A zrodí se píseň

A zrodí se píseň

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342717/a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4.4112

Kostičas (3.)

The Song Rising (2017)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Sarfias
včera

Tak u tohoto dílu mám trošičku smíšené pocity a také budu maličko spoilit, tak kdo se nechce dozvědět detailnější věci, ať dále nečte.
Page roste a vyvíjí se, což se mi líbí. Autorka navíc nenechá čtenáře chvíli oddechnout, děj je napínavý a tak nějak šlape dopředu. Na druhou stránku nerozumím některým rozhodnutím Page - například proč opustila Strážce? Samozřejmě chápu, že podle jejího názoru ji jejich vztah mohl oslabovat, nicméně na druhou stránku by ji mohl nebývale posílit.
Její rozhodnutí nechat se zajmout bylo jedno z nejriskantnějších co mohla udělat a to, že to nakonec dobře dopadlo bylo až skoro neuvěřitelné. Na druhou stránku.. za každým obřím systémem stojí stoupenci ale i hlasití anebo tišší odpůrci. Autorka popisuje politickou situaci v zemích zatížené Scionem velmi přesvědčivě.
Dávám nakonec plný počet hvězd. Prvnímu dílu kniha konkurovat nemůže, s druhým je srovnatelná, posunuje děj kupředu.
Asi mám z knihy větší radost než neradost :-)

flashi
předevčírem

Dojem pokazil zdlouhavý a nudnější začátek. Chce se to prokousat první třetinou, kdy se neděje celkem nic zajímavého, ale pak už to chytlo obrátky.

moncakovinka

Na tenhle díl jsme čekali opravdu dlouho, což u mě způsobilo, že se mi na začátku vracelo těžko do děje. Naštěstí jsem to zvládla dřív, než se kniha rozjela. No... rozjela. Na jednu stranu obsahuje hodně vaty, na druhou stranu si říkám "Jak tohle mohl sakra někdo vymyslet?!". A takhle to pro mě bylo celou knihu. Konec to vylepšil a moc se těším na pokračování! Snad na něj nebudeme zase čekat tak dlouho.
PS: Já osobně scény mezi Paige a Strážcem trochu postrádám.

Tanja00

Trochu jsem se bála, že se nenaplní moje očekávání po přečtení některých komentářů. I ze začátku knihy jsem se bála, protože Paige se chovala a vyjadřovala stylem máme problém a tohle a co mám dělat a skoro nic nepodnikla, ale pak se to rozjelo a já nemohla přestat číst. Jednoznačně doporučuji a jsem zvědavá jak to bude dál pokračovat. Jenom kamarádka mě i trochu navnadila na milostné scény. „No to uvidíš co se Strážcem.” Ale upozorňuji moc tam toho nebylo a to rozhodně není mínus, přece to nepatří do červené knihovny...

vandalindakova

Tak za mě absolutně nejlepší ze zatím vydaných dílů. Vůbec jsem se u toho nenudila, dělo se takových věcí, že jsem to hltala jedním dechem. Konec první části mi sebral dech. Prostě perfektní.

katallinka

Opět velmi příjemné čtení. Knihy se mi celkově velmi líbí, ale mám pocit, že k dokonalosti ještě chybí hodně

Studanka414

Skvěle napsáno, uż se těším na další dil snad bude co nejdříve.

LilianaFalcon

Ja jsem lehce zklamana... Sice mam tuhle serii rada, ale razim 3x a dost ;-)
Tenhle dil byl celkem povedeny. Uplny zacatek byl zvlastni, pak se to skvele rozjelo, pak byla hromada ale vazne hromada vaty, ale posledni ctvrtina byla bombova...
takove rozporuplne pocity. Nastesti u tretiho dilu uz jsem byla ve vsech tech nazvech zbehla (i kdyz to potrebovalo trochu otrepat), takze jsem si mohla uzivat autorcin styl, proto hodnoceni nekleslo jen na 3 hvezdicky.

wildavk

První dvě třetiny knihy se mi moc nelíbily. Hlavní hrdinka vůbec nepusobila rázně a s vizí, jak v minulých dílech, jen se nechala vláčet událostmi a v podstatě reagovala na to co přicházelo. Až poslední třetina knihy mě zase nadchla: Hrdninka už zase byla akční a konec naznačuje další zajímavou cestu v budoucnu. Jen mě zklamal Strážce - v tomto dílu absolutně nevýrazný a vůbec nic za celý díl neudělal. Doufám, že ješte v budoucnu dostane v příběhu nějakou velkou roli.

