Vidořád

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247901/vidorad-LZd-247901.jpg 4.5418
Série:

Kostičas (2.)

Originální název:

The Mime Order (2015)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (106)

Přidat komentář
PapayaD
17. ledna

Vidořád nebyl kniha od které bych se vyloženě nemohla odtrhnout, ale když jsem se do ní ponořila, bavila mě a stránky mi rychle ubíhaly. Pomalejší a nudnější rozjezd vynahradil velkolepý konec, za který mám autorku chuť zaškrtit a obejmout zároveň. Paige jako hlavní hrdinka není špatná, ale já mám raději postavu Jaxona Halla alias Bílého vazače a ani Arcturus Mesarthim (snad mám to jméno dobře - prostě Strážce) není k zahození. Stejně tak Ivy a Marie Ogněna.
Určitě se těším, až se dostanu k třetímu dílu a doufám, že mě nezklame, jak to u takových dlouhých sérií bývá.

OndřejMergl
04. ledna

Druhý díl mě uchvátil o něco méně než první, především díky tomu, že se hlavní hrdinka spíše schovávala a kula pikle, než by něco pořádného dělala. Alespoň závěrečná šarvátka vše vynahradila.

terinkha
11.12.2017

Jasně, je to líbivě napsaný, trochu zmatený, občas byste Paige nejradši namlátili, ale...Ta kniha má náboj, tajemno, akci, zvraty. Mně se to líbí, těším se na další díly a jsem ochotná přimhouřit obě oči, když literární forma trochu pokulhává :-) Já jsem hlavně nadšená vykreslením řádů jasnovidectví, fakt se mi tenhle námět ohromně líbí.
Vzhůru do dalšího dílu!

EngliTer
19.11.2017

Ze začátku super, pak trošku nuda, a ke konci opět super! :) Nudné pasáže musí být, to jsem se přesvědčila u spousty knih :) Tahle série mě fakt baví, a hned se vrhám na třetí díl :)

Pasadenka
05.10.2017

Pokračování je pro mě v mnohém lepší, zejména pak v tom, že svět je zaběhnutý a odpadá to překombinované představování postav a smyšlenek. Jelikož celá série byla ohlášená na šest knih, je mi jasné, že Sam si to hezky dramaticky rozčlenila. I když ty „nečekané“ zvraty na konci dílu ala Piráti z Karibiku! Působí to malinko lacině. Ale to není nic špatného. Je to mládežnická literatura, a k té to tak nějak patří.

To jak Paige kuje pikle a snaží se ostatním vysvětlit, že mají problém v podobě příchozích z pekla, mě bavilo asi nejvíc. Ten tak zlomyslně opěvovaný románek, který je pro mě neskutečně upozaděn a v žádném případě zatím nehraje prim, napovídá, že Sam ho plánuje zúročit někdy v budoucnu. Zatím na mě působí až příliš uměle a úplně mi nezapadá do celé koncepce knihy. Chápu, že pro psychologii a motivaci Paige, pro vytvoření její vnitřní disonance je to zaručená bomba, jen to tak zcela nezapadá do celkového pocitu z knihy. Závěrečná velká bitka s „bosem“ byla fajn, i když zas dle šablony.

Co závěrem říct. Určitě se mrknu na další knížku, ale nemyslím, že je to série, na kterou budu láskyplně vzpomínat. Skalní, ani lední fanoušek ze mě nebude, spíš takový ten okrajový letní, jestli víte co tím myslím, jestli ne, máte smůlu. :) Nevím, jestli knížku, jako sérii, mohu doporučit. Je jasné, že komu se líbil první díl, budou se mu líbit i ostatní. Sam umí psát, a ví jak na to, to jen mě to nějak nesedlo. Docela se těším na filmové zpracování a hlavně na to, jak dopadne. Doufám, že lépe, než Nástroje smrti. I když ty měly smůlu v tom, že knižní předloha byla psána v ICH formě, která se obecně hodně těžce zpracovává do filmu. Hor se na trojku! :)

vandalindakova
03.10.2017

Těžko říct, jestli je pro mě druhý díl lehce lepší nebo naopak lehce horší než první. Rozjezd byl takový pomalejší, až jsem se chvíli obávala, že se celou knihu nebude nic dít a bude to jen roztahané. Potom jsem se do toho úplně ponořila, chytilo to spád a mě to začalo hrozně bavit! Ke konci už jsem pomalu ani nemohla přestat číst.
Jediné, co celý příběh trochu kazí, je románek mezi Paige a Strážcem. Na jednu stránku je to klasický příběh dvou odlišných bytostí, které se do sebe zamilují, ale nikdo jejich vztah nepodpoří. Ale tomuhle příběhu plného zločinců, korupce a kolikrát i násilí to spíš ubírá.
Stále oceňuji originální svět, který autorka vytvořila. Téma jasnovidců, jejich rozdělení (a hlavně, kolik druhů jich vymyslela).

