jízda a Samantha si pro své čtenáře připravila propracovaný, originální a také složitý svět, u kterého musíte dávat velký pozor.
Nicméně v tomto díle mě polovina příběhu moc nebavila a musela jsem se do toho nutit. Nebýt to audiokniha, tak ji asi odložím.
Kdyby měla první půlka příběhu spád jako v druhé polovině, byla bych nadšená. Protože konečně byli zpátky Refájci, kteří dali příběhu tu správnou šťávu a byl to přesně ten příběh, jaký jsem si představovala a zároveň jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne. Takže i přes nudný začátek byl ten konec super a samozřejmě mě zajímá, co se stane v tom dalším!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Vidořád v seznamech

v Právě čtených15x
v Přečtených1 046x
ve Čtenářské výzvě199x
v Doporučených84x
v Knihotéce451x
v Chystám se číst320x
v Chci si koupit85x
v dalších seznamech14x