Milující sestra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osudový příběh dvou osiřelých sester z konce 20. let minulého století v americkém St. Louis, kde vedle pobuřujícího jazzu vládne také neskrývaný rasismus a sešněrované společenské konvence. I zde je ale místo pro lásku, jak již napovídá sám název knihy... Která sestra je však sestrou skutečně milující? Jak daleko může být od lásky k nenávisti? A co všechno se dá a nedá kvůli takové lásce snést? Helen a Carrie, Mildred, teta Banksová, Alan, Lance, Lisa..., ti všichni se blíží k nezadržitelnému prozření. Milující sestra původně vznikla v roce 2002 jako divadelní hra, psaná takřka na tělo dvěma skvělým herečkám. Komorní, leč velmi silné drama, které sestry Helen (Dorka Žurková) a Carrie (Nela Beranová) na jevišti rozehrály, aby naplnily osudy své i ostatních, muselo kvůli přepisu do románu projít důležitou proměnou. Po sedmi letech se tak příběh konečně dostává na stránky této knihy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29479/milujici-sestra-29479.jpg 3.823
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Milující sestra

broskev28
18.05.2020

Obálka opravdu nevvydařená, evokuje úplně něco jiného než zpěvačku odcházející od mikrofonu, rok 1927. Komentáře Pett a jaroiva jsou výstižné; kapitoly rozlišené nejen jmény postav, ale také sazbou, se při četbě skvěle uplatňují a víceméně korespondují s popisovaným hudebním stylem.
Divadelní hra určitě byla zajímavá (a je mi líto, že jsem ji nemohla vidět), knižní příběh má zase jiné kouzlo. Měla jsem pocit - ale třeba se mýlím - že některé postavy/situace mohou naopak lépe vyznít právě v knize . . .

"Mildred Jonesová nesměla kvůli barvě kůže bydlet v bělošské čtvrti jinak, než jako služebná. Nakonec musela prodat dům hluboko pod cenou.
Zemřela dole u řeky v lednu 1930, dva měsíce poté, co ji začátek americké krize připravil o všechny zděděné peníze v bance."

jaroiva
22.06.2018

Teda jo, to byla strhující jízda! Zezačátku se to zdálo být romantickou povídkou o vzájemné sesterské lásce dvou sirotků. Až jsem se při čtení při čtení přistihla, že rozjímám nad svým vztahem k mé sestře a jejím ke mně, porovnávám se vztahem mojí maminky s její sestrou... S postupujícím čtením mě ale takové myšlenky rychle přestaly napadat. Včera odpoledne jsem si knížku donesla z knihovny, večer jsem nestihla dočíst, ale nemohla jsem se dočkat, až se zase dostanu domů z práce, abych pokračovala.
Tentokrát jsem ji četla po delší době jako jednu z pár knih v papírové podobě a i kdyby byla v elektronické verzi k dispozici, doporučuji číst papír nebo alespoň třeba PDF soubor, kde by bylo jasně možné rozlišit jednotlivé pasáže textu podle písma, tak jako v knize. Díky tomuto jasnému grafickému dělení bylo čtení krásně přehledné i když se často střídaly pohledy a časy vyprávění.
Forma psaní i obsah pro mě byly natolik uspokojivé, že neváhám knihu doporučovat. Jen ta obálka vypadá tak nějak jako erotický román nebo co...
Možná to je i tím, že je autor stejného ročníku narození jako já, ale jeho pohled na svět a styl psaní se mi hodně líbí, určitě si přečtu ještě nějakou další jeho knížku.


Disease
03.12.2014

Fajn napsaný celkem obyčejný příběh, který ničím nepřekvapí. Za pozornost stojí pěkně popsaná atmosféra éry jazzu.

permon
14.10.2014

Skvělá atmosféra příběhu. I když dějově vše plyne poměrně předvídatelně, forma kterou je kniha napsaná je velmi výjimečná a celkově všechno sedí a je to kompaktní. I když to není takový trhák jako Rok ohně, rozhodně je to nadstandardní kniha a moc ji doporučuju.

Pett
25.08.2014

Trochu překombinované a už to tady bylo milionkrát, ale i tak má příběh super atmosféru a víceméně se čte sám...nenáročná jazzová oddechovka...příběh je vyprávěn z pohledu všech zúčastněných, což kupodivu neruší a vše do sebe zapadá tak, jak má... můj tzv. "filmový pás" tady zafungoval a ještě teď, po proložení jinou četbou, si to tam vše představím a o tom to asi je :)

Nuny
15.08.2013

Krásný příběh o lásce až přes smrt. Je to jednoduché a zaujme.

jaja.pankova
27.08.2012

Úžasná, krásná knížka!!!

mala.bloncka
06.08.2011

Lehká oddechovka, měla jsem přečteno za pár hodin, úplně mě to pohltilo :)