moncakovinka
22.08.2017

Oproti prvnímu dílu trošku zklamání, ale opět mě unáší skvěle vytvořený svět a děj, který se tentokrát odehrává také na jednom z mých nejoblíbenějších míst na světě - londýnský Camden.

lucik2773
21.08.2017

Vidořád - ještě lepší bomba! Čekání na další díl asi nepřežiju:-) Fantasy moc nečtu, ale tahle série mě dostala. Díky čtenářské výzvě jsem přišla na skvělou autorku. Díky za ni!

andyval
18.08.2017

Jedním slovem strhující. Miluju tyhle knihy, které vás vtáhnout do děje a vy máte pocit, jako byste přenesli do jiného světa. Víte, knihy jako je tato jsou pro mě něco jako bezpečné útočiště, do kterého se můžu ponořit a vždycky mám jistotu, že přenesu jinde mimo realitu. Prostě vás vcucnou a vy nechcete aby ta chvíle někdy skočila. Všechny další mé pocity skvěle vyjádřil pisatel komentáře pode mnou. Samantha Shannon je pro mě od teď královnou (Kmotryní) fantasy, kterou bude těžké překonat. Nemůžu jinak než dát 5*.

PS: Pokud sháníte do čtenářské výzvy nějakou knihu, které začíná otázkou, tak tady máte vhodného adepta ;). (Cožpak jim nejsme výrazně nadřazeni, my Nepřirození?)

DARKeccentric
03.08.2017

Ještě před nedávnem bych vám řekla, že Samanthu Shannon nikdo nepřekoná. A hádejte co? Ona překonala sama sebe. Kostičas je kniha, která mi přirostla k srdci, považuji ji za dokonalou. Jak ovšem již mnoho přede mnou zmínilo, Vidořád je jěště o stupeň výš. Knížka, navzdory očekávání, vůbec nebyla podřadnější, než první díl. Navazovala přímo na Kostičas a četla se úžasně rychle, dvakrát jsem mrkla a ptala se sebe sama, jak je možné, že jsem před chvílí byla na straně dvacet a teď najednou jsem o tři sta stran dál. Pořád mě udivuje, jak dokonale dokáže autorka vykreslit situace a pocity postav, nikdy se mi nestalo, že bych děj tak hluboce prožívala. Závěr s Jaxem byl vskutku nečekaný, ale ne až tolik nepravděpodobný. Kniha mě naprosto pohltila. Budu mít absťák, nutně potřebuju pokračování. A, jen tak mezi námi z databáze, myslím, že Samantha je divotvůrkyně.

Fizulka71
27.07.2017

Výborný. Výborný, výborný. Ještě lepší než první díl. Spousta překvapení a nepředvídatelných zvratů. Jsem trochu zklamaná z Nicka, naopak Paige je mi čím dál sympatičtější, je tvrdohlavá, bojuje za to, v co věří, a za ty, co potřebují její pomoc a které miluje, žádná překážka jí není dost velká. Jaxon mě ve finále v podstatě nepřekvapil. Abych to shrnula, nevím, jak přečkám ty měsíce, než vyjde třetí díl...

Sarah11
08.07.2017

Tak tohle byla jízda! U mě tedy Vidořád vede na plné čáře, což je příjemné překvapení vzhledem k tomu, že druhé díly sérií se většinou považují za nejslabší. Pořád se něco dělo, mozek pracoval na plné obrátky a najednou jste zapomínali jíst, pít a celkově si uvědomovat okolní svět.
Jen Paige jako hlavní hrdinka mi ani tady bohužel moc nepřirostla k srdci, ale pořád nemůžu přijít na to, čím to je. Možná tou její umíněností? Naopak ten parchant Jaxon je mi nějakým nepochopitelným způsobem sympatický.
Čtivé, napínavé, nepředvídatelné. Potřebuju další díl!