OndřejMergl

Zatímco v prvních dvou dílech jsem hlavní hrdince napjatě držel palce, ve třetím už to není úplně ona. Vedoucí role této rebelce zkrátka nesedí.

Navíc poměrně chabě vykonstruovaný děj plný nelogického chování postav vedl k tomu, že jsem knihu spíše tak prolétl, abych zjistil, jestli má cenu pokračovat ve čtení dalším dílem. Nejspíš ho zkusím, ale příliš si od něj neslibuji.

PetraBery

Asi prvních 50 stran jsem se opět dostávala do světa, který si autorka vymyslela. Další díl Bledého snílka Paige byl povedený. V knize bylo na můj vkus celkem dost politických záležitostí, ale jinak to skvěle šlapalo stejně jako v předchozích dílech. A já se budu moc těšit na čtvrté pokračování.

ejwa1937
25.12.2017

Trochu pozvolnejsi Začátek, ale poslední třetina, to byl fičák :) Ráda doporučuji.

EngliTer
15.12.2017

Za mě zatím nejnapínavější díl série, i když to někteří vidí jinak. Zvlášť druhá polovina knihy byla nesmírně zajímavá a napínavá. Nedočkavě vyhlížím další díl!

Denisa.KC
14.12.2017

První dva díly jsem víceméně zhltla a nemohla jsem se dočkat pokračování. Bohužel mě třetí díl celkem zklamal. Příběh nemá dynamiku a propracování mi přišlo povrchní. Raději ať si dá autorka na čas s námětem, než psát bez děje a šťávy. Škoda, doufám, že další díl zase trochu okoření.

Pedruska01
05.12.2017

Na knihu jsem se těšila a čekala jsem na ni poměrně dlouhou dobu. Nakonec mě překvapila její délka/tloušťka oproti předešlým dílům. Kapku nemilé překvapení. Nejen, že jsem se dychtivě začetla, ale zároveň jsem se musela rozpomenout - což nešlo hned. Po takové době, při takovém světě a rozpoložení příběhu není divu. Někde tady jsem četla, že autorka přitlačila v rámci romantiky, že už to není to co na začátku, spíše klišé, jak hlavní hrdinka vzdychá nad svým milovaným. Ten, kdo to napsal - četl stejnou knihu, co já? Anebo četl to vůbec? Rozhodně to nebyla žádná červená knihovna. Nebylo tam nic, co by antiromantiky mělo naštvat. Čekala jsem od tohoto odvětví víc, dle komentáře. Celkově se kniha dobře a rychle četla. Akce tam byla, o tom žádná, politiky ale o něco víc. Někdo si naopak zase stěžoval, že se v příběhu nic nedělo. Dělo, samozřejmě, že ano, ale bylo to... slabší. Když se nad tím zamyslím, něco na tom pravdy je. Byl to popis úkonů, nic, z čeho bych se posadila na zadek. Několik posledních kapitol bylo dalece lepších, akčnějších a stejně nadupaných jako Kostičas či Vidořád. Ten zvrat... cože? A to potom? Vážně? Autorka mě tímhle opravdu dostala. Poslední kapitoly ve třetí části byly hodně dobré. Ty mě rozhodně nepustily a nedovolily jen tak odložit knihu. Však od samotného konce vlastně nevím, co čekat. (?) Rozhodně se těším na čtvrté pokračování, snad to bude kratší čekací doba, a především se vyjasní, co se tady rozjelo. Dovolím si snad zmínit, že je to až lehce nic neříkající, i když každý má miliony představ, co by asi... a znepokojivé. Je to politická hra či záhada na šachovnici o mnoha figurkách. Nikdo neví, zda se jednotlivé figurky do pole vrátí anebo se naopak setkají uprostřed - spolu/proti sobě.
V hodnocení jsem hvězdu ubrala. Nesouhlasím, že by tenhle díl byl vyloženě nejslabší a špatný z dosud vydaných, ale... něco na tom možná pravdy bude. (Což tak nerada po předchozích knihách přiznávám.) Každopádně, jsem zvědavá, jak se to bude s Paige vyvýjet dál. :))

