Červený drak

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70717/hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4.5682

Hannibal Lecter 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno · Premiéra

Red Dragon · 1981

Kniha Červený drak

Nikolas0311

První kniha o Hannibalu Lecterovi. Kniha mě mile překvapila, přečetl jsem ji za pár dnů. Napínavé, čtivé, strhující. Psychologie hlavního "hrdiny" Francise Dolarhydea neboli Červeného draka byla skvěle vykreslena a hlavně to jak si myslel, že se přeměňuje v Draka... no prostě špičkové vykreslený psychopat. Will Graham, hlavní kladná postava, měl zajímavé myšlení a byl taktéž výborně vypracován. A samotný Hannibal Lecter? V této knize se objevil jen krátce, což beru jako největší negativ, ale na knize to samozřejmě kvalitě neubírá. Přesto však Hannibal byl zajímavou postavou a i přesto, že se osobně objevil ani ne na dvaceti stránkách, tak z něho šla hrůza a zároveň obdiv.

MaKolar

Moje první setkání s autorem a musím říct, že se kniha četla velmi snadno. Postava Hanibala Lectera je až neuvěřitelně realistická. Určitě se vrátím k dalším dílům, doporučuji.

renefer

Výborná detektivka, nemohla jsem se odtrhnout, doporučuji.

Yorika

Je to zvrácené.Je to bestiální.Fascinující pohled do mozku psychopata.Měla jsem husí kůži z jeho myšlenkových pochodů.
Všechno však má svůj důvod.Všechno to někde začalo.Většinou v dětství....

the_res13

Naprosto brilantní kousek. Jedna z mála knih, která vás prostě přiměje vrahovi, aspoň ve skrytu duše, fandit

evickakyticka

Po dlouhé době jsem se vrátila k T. Harrisovi a jeho sérii Hannibala Lectera. Je těžké číst jenom knihu, když znáte filmovou předlohu. Hodně se mi stává, že při čtení vidím na pozadí děj filmu. Naštěstí filmová podoba je stejně dobrá, jako kniha. Čtení jsem si nesmírně užila, bylo to napínavé, místy děsivé, uvěřitelné. První díl série jen nabádá, aby se čtenář pustil do pokračování Mlčení jehňátek, kde se teprve s Hannibalem pořádně "setkáme".

Lucuschka

Vzhledem k tomu, jak jsem byla nadšená z knihy Mlčení jehňátek, tak pro mě byla kniha Červený drak jasná volba, jakmile jsem zjistila, že opětovně vyšla.
Červený drak je skvěle napsaný román, opět nepřekonatelný ve stupňování napětí a odhalování více z příběhů a osudů hlavních "hrdinů". Škoda jen, že tam nebylo více stran o/s Dr. Lectrem.
Je jisté, ze si přečtu i další díly/díla navazující série...

Jokrzeb

To mám rád. Celá série skvělá.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery dramata masové vraždy sérioví vrazi zfilmováno

Thomas Harris
americká, 1940