Klariiss
11.06.2017

K sérii Kostičas jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem hledala nějakou knížku do své čtenářské výzvy, která by se odehrávala v budoucnosti. Dnes lituji toho, ze jsem se do čtení vůbec pouštěla, protože obě knihy si mně naprosto podmanily a z vědomí toho, že třetí díl vyjde až na podzim, jsem více než smutná. První díl jsem přečetla do čtyř dnů, druhý mě tak pohltil, ze do druhého dne bylo dočteno. Musím se přiznat, že mě hnala dopředu hlavně touha dozvědět se víc o tom, jak se bude vyvíjet vztah mezi Arcturem a Paige :). Samozřejmě příběh jako takový je úžasně čtivý, Kostičas nenechá čtenáře ani na chvíli vydechnout. Oproti tomu byla první polovina Vidořádu spíše taková oddechová, což vůbec ničemu nevadí. Myslím si, že oba dva díly byly úplně úžasné, už se nemůžu dočkat pokračování!

Danielka001
06.06.2017

za mě: Kostičas byl lepší, na začátku mě vtáhl a na konci jsem vyvlítla jak z tobogánu; ale nebudu Vidořádu křivdit, začátek vlažnější a dějově trochu línější oproti Kotičasu, konec se rozjel na plný pecky.... uvidíme co třetí díl na podzim, těším se...

Shinstria
04.06.2017

Knížka byla opravdu dobrá. Nicméně mi nepřišla až tak dobrá jako první díl. Nevím proč.. ale přišla mi taková mdlejší, nebo jak to říct. Přišlo mi, že se děj ve většině knihy moc natahoval. Až ke konci se to nějak pořádně rozjelo. Ale kniha mě i přes to všechno bavila. I když jsem možná čekala o trošku víc. Rozhodně se těším na další díl.

Terezita
31.05.2017

Úchvatné. Knihu jsem přečetla asi za 3 dny. Je napsaná velice poutavě, plná zajimavých zvratů. Jazyk opět skvělý, autorka ve mě dokázala vyvolat pocity, které nejspíš vyvolat chtěla. Běhal mi mráz po zádech, naskakovala husí kůže, objevoval se úsměv na tváři. Doporučuji, berte všemi deseti! Nemůžu se dočkat pokračování!

bookwarmerka
15.05.2017

Naprosto skvělá kniha. Velmi se mi líbil autorčin nápad. Jen začátek byl složitější, protože vám autorka vysvětluje pojmy až později. Doporučuji se tedy přes začátek přenést s klidem, protože čím více čtete, tím je to lepší! :)

Věrka256
14.05.2017

Tahle kniha sice nebyla tak dobrá jako první díl, ale špatná taky nebyla. Jax se mi tady zdál jiný, než jakého Paige popisovala v jedničce. Ostatní byli naprosto úžasní. Zek, Nick... Všechny jsem si je oblíbila. Konec mě dost překvapil, protože já u knih nepřemýšlím. U mě se realitou stane svět hlavního hrdiny/hrdinky a zbytek nevnímám. Přemýšlím jak postava a nemyslím na logiku... Prostě super! Knihu rozhodně doporučuju přečíst a těším se na další díl.

katallinka
06.05.2017

Musím uznat, že svět který autorka vytvořila se mi velmi líbil. Opět plný nových osob s různými dary a nepředvídatelných událostí. Navíc oceňuji v knihách mapky, protože lépe dokreslují představu o celému příběhu. Bohužel místy jsem se nemohla začíst.

Any27
21.04.2017

U Sedmi pečetí....Vážně, co ten konec? Samantho proč?
Bylo to naprosto Epické (a to slovo epické nepoužívám) četlo se to tak rychle a při konci jsem stránky hltala, tak strašně moc! Bylo to pro mě potřebnější než vzduch. Naprosto tuhle sérii žeru a autorku strašně obdivuji za její velikánskou fantazii. Do dalšího dílu asi vybuchnu :D heeelp, jak může někdo přežít takový nával vzrušující knihy?!...Naprosto nemožné.

adorjas
18.04.2017

Ach áno, opäť večný problém podobných žánrov (napodobne ako Hunger Games). Dej sa viac menej opakuje, síce nie v tábore, ale v inej lokalite, ale je to obdobná parafráza. Nakoniec tam vsunieme romantickú líniu, lebo to je to, po čom srdce túži a zrazu zo šikovnej knihy vznikne typický guláš. Neviem, či zvládnem aj pripravenú tretiu časť...

karavela
16.04.2017

Snad ještě lepší než první díl,nemůžu se dočkat pokračování.

Hanjimka
15.04.2017

Krásný byl první díl a krásný, napínavý byl i druhý. Už aby tu byl třetí, čtvrtý.... Výborně napsané a drží u děje od začátku do konce. A konec...napínavý a otevřený. To nesnáším. Ale stejně se moc těším na další.

ji7967
18.03.2017

Nelze jinak než 5*. Výborně napsané, napínavé. Těším se na další díl.