Terezita
05.12.2017

Já nevím, ale už nemám co říct. Pravidelně mám u knížek této autorky problém se začíst, i když to není špatné. Jenže potom mě knížka vtáhne a já si to čtení vyloženě užívám a neskutečně to prožívám. Třetí díl série nebyl výjimkou a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

vlcka
05.12.2017

Tenhle svět je skvělý! V prvních dvou dílech mě úplně pohltil. Bohužel u třetího dílu jsem měla tendenci vymýšlet si spíš vlastní příběhy do tohoto prostředí zasazené. Paige Mahoneyová se v průběhu tří dílů změnila ze sympatické mladé osoby nadané úžasným darem v cosi jako křížence nesmrtelného Chucka Norrise, správného chlapce z foglarovek a teenagerky, které zřejmě něco/někdo způsobuje zatmění mozku. V průběhu čtení jsem ani na chvíli nepochopila, proč by ji, jako Kmotryni, vůbec někdo poslouchal. Dle mého by v tomhle světě skončila pár dní po Šarvátce s podříznutým krkem v nejbližší stoce. Sympatická a uhrančivá postava Strážce mlčí, trpělivě snáší vše, čeho se od Paige dočká a působí jako Deus ex machina. Není možné něco přežít? Nasaďte Strážce! Od nesmrtelné nelidské bytosti by člověk čekal něco trochu... osobitějšího. Prostě mi to celé připadalo zoufale nefunkční, plné logických děr. Pozor Spoilery! Ledaže... leda, že by to celé vlastně vůbec nebylo o Paige, že v pozadí stojí loutkáři a vše bylo naplánováno a rozhodnuto někým jiným a malá naivní Paige je použita v podstatě jako symbol a nástroj (což by vysvětlovalo, proč vlastně je na konci knihy pořád ještě naživu). A konec něco takového opravdu naznačuje. Ten konec to celé podstatně vylepšil. Takže jsem opravdu zvědavá na čtvrté pokračování.

Sarah11
14.11.2017

Po předchozím dílu, ze kterého jsem byla nadšená, bohužel celkem zklamání. Nevím, jestli se na hodnocení také nepodepsalo moje rozpoložení, když jsem knihu četla, protože poslední dobou mi vůbec nezbývá čas na čtení a když už si nějaký najdu, nevydržím u toho dlouho, každopádně i tak je pro mě tento díl zatím jednoznačně nejslabší. Bylo to hrozně rozvleklé a přišlo mi, že se tři čtvrtě knihy v podstatě nic nedělo a když už, tak to zase strašně rychle ustalo, takže to ve mně nevyvolávalo takové napětí jako u ostatních dílů a všechno mi většinou bylo tak nějak jedno. Myslím si, že kdyby kniha byla o 100 stran kratší, nic by se nestalo. Nicméně ten zlom na konci, jak už jsme u autorky zvyklí, byl super, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Kniha své kvality rozhodně má a je vidět, že autorka umí psát a má celý svět pěkně vymyšlený, ale bojím se, aby ostatní díly ještě víc nešly dolů s kvalitou. Necháme se překvapit.

Jupijow
12.11.2017

První dva díly mě maximálně pohltily a nemohla jsem se dočkat vydání třetího...a víte jak to je, když se na něco moc těšíte...pořád dobrý, pokračuju v čekání na další knihu, ale wow efekt prvních dílů už tam není. Charakter Paige je takový nějaký nedotažený a některé její myšlenkové pochody nedávají smysl....no uvidíme, co se z toho ještě vyklube.

KarolinaU
12.11.2017

Já tuhle sérii naprosto miluji! Už jenom ten vzhled! A tento díl mě opět nezklamal! Úplně mě to pohltilo! Vřele doporučuji!!!

Fizulka71
09.11.2017

Právě jsem dočetla. Myšlenky se mi splašeně řítí, byla to prostě jízda. Jestli čekáte sluníčka a motýlky, zapomeňte. Tenhle díl je temný. Jakože fakt temný. V jednu chvíli si říkáte, tohle se přece nemůže stát, to není možný, a pic, v další se to stane a je to ještě mnohem horší. Děj se řítí, nedá vám chvíli odpočinout. Skoro se nejde odtrhnout. Za každým rohem čeká překvapení, někdy zrada, jindy ta nejméně uvěřitelná spojenectví. Nebudu spoilovat, prostě jděte do toho a přečtěte si to. Je to mazec. V dobrým slova smyslu. Jestli bude čtvrtý díl až za další dva roky, tak to asi nepřežiju. Užijte si čtení!

