Historie včel

Historie včel je román o vyhynutí včel. William je zklamaný biolog a obchodník s osivem, žijící v Anglii roku 1852. Právě se chystá postavit zcela nový typ úlu, který jemu i jeho dětem zajistí čest a slávu. • George je včelař, žijící v USA roku 2007 a jeho farma bojuje o přežití. On ale doufá, že jeho syn bude pro farmu spásou. • Tao žije v budoucnosti v Číně, v době, kdy již včely vyhynuly. Pracuje na ručním opylování. Víc než cokoli jiného chce pro svému synovi zajistit vzdělání, aby měl lepší život, než je ten její. Všechny tři příběhy se navzájem prolínají, setkává se zde minulost, přítomnost i budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284510/big_historie-vcel-fj2-284510.jpg 4.1521

Klimatické kvarteto 1.

Vydáno: , Omega

Bienes historie, 2015

Kniha Historie včel

amaenium
06. prosince

Povedená kniha, ke které jsem se jako mnoho jiných dostala díky čtenářské výzvě, přestože jsem na ni narazila i dříve.
Včelařské téma jako takové je velmi zajímavé a jsem ráda, že alespoň přes beletrii jsem se k němu dostala blíž.
Téma, táhnoucí se celou knihou, je pak doplněno vztahy mezi rodičem a dítětem a to v různých podobách a úhlů. Všechny tři linie pak byly krásně propojeny a nedokáži říct, která byla nejlepší, všechny byly propracované. Jen postava Williama a jeho chování mě velice rozčilovalo.
Kniha je určitě důležitá ve svém poselství, kdy tak drobní tvorové jsou pro nás tak důležití, zatímco mi tento fakt ignorujeme a dál pustošíme planetu.

Awča
15. listopadu

Zajímavá kniha, ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě.
Ke včelám a včelařům cítím respekt, med mám moc ráda, ale detailněji jsem se o včelaření nikdy nezajímala. Vlastně mě nikdy ani nenapadlo, že i konstrukce včelích úlů prošla určitým vývojem, kterému se první příběh věnuje.
Všechny tři příběhy byly pozoruhodné, mrzelo mě vykreslení mužských postav, to si chlapi opravdu nezaslouží. Nebo to byla alegorie a já ji (ne)chápu až zpětně?
Pokukuji po dalším díle, Kůň Převalského by možná sednul do čtenářské výzvy lépe.

andrej0867
10. listopadu

Pekne informacie o vcelach a uloch, ale ako beletria slabsie. Priemerna dystopia z Ciny + podpriemerna historicka poviedka + priemerna poviedka o generacnom konflikte a miznuti vciel. Prepojenie minulosti a sucasnosti celkom fajn, prepojenie s buducnostou dost slabe.

pivonka_1
09. listopadu

Po této knize jsem sáhla jen díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Kniha je čtivá a nutí k zamyšlení, až to trochu mrazí. Líbilo se mi, jak se s každou kapitolou člověk přenesl do jiného světa a jiné doby, jíž odpovídaly i charaktery postav. A ten konec, který dal všemu smysl…Skvělá kniha. Rozhodně doporučuji.

DanaKa81

Hodnotím vysoko, protože se mi styl vyprávění o rodinných vztazích, které jsou ovlivněny láskou k včelařství líbil. Nejnapínavější příběh byl sice z budoucnosti o Tao, ale bez minulosti včelařů by příběh nebyl kompletní a nevedl by k zamyšlení. Doporučuji

sarekaslukova

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem za to opravdu vděčná, myslím si že bych jinak po ní v knihovně nesáhla. Ač jsem si myslela, že kniha bude složitá a těžká na čtení opak byl pravdou. Rozložení knihy na tři dějové linie, kdy každá by sama o sobě mohla být kniha, mě hnalo ke čtení další a další kapitoly. Musela jsem se hodně ovládat abych v nejnapínavějších dějových linií nepřeskočila vyprávění jiné postavy a nehledala kdy bude zase vyprávět ta postava kde zrovna to bylo nejnapínavější.

JIVaJaH

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem četla! Doporučuji.

Katy_71

Člověk bere mnoho věcí jako samozřejmost, na snídani chleba s medem, na rozkvetlé louce plno včel a čmeláků. A ono to tak vůbec nemusí za pár let být. Pro mě to byla velmi zajímavá kniha a taky čtivá, i když možná trochu předvídatelná. Moc se mi líbilo propojení třech časových rovin. Doufejme, že realita v budoucnu nebude tak hrozná.