A zrodí se píseň

A zrodí se píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342717/bmid_a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4 431 88

Kostičas série

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Song Rising , 2017

misamiska
07.10.2018 5 z 5

Škoda že nejde dát této knize více hvězd. Tento díl je ze série Kostičas zaručeně nejlepší, nejpropracovanější a nejnapínavější. Kniha rozhodně neztrácí na tempu a nikdy nevíte, co vás čeká nejen v další kapitole, ale třeba i v dalším odstavci. V každém případě doporučuji.

Bookworm11
03.10.2018 5 z 5

Každým dílem je tato série napínavější a nemůžu se dočkat další knihy.

Эva
22.09.2018 4 z 5

Já se přiznám, že se serií mám problém. A to ten, že než vyjde nový díl, vždy úplně zapomenu děj toho předchozího a zase takový fanda, abych ho četla znova, nejsem :) Takže první polovinu knihy se snažím vzpomenout si, co že se to dělo před tím... Nicméně jinak se mi serie líbí a určitě si přečtu i další díly.

Fortuna
09.08.2018 5 z 5

Pokračování dechberoucí série pokračuje neutuchající akcí a svižným dějem. Příběh se nezastavuje, možná jen někdy zpomalí, aby čtenář mohl popadnout dech.
Vize nového světa se mi neskutečně líbí, vidoucí i Refájci jsou úžasné bytosti a některé z postav mají dobré charaktery.
Příběh skvělý, konec super, škoda jen, že musíme čekat na další díly. :)

coffeelover2
04.08.2018 4 z 5

Tento hodnotím lépe než předchozí a to i částečně z toho důvodu, že jsem čekala, že budu zklamaná, jak už to u třetích dílů bývá a ono ne. Pěkně to odsýpalo.

Lethania
04.07.2018 4 z 5

Nevím proč, ale tenhle díl byl o maličko horší než první dva díly. Měla jsem z toho prostě jinačí pocit. Ale nový Londýn se mi neskutečně zamlouvá. Jen tak dál.

polly23
17.05.2018 5 z 5

Paige,Paige,Paige....
Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny(věřím,že kdybych nechodila do práce tak za den). Neskutečně mě bavila,plná akce,nějaká ta milostná zápletka...a ten Londýn,to především jsem žrala tu atmosféru toho města.
Dávám plný počet bodů a osobně si myslím,že tento díl z těch tří doposud byl nejlepší a moc se těším na další.

Peťule159
12.05.2018 5 z 5

Wow...už se nemůžu dočkat dalšího dílu...Tohle pokračování mě zase pohltilo a předčila moje očekávání :-) :-)

tru32
05.05.2018 5 z 5

Už se těším na další díl :) Za mě kniha opět super :)

anavi2009
27.04.2018 3 z 5

Hmmm.. Jako dobrý no.. Ale bohužel, než tento díl vyšel, trvalo to TAAAK dlouho.. Tak dlouho, až jsem zapomněla, kdo jsou Ranthenové, kdo Sargasové atd. V tomto případě by určitě neuškodilo, kdyby autorka na začátek knihy dala krátké shrnutí předchozích dílů.
Jinak dobrý, děj odsýpá, znovu se tam objevuje můj oblíbený Strážce.. Ale myslím, že kdybych nezapomněla detaily předchozích dílů, užila bych si to víc.. Proto ty 3 hvězdy.

Natally356
20.04.2018 4 z 5

No začátek byl nic moc. Než se děj pořádně rozběhl byl skoro konec. Paige se mi v tomto díle zdála divná, jiná než byla v předchozích dílech. Rozhodně slabší díl, než druhý. Konec mě ale opět navnadil a já zase budu muset čekat na další díl, který doufám, že bude o něco lepší než tento.

Jonny
13.04.2018 3 z 5

Místy nuda, místy zajímavé, místy napínavé. Celkově neurazí, neodradí – po dalším dílu určitě sáhnu.

Janiss_89
31.03.2018 5 z 5

Tak to byl zase nářez. Sice ze začátku se mi do toho nechtělo, trvalo než jsem se začetla, ale pak už jsem napjatě čekala, co bude s celým Vidořádem. Trochu mě nudilo Paigeno cestování a hlavně ty její hr akce. Avšak poslední čtvrtina knihy byla tak akční a napínavá, že jsem knihu nemohla odložit. Na konci mě nejvíc překvapil ten nový sponzor, takže jsem zvědava kdo to bude. Každopádně hlavní je, že Strážce žije, na tom nejvíc záleží:)