MarkettT
05.11.2017

Nemám slov! Opravdu se těším na další díl

kklepkaa
03.11.2017

Ze začátku jsem měla rozporuplné dojmy. Paige se chovala podivně... a často jsem měla sto chutí jí praštit. Naštěstí zhruba po 30% se to rozjelo. Rozhodně hodnotím jako prozatím nejslabší díl, nicméně si autorka připravila půdu pro 4 a vypadá to velmi slibně.

Barbarousus
02.11.2017

Opět strhující a čtivý příběh, který mě držel po celou dobu v napětí a touze dozvědět se, jak to všechno dopadne. Tahle série se zařadila mezi moje nejoblíbenější příběhy a nemůžu se dočkat na pokračování! :o)

v.kalabova
01.11.2017

OK, vůbec mi nevadí, že celá tahle série je "youngadult". Rozložení Paige ohledně Strážce naprosto chápu, protože sama mívám takové protichůdné myšlení. Navíc kvůli profesní deformaci miluju zpracování vazby knih. To je prostě dokonalé. Vždycky se nad tím rozplývám. Jednoduše - celá série má své čestné místo v mé knihovničce... a v mém srdci... och.

Kattyna
28.10.2017

Třetí díl je pro mě bohužel lehkým zklamáním. Po dvou předchozích, kde autorka vybudovala neotřelý svět, přichází kniha plná klišé. První dvě třetiny knihy jsou nedotažené, někde až moc uspěchané, což na mě působilo chaoticky. Jediné, v čem kniha udržela svůj standard, je obal knihy :) Přes to všechno se těším na další díl.

Dobby888
25.10.2017

Přečteno za pár dní, opět zajímavý děj, ačkoliv mi ze začátku přišel o něco pomalejší a ne tak napínavější. Nicméně závěr jsem četla jedním dechem a už se těším na další díl :-)

todilka
19.10.2017

Za mě opět výborná kniha :-) Série si drží úroveň, to neustálé napětí, které ale nespočívá jen v akčních scénách, mě chytlo a nepustilo...opět jsem musela obdivovat dokonalý svět, který Samantha stvořila a do kterého nás opět bravurně zavedla. Ačkoliv by se jistě daly najít i nedostatky, jako celek to bylo výborné. Těším se na další díl(y) :-)
*čtenářská výzva 2017: kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha)

Kakiko
18.10.2017

Nejslabší díl... Jsem možná až zklamaná, protože to, co Samantha dokázala předtím, jsem v této knize nenašla.
Mám pocit, že Scion je městem bez kamer a hlídačů. U první akce bych to pochopila z v knize uvedených důvodů, ale u druhé mise, u třetí? Ta kniha je z budoucnosti, ale chvílemi jsem měla pocit, jako by technologie byla z minulého století. Žádná stráž a zabezpečení důležitých míst, kde se buď vyskytovaly podstatné postavy nebo věci pro příběh.
Postavy jednaly hloupě. (např. ***SPOILER*** Jaxon, který znal skvěle celý Londýn, ale nedošlo mu, že by vidoucí mohli být ukrytí v kanálech? ***KONEC SPOILERU***)
I té romance tam na mě bylo příliš. Jako já Paige a Strážci hrozně fandím, zbožňuju je, ale čeho je moc toho je příliš.
Dále mi vadilo, že autorka nerozvedla probíhání důležitých akcí. (např. ***SPOILER*** Když Paige zachraňovala Robertinu sestru, Samatha vůbec nepopsala, jak ji dostala ven. Shrnula to dvěma větami a čau. Záchraně člověka, který byl odsouzený a měl druhý den zemřít, se jednoduše nedalo věřit ***KONEC SPOILERU***)
Jak už zmínila uživatelka pode mnou - ta kniha se podobá young-adult. A nejen že se tomu podobá, já jsem měla pocit, že ji dokonce čtu. Přitom předchozí díly mi jako young-adult rozhodně nepřišly. Mám pocit, že kniha je prostě odfláknutá a chtělo na ní ještě zapracovat. Ale sérii rozhodně nezatracuji a čtvrtý díl si určitě znovu koupím.

martina1199
17.10.2017

Třetí díl série Kostičas byl opět vynikající. Tahle série zraje s každým dílem a já se moc těším na další dobrodružství Paige, Bledého snílka a Kmotryně syndikátu v jednom :-)
Však ona jim ještě ukáže :-)

antiutopie

Samantha Shannon