Teclaireddy
01.03.2017

Tato knižní série mě stránku po stránce stále více pohlcuje. Jak už tu někdo napsal, i já se ztotožňuji s citátem na obálce - nechtěla jsem vypadat jako "roztleskávačka Kostičasu s pompony", ale prostě nešlo jinak. Když jsem četla scény se Strážcem, uvědomovala jsem si, že je to trochu jako z červené knihovny pro náctileté, ale stejně jsem si nemohla pomoct a rozbušilo se mi srdce. Některé pasáže jsem četla rovnou dvakrát. A přestože často čtu v MHD, asi poslední třetinu knihy jsem si nechávala až na doma, protože to s mojí snovou krajinou cloumalo tak silně, že bych to v masoprostoru asi nezvládla.
Oceňuji, že na rozdíl od Kostičasu nebyla většina postav jednoznačně pozitivní nebo negativní (Jaxon, Terebell a další Ranthenové, Kudlanka, Ivy), i když těch jasných "zloduchů" je tam pořád docela dost... Postav je tam obecně opravdu docela hodně a ne všechny jsou moc propracované, doufám, že to autorka ustojí a v dalších dílech nám některé zase trochu víc přiblíží...a nezapomene na ty, které se tak záhadně vytratily (třeba Michael a David).
Ale i přes všechny výhrady zůstávám velkou fanynkou a netrpělivě čekám, až mi škubnutí zlaté šňůry, která mne k této sérii poutá, oznámí, že vyšlo pokračování.

Barbarka_CZ
20.02.2017

Myslím, že nutně potřebuju další díl. :D Doufám, že se HOST hecne a když už ho má k dispozici, přeloží ho a vydá co nedřív. ;) Ten otevřený konec mě asi zabije... :(

Ale teď vážně. Po Kostičasu, který mi díky mnoha novým výrazům a spoustě postav přišel možná trochu moc složitý a zmatený, pro mě byl Vidořád o úroveň lepší. Možná i o dvě. A to se mi do něj ani moc nechtělo... Pět hvězd nedám jen proto, že si chci nechat nějakou rezervu pro další díly. :) Začátek knihy se trochu vlekl, ale pak se to neskutečně rozjelo. Ostatně zhruba od poloviny jsem četla v kuse, prostě jsem nemohla přestat, a knihu dočetla před půl čtvrtou ráno. :D Sice si moc neumím představit, že tahle série má mít sedm dílů, ale po Vidořádu se budu na každý další těšit a třást jako malé dítě na Vánoce.

Jupijow
19.02.2017

Vážně mám teď minimálně pět let čekat, než budu vědět, jak to celé dopadne? Při představě, že bude dalších 5 knih jsem happy, ale to nemůžu vydržet...

vlkcz
16.02.2017

Lituji, že jsem Kostičasu dal 5*, protože takhle už nemám kam pokračovat.
Napětí, intriky, akce, překvapivé zvraty, vše okořeněné mírnou dávkou romantiky. U posledních 100 stran hrozí, že se udusíte, protože zapomenete dýchat.
No a závěr? Jak už tu bylo mnohokrát napsáno, absolutní pecka (i když trochu nelogická).

Pheonix
13.02.2017

Musím říct, že každý by s narůstajícím počtem knih v sérii čekal, že dějová linka bude opravdu upadat a dost lidí to tu i zmínilo, ale podle mě je opak pravdou. Vůbec se mi nezdálo, že by děj nějak upadal, naopak, dozvěděli jsme se mnohem více o samotných vidoucích, o celé Citadele atd., celý děj podle mého názoru krásně rozkvétá a vše do sebe hezky zapadá, vztah mezi Paige a Strážcem mě velmi těší a moc se těším, jak bude pokračovat. Konec byl pro mě, jako pro ostatní tady, velmi šokující a jak tu někdo napsal, nechápala jsem, že na další straně nic nepokračuje :D opravdu se nemohu dočkat dalšího dílu a děsím se koho autorka zabije, jelikož v jednom rozhovoru uvedla, že zabije nějakou z hlavních postav, tak to jsem zvědavá...

kubakubikula
03.02.2017

rozhodne skvele, nevim, ktera byla lepsi, jestli Kosticas nebo Vidorad, ale jsem toho pribehu tak plna, ze ani po nekolika dnech od precteni nemuzu zacit cist nic jineho...kazdopadne citim to, co vzdycky, kdyz zacnu cist neco, co jeste nema vydane pokracovani, ocekavani, nedockavost a trochu nastvani, ze jsem se zas pustila do nedopsaneho pribehu :-)
at tak ci onak, obe knihy mohu jen doporucit