MaKolar MaKolar komentáře u knih

Modrá Modrá Maja Lunde

Tak tato kniha mě opravdu bavila. Jedná se o aktuální téma. Dva příběhy, které se nakonec protnou. Otevřený konec nutní k zamyšlení. Doporučuji.

20.02.2020 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Od této knihy jsem čekal více. Autorka má specifický styl, který nemusí sednout každému. Kniha nutí k zamyšlení, ale výsledný wau efekt se u mě nedostavil.

07.02.2020 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Z celé série za mě zatím nejslabší díl. Příběh se velmi dobře čte, ale konec mi připadal až moc přitažený za vlasy.

03.02.2020 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tato kniha mě bavila nejvíce ze všech v sérii. Je až neuvěřitelné, jakou autor vymyslel zápletku. Konec mi vyrazil dech. Jednoduše skvělé!

22.01.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha se mi líbila více než první díl série. Konec jsem opravdu nečekal, že takto dopadne. Pro mě od odpočinková a zábavná detektivka.

06.01.2020 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Prvotně jsem se do knihy nemohl začíst. Prvních sto stran se víceméně nic neděje. Poté dostane příběh rychlý spád a knihu nechcete odložit. Závěr je částečně otevřený, ale předpokládám, že se bude prolínat do dalších dílů. Za mě povedená kniha.

20.11.2019 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Četl jsem hned po po prvním díle a autor mě opět nezklamal. Perfektní thriller, který Vás vtáhne do děje. Pro mě taková oddechová četba.

15.10.2019 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Moje první setkání s autorem a musím říct, že se kniha četla velmi snadno. Postava Hanibala Lectera je až neuvěřitelně realistická. Určitě se vrátím k dalším dílům, doporučuji.

25.09.2019 4 z 5

Kniha Vás seznámí s několika emigranty, kteří začínají úplně od začátku a nesou si těžká břemena z minulosti. Navíc je vše z pohledu mladého kluka, který to nemá v životě také jednoduché. Tato kniha byla skvělá!

18.09.2019 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tahle kniha je opravdu legendární. Těžko lze uvěřit, že je jí už padesát let. Příběh Vás chytí a již nepustí...Doporučuji.

13.08.2019 5 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četl. Příběh je rozdělen do tří rovin, kde se část odehrává v komunistickém Československu. Skvěle vykreslená doba s historickým událostmi. Je to přesně ta kniha, o které víte, že jste ji nečetli naposledy.

18.07.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Z této knihy jsem byl zklamán. Začátek je poměrně celkem dobře napsaný, nicméně jsem na konci čekal něco víc....Posledních šedesát stran jsem četl na sílu.

26.06.2019 2 z 5

Skála Skála Peter May

Tak trochu jiná detektivka. Ostrov Lewis má skvělou atmosféru. Rozhodně si přečtu další díly...

01.05.2019 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Tahle kniha je jedna velká výpověď člověka, který byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Měla by být povinnou četbou, aby si lidé uvědomili, jako udělali v minulosti chybu a aby se již víckrát neopakovala!

09.04.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Od této knihy jsem čekal celkem hodně, ale opak byl pravdou. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že je primárně určena pro ženy. Nicméně je zde pěkně vylíčená Itálie po druhé světové válce a celkový rozvoj průmyslu.

18.03.2019 3 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Kniha mě celkem mile překvapila. Líbilo se mi spojení třech dějových rovin.

18.03.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Byl jsem knihou mile překvapen, autor skvěle vylíčil srpen 68. Líbil se mi částečně otevřený konec knihy. Vyrovná se Skleněnému pokoji...

18.02.2019 5 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Skvělá kniha napsaná pohledem Američana žijícího v komunistickém Československu.

05.02.2019 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Moje první kniha od Irvinga a musím říct, že mi dlouho zůstane v hlavně. Kniha je náročnější na čtení, ale kdo vydrží bude bohatě odměněn!

20.01.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tato kniha mě celkem zklamala. První polovina celkem čtenáře nepustí a těší se na ono očekávané něco, co má přijít a je několikrát vyzdvihováno. Bohužel pro mě se tak nestalo. Můj celkový pocit z knihy je, že nevěřím uvedenému příběhu, i když to nebyl autorův záměr, jak uvádí na začátku knihy.

19.10.2018 3 z 5