A zrodí se píseň

A zrodí se píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342717/bmid_a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4 431 88

Kostičas série

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Song Rising , 2017

v.kalabova
01.11.2017 5 z 5

OK, vůbec mi nevadí, že celá tahle série je "youngadult". Rozložení Paige ohledně Strážce naprosto chápu, protože sama mívám takové protichůdné myšlení. Navíc kvůli profesní deformaci miluju zpracování vazby knih. To je prostě dokonalé. Vždycky se nad tím rozplývám. Jednoduše - celá série má své čestné místo v mé knihovničce... a v mém srdci... och.

Kattyna
28.10.2017 3 z 5

Třetí díl je pro mě bohužel lehkým zklamáním. Po dvou předchozích, kde autorka vybudovala neotřelý svět, přichází kniha plná klišé. První dvě třetiny knihy jsou nedotažené, někde až moc uspěchané, což na mě působilo chaoticky. Jediné, v čem kniha udržela svůj standard, je obal knihy :) Přes to všechno se těším na další díl.

Dobby888
25.10.2017 4 z 5

Přečteno za pár dní, opět zajímavý děj, ačkoliv mi ze začátku přišel o něco pomalejší a ne tak napínavější. Nicméně závěr jsem četla jedním dechem a už se těším na další díl :-)

todilka
19.10.2017 5 z 5

Za mě opět výborná kniha :-) Série si drží úroveň, to neustálé napětí, které ale nespočívá jen v akčních scénách, mě chytlo a nepustilo...opět jsem musela obdivovat dokonalý svět, který Samantha stvořila a do kterého nás opět bravurně zavedla. Ačkoliv by se jistě daly najít i nedostatky, jako celek to bylo výborné. Těším se na další díl(y) :-)
*čtenářská výzva 2017: kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha)

Kakiko
18.10.2017 3 z 5

Nejslabší díl... Jsem možná až zklamaná, protože to, co Samantha dokázala předtím, jsem v této knize nenašla.
Mám pocit, že Scion je městem bez kamer a hlídačů. U první akce bych to pochopila z v knize uvedených důvodů, ale u druhé mise, u třetí? Ta kniha je z budoucnosti, ale chvílemi jsem měla pocit, jako by technologie byla z minulého století. Žádná stráž a zabezpečení důležitých míst, kde se buď vyskytovaly podstatné postavy nebo věci pro příběh.
Postavy jednaly hloupě. (např. ***SPOILER*** Jaxon, který znal skvěle celý Londýn, ale nedošlo mu, že by vidoucí mohli být ukrytí v kanálech? ***KONEC SPOILERU***)
I té romance tam na mě bylo příliš. Jako já Paige a Strážci hrozně fandím, zbožňuju je, ale čeho je moc toho je příliš.
Dále mi vadilo, že autorka nerozvedla probíhání důležitých akcí. (např. ***SPOILER*** Když Paige zachraňovala Robertinu sestru, Samatha vůbec nepopsala, jak ji dostala ven. Shrnula to dvěma větami a čau. Záchraně člověka, který byl odsouzený a měl druhý den zemřít, se jednoduše nedalo věřit ***KONEC SPOILERU***)
Jak už zmínila uživatelka pode mnou - ta kniha se podobá young-adult. A nejen že se tomu podobá, já jsem měla pocit, že ji dokonce čtu. Přitom předchozí díly mi jako young-adult rozhodně nepřišly. Mám pocit, že kniha je prostě odfláknutá a chtělo na ní ještě zapracovat. Ale sérii rozhodně nezatracuji a čtvrtý díl si určitě znovu koupím.

martina1199
17.10.2017 5 z 5

Třetí díl série Kostičas byl opět vynikající. Tahle série zraje s každým dílem a já se moc těším na další dobrodružství Paige, Bledého snílka a Kmotryně syndikátu v jednom :-)
Však ona jim ještě ukáže :-)

Liška37
15.10.2017 5 z 5

Co k tomu říct-prostě geniální! Moc dobře vím proč je Samantha Shannon moje nejoblíbenější autorka. Jakožto třetí díl obstál oproti prvním dvoum dílům-napětí,akce,emoce,skvěle vymyšlené zápletky,nové postavy... Miluju ten svět,miluju postavy v něm,no prostě miluju všechno na téhle serii :) Vyplatilo se na tenhle díl počkat. Teď zas čekání na pokračování... Samantho pospěš si ! :D

Teclaireddy
15.10.2017 3 z 5

Je mi líto, ale třetí díl mě trochu zklamal. Originalita světa, která dělala ze začátku série něco víc než jen klasickou young adult, už jaksi vyprchala, třetí díl toho moc nového nepřináší. Ano, autorka umí psát, dokáže dobře vylíčit chemii mezi Paige a Strážcem - ale zbytečně to přetahuje, až to zavání brakem: (SPOILER) "Nevím, jestli mu mohu důvěřovat" - "Zase jsem mu podlehla" - "Musíme se rozejít, náš vztah ohrožuje veřejné blaho" - "Ach, nemohu si pomoci...". Samotná Paige mě jako hlavní postava taky nijak neoslovila, její povaha není moc propracovaná, působí na mě spíš jako figurka znázorňující slogan "nevzdáme se".
Čtivé i napínavé to je, ale kouzlo prvních dvou dílů se podle mě trochu vytratilo.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Samantha Shannon
britská, 1991
2014  85%Kostičas
2020  82%Převorství u pomerančovníku
2015  87%Vidořád
2017  84%A zrodí se píseň
2022  84%Když spadne maska

Kniha A zrodí se píseň je v