Vidořád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/big_vidorad-LZd-247901.jpg 4.4656
Série:

Kostičas 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host
Originální název:

The Mime Order, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (142)

Kniha Vidořád

jjanca
31.12.2021

Začiatok knihy bol pre mňa extrémne zdĺhavý. Ale vedela som, že akonáhle sa na scéne objaví Arcturus a ďalší Refájci, tak knihu nebudem vedieť odložiť. A tak sa aj stalo. Po tom, ako vstúpili do deja, nabral príbeh spád a zrazu bol koniec. Romantickej časti môjho ja chýbalo viac momentov Paige a Strážcu, ale napätia a zvratov to malo dostatok. Našťastie mám doma ďalší diel, tak sa doň rovno môžem pustiť.

pipa36
31.12.2021

Oproti prvnímu dílu se mi to líbilo trochu míň. Připadalo mi, že se to hrozně táhne - ne, že by kniha postrádala děj, ale pro mě to začalo být zajímavé až ve chvíli, kdy se na scénu vrátili Refájci. Už se těsím na další díl.


Julinka679
07.06.2021

Dovolím si znovu citovat (hodně mi to ke knize sedí):

"Na Bílé věži pět havranů sedí,
na rakev královny v průvodu hledí
jednoho rána zimního.

Havrani více než lidé vědí,
do jednoho stále na věži sedí,
když vdova bílý šat obléká
a Londýn ve smutku pokleká.

Na Bílé věži pět havranů sedí,
na útěk králův mlčky hledí
jednoho rána letního.

Havrani znají, co lidé nevědí,
ani jeden už na věži nesedí,
když Rozparovač dýku otírá
a král prokletý umírá."

"Hleďte, jak Snílek v krajinách skáče,
Bludička Jenny už v éteru pláče.
Smetla i Halíře, starýho bracha,
Valibuk měl by si taky dát bacha."

Opět skvělý díl, u kterého jsem se vezla od začátku až do konce! Snílka/Paige jsem si naprosto zamilovala a Strážce se mi taky dost zamlouvá, takže já jsem naprosto spokojená! Je tam vše, co by fantasy mít mělo a má toho i spoustu navíc! Klobouk dolů před autorkou protože podle mě vytvořila dokonalé fantasy, které se stává jedním z mých nejoblíbenějších!
Za mě tedy opět 5* a naprosto doporučuji! :-)

nefernefer
09.01.2021

Pokračování příběhu se rozvíjí celkem slibně. Podél linie hlavní hrdinky se vinou i vedlejší příběhy jejích přátel, takže to není jednotvárné. Občas jsem sice kroutila hlavou nad tím, proč něco, co před chvílí šlo, najednou nejde a některá vysvětlení mi přišla přitažená za vlasy, ale budiž. Stále to beru jako pohádku a jsem ochotna přimhouřit oči, protože jinak je to čtivé natolik, že mě pořád ještě zajímá, co z toho bude dál.

essene
22.07.2020

čtivá,super

Yuuki24
07.05.2020

Malinké zklamání po prvním dílu. Připadá mi, že děj trochu vázne nebo spíš se vleče. Některé pasáže jsem musela přeskočit. Závěrečný boj teprve možná příběhu dodal nějakou tu šťávu. Doufám, že další díly budou o kapánek lepší. Hlavně jsem napnutá jaký konec bude tato sága mít.

zinon
28.04.2020

Nějak tomu světu nemůžu přijít na chuť. Kniha mi přišla hrozně nudná, pro mě byl daleko lepší první díl. Jakmile se na scénu vrátili Refájci, tak se konečně pro mě začalo něco dít. To jsou pro mě tahouni příběhu a ti, o kterých chci vědět víc. Konec pro mě nebyl vůbec překvapivý.

venacava
17.04.2020

Lepší než 1 díl a to i dost. Četla jsem to docela dlouho po 1 díle a tak jsem si nepamatovala všechny detialy, ale ničemu to nevadilo, protože klíčové věci jsou samozřejmě opakovaný hrdiny, protože se snaží přijít kdo má co zalubem.
Po 2 dilu se těším na díl 3

1 ...