Červený drak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/big_hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4.5836
Série:

Hannibal Lecter 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Premiéra Studio
Originální název:

Red Dragon, 1981


více info...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha Červený drak

smardice
16. května

Napínavý a drsný příběh od začátku až do konce. Skvělá psychologie postav a úžasný popis myšlenek a profilu šílence.

Pítrs85
04. května

Moc se mi líbí, že Harris napsal Červeného draka v jiném stylu než svoje asi nejznámější dílko, Mlčení jehňátek. Tam, kde jsou Jehňátka taková chladná a odtažitá, je Červený drak chvílemi až dojemný. Překvapilo mě, jak málo prostoru tu dostává legendární postava doktora kanibala Hannibala, ale tento příběh není o něm, ale o Francisi Dolarhydeovi, sériovém vrahovi, který se chce stát Červeným drakem a právě jeho proměnu z Králíčka Zubáčka v mocného Draka sledujeme- a jak už je u Harrise očividně zvykem, i tady se dostaneme do teorie vyšetřování a i tady (stejně jako v Mlčení) to všechno vyznívá nejen věrohodně, ale hlavně hrozně čtivě. Přesně takto má vypadat napínavý krimi thriller.


vnimat_Krasu
11. dubna

Nestárnoucí klasika. Stará škola. Spravovač chuti po jakýkoliv generický detektivce s mdlou hrdinkou s culíkem a matným čtvrtičem lidí bez silný charakterový stavby. Pokud vás baví krimi thrillery, je Červený drak jasným zástupcem vašeho must-read listu.

HynekKyblík
19. března

V minulosti bych se snad označil za velkého fanouška thrillerů, nicméně čím více titulů tohoto žánru jsem přečetl tím méně mně začaly bavit. Tyto knihy, jako by pro mne ztratily své kouzlo a začaly se slévat v jednu. Toto však neplatí o knihách autora Thomase Harrise. Po přečtení mlčení jehňátek, kdy jsem byl absolutně zhnusen hlavním záporákem, jsem neváhal ani minutu a rozhodl, že si přečtu i předešlou knihu série, červený drak. Byl jsem naprosto unesen nápaditostí příběhu a místy dokonce litoval hlavního antagonistu, to však jen do té doby, než jsem si připomněl, co byl schopen udělat. Možná bych jen vytkl konec, který mne osobně moc neoslovil.

Dobrá kniha, vřele ji doporučuji!

Astonius
19. února

V dnešní době už retro detektivka, ale napsaná tak nějak opravdově a vážně, všechno mělo logické a uvěřitelné vysvětlení. A sem tam jsem nacházela i zajímavé myšlenky a obraty, které svědčí o spisovatelském řemeslu pana autora, např. : "Grahamovi bylo skoro čtyřicet a pomalu začínal cítit zátěž světa: lodní kotvu vláčenou rozbouřeným mořem."

Martina291086
16. ledna

Knihu jsem poprvé četla před spousty lety a v posledních letech často vídala film... Když jsem se nedávno k Drakovi vrátila, postavy jsem ztotožnila s mistry herci Fiennesem, Hopkinsem i Nortonem... Film zdatně sekunduje knize a kniha sama o sobě je skvělé řešení pro výborný večer s knihou. Harris je mistr svého oboru a každá jeho kniha je zárukou dobré zábavy.

miklaras
03.08.2021

Docela dlouho jsem se bránila knižním verzím a nakonec vyhrála dovolenková lenost, která mi podstrčila něco lehčího na čtení. Výsledkem je opatrné nadšení. Červený drak je stylový majstrštyk pana Harrise. Čte se jedním dechem a rozhodně ani na chviličku nepustí.

Patrik02
03.08.2021

Knihu jsem dlouho přehlížel, protože jsem před lety viděl film se skvělým Ralphem Fiennesem a bezkonkurenčním Anthonym Hopkinsem v hlavní roli. Nakonec jsem si ji ale přeci jen poslechl. A musím říct, že filmovou verzi s přehledem předčí. Detailnější příběh na Vás dýchne tu správnou atmosféru a to zejména v popisech vražd a vyšetřování, Korespondence a spolupráce s Lecterem, který je pro mne stále jedním s nejcharakternějších vrahů vůbec, je zpracována bez chybičky. Jediné mínus (nebo možná plus) pro mě bylo, že po shlédnutí filmu jsem si postavy nedokázal představit jinak, než jako filmové postavy. Skvělá kniha a po téhle zkušenosti si jistě přečtu i pokračování.

1