Červený drak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4.5775
Série

Hannibal Lecter 1.

Žánr
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Premiéra
Orig. název

Red Dragon, 1981

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Červený drak

Přidat komentář
Ivca72
08. ledna

Harris je jeden z najdokonalejších spisovateľov čo sa týka vyjadrenia a vcítenia sa do úlohy psychopata. Až im človek začne fandiť, v podstate ho chápe, to, čím prešiel ako dieťa má dôsledky. Ak sme slepí, cítime srdcom.

trefic
02. ledna

Poutavá kniha. Oproti prvnímu dílu, který mne moc nebavil, je tato kniha napínavá a poutavě napsaná.


Mája777
25.11.2020

Než jsem začala psát hodnocení, musela jsem pár dnů počkat. Potřebovala jsem čas na utřídění myšlenek.
V současnosti nás zaplavuje nespočet krimi ze severu. Jsou zajímavé a hlavně brutální. Tady se autorovi podařilo namíchat parádní koktejl napětí, psychologie i brutality. Mám pocit, a je to čistě jenom můj názor, že málokterá novodobá kniha se této klasice vyrovná.
Určitě ji doporučuji všem skalním fanouškům napětí.
(25. 11. 20 - 28 001 - 65)

AndulinaU
12.10.2020

Skvěle vykreslené postavy, v závěru knihy velký zvrat, ale celkově jsem děj čekala zajímavější. Přijde mi, že je to spíše o charakteru postav, ale děj by mohl být lepší. Čekala jsem v průběhu více vražd, v podstatě tam byla jen jedna a zbytek byl o vyšetřování a o historii Draka. Jsem trochu zklamaná, že to nebylo více psycho, možná je to tím, že tyhle tipy knížek čtu ráda a už mě jen tak nebo nedostane... Ale určitě si přečtu všechny knížky ze série

Romanka89
14.09.2020

Z této série znám filmové zpracování Mlčení jehňátek a docela se divím, že v knižní podobě jsem se k tomu dostala až teď, protože to je moje krevní skupina. Skvělý thriller a už se chystám na další díly a také na filmové zpracování.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou.

Petra21
10.09.2020

Tahle nervydrásající pecka si i mě vyhlídla za svou oběť. A podlehla jsem absolutně a úplně, přestože jsem si paradoxně všímala poněkud jiných aspektů, než bych od thrilleru (s notnou dávkou povrchnosti) očekávala. Thomas Harris svým sofistikovaným rukopisem poukazuje na řadu palčivých problémů a otevírá citlivá sociální témata, která dodnes patří mezi ta spíše upozaďovaná. A možná právě tento aspekt činí z Červeného draka mrazivě psychopatické, emocionální, napínavé, děsivě skvělé a možná až klasické dílo, jemuž bohužel uškodila snaha o rafinované rozuzlení. Raději bych knihu hodnotila jako znepokojující beletristický román, jehož zásadní podstatou je podtrhnout a zvýraznit naprosto fatální společenské nedostatky.

edith79
10.09.2020

Parádní kniha. Stejně parádní jako její sestra Mlčení jehňátek. Thomas Harris vážně umí. Jeho knihy jsou temné a psychopati v nich naprosto děsiví. Přesně to, co hledá každý milovník tohoto žánru.

JustWomen
15.08.2020

Šílené, zvrácené, bestiální... takovou postavu psychopata a její myšlenkové pochody nevymyslíš. Nic takového jsem ještě nečetla. Skvělá zápletky s nevidomou Rebou, čekala jsem něco jiného, proto mě ten konec trochu zklamal, ale i tak výborné čtení.

1