Silmarien
28.03.2018 4 z 5

Stále mám problém so svetom plným jasnovidcov a niektoré veci mi nehrajú, ale tento diel bol zas trochu lepší ako predošlý. V niektorých recenziách bolo hlavnej postave vyčítané, že nevie čo chce a že sa to tým pádom tiahne. Mne to naopak prišlo úplne prirodzené. To, že má niekto veľkú všeobecnú myšlienku neznamená, že má rozplánovaný každý krok. Vývoj vecí i Paige ako postavy mi prišiel rozumne napísaný, štýl bol čitateľný a hoci dej bol trochu predvídateľný (už vieme, ako autorka zhruba stavia príbeh, takže jednotlivé zvraty sa dajú očakávať vopred), neuberá to na atraktívnosti.
Musím priznať, že som celkom rada, že som dala tejto sérii druhú šancu, len si teda neviem predstaviť, čo nás čaká v ďalších štyroch knihách, príde mi to veľmi veľa :-)

zuzana4291
16.03.2018 3 z 5

Třetí díl a je to horší a horší. Pomalu se obávám dalších 4 dílů, které mají ještě vyjít. Prakticky do poloviny knihy nuda a Paige má chování, že neví, co chce. O proti prvnímu dílu, kdy byla hodně sebevědomá, mi to v tomto dílu opravdu hodně chybělo, dost o sobě pochybovala i díky tomu ztrácel tento díl své kouzlo.
Až teprve ke konci knihy jsem poznávala Paige, na jakou jsem z předchozích dílů zvyklá.

Alee
12.03.2018 4 z 5

Tato série má svoje mouchy, ale jsem ráda, že jsem jí po druhém díle nezavrhla a přečetla jsem si třetí díl. Autorka se dobře vypořádala s tím, co bylo kritizováno a snaží se z toho vytěžit co nejvíc. Děj je reálnější, svižnější a postavy jsou věrohodnější. Jsem vážně zvědavá, kam se děj posune, protože závěr mě dost navnadil na pokračování. Držím autorce palce, protože si dokážu představit, jak náročné je vykonstruovat takhle složitý příběh, když máte jako hlavní hrdinkou devatenáctiletou lehce naivní holku. Ale věřím, že série nabrala správný směr a s dalšími díly se bude zlepšovat.

Mauri
06.03.2018 5 z 5

Autorka nenecha ctenare vydechnout. Ackoliv se tu mnozi stezuji na pocatek me vice obtezoval stred.(spoiler: tedy jeji cestovani po jinych mestech,vim ze to bylo pro udalosti v knize dulezite,ale vice by me zajimalo co se delo s Vidoradem). Konec knihy bez sebemensich pochyb svizny,strhujici,zajimavý. Lehce me desi poslednich par stranek knihy a jejich dopadu na zbyle knihy. (Spoiler:Nerada bych ztratila spojeni s ulicemi Londyna, ktere nam tak pracne autorka vytvorila.)
Ackoliv se Vidorad ani tento dil nevyrovnava Kosticasu,nezanevrela sem a rozhodne vyhlizim dalsi dil. :3

Pucimka
22.02.2018 5 z 5

Zpočátku jsem se bála, ale opět nezklamalo. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Obdivuji autorku za tak propracovaný nový svět, který dokázala vytvořit. Obzvlášť v současnosti přehlcené kouzelnickými, upířími a dalšími fantastickými světy.

Sarfias
19.02.2018 5 z 5

Tak u tohoto dílu mám trošičku smíšené pocity a také budu maličko spoilit, tak kdo se nechce dozvědět detailnější věci, ať dále nečte.
Page roste a vyvíjí se, což se mi líbí. Autorka navíc nenechá čtenáře chvíli oddechnout, děj je napínavý a tak nějak šlape dopředu. Na druhou stránku nerozumím některým rozhodnutím Page - například proč opustila Strážce? Samozřejmě chápu, že podle jejího názoru ji jejich vztah mohl oslabovat, nicméně na druhou stránku by ji mohl nebývale posílit.
Její rozhodnutí nechat se zajmout bylo jedno z nejriskantnějších co mohla udělat a to, že to nakonec dobře dopadlo bylo až skoro neuvěřitelné. Na druhou stránku.. za každým obřím systémem stojí stoupenci ale i hlasití anebo tišší odpůrci. Autorka popisuje politickou situaci v zemích zatížené Scionem velmi přesvědčivě.
Dávám nakonec plný počet hvězd. Prvnímu dílu kniha konkurovat nemůže, s druhým je srovnatelná, posunuje děj kupředu.
Asi mám z knihy větší radost než neradost :-)

flashi
18.02.2018 4 z 5

Dojem pokazil zdlouhavý a nudnější začátek. Chce se to prokousat první třetinou, kdy se neděje celkem nic zajímavého, ale pak už to chytlo obrátky.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Samantha Shannon
britská, 1991
2014  85%Kostičas
2020  82%Převorství u pomerančovníku
2015  87%Vidořád
2017  84%A zrodí se píseň
2022  84%Když spadne maska

Kniha A zrodí se píseň je v