Červený drak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70717/hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4.5688
Série

Hannibal Lecter 1.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Premiéra
Orig. název

Red Dragon, 1981

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (83)

Kniha Červený drak

Přidat komentář
postrach
30. listopadu

První jsem viděla filmy,potom jsem přečetla všechny ostatní knihy.Tento díl,je opravdu skvěle napsán a zpracován....

Nikolas0311
26. září

První kniha o Hannibalu Lecterovi. Kniha mě mile překvapila, přečetl jsem ji za pár dnů. Napínavé, čtivé, strhující. Psychologie hlavního "hrdiny" Francise Dolarhydea neboli Červeného draka byla skvěle vykreslena a hlavně to jak si myslel, že se přeměňuje v Draka... no prostě špičkové vykreslený psychopat. Will Graham, hlavní kladná postava, měl zajímavé myšlení a byl taktéž výborně vypracován. A samotný Hannibal Lecter? V této knize se objevil jen krátce, což beru jako největší negativ, ale na knize to samozřejmě kvalitě neubírá. Přesto však Hannibal byl zajímavou postavou a i přesto, že se osobně objevil ani ne na dvaceti stránkách, tak z něho šla hrůza a zároveň obdiv.

MaKolar
25. září

Moje první setkání s autorem a musím říct, že se kniha četla velmi snadno. Postava Hanibala Lectera je až neuvěřitelně realistická. Určitě se vrátím k dalším dílům, doporučuji.

renefer
15. září

Výborná detektivka, nemohla jsem se odtrhnout, doporučuji.

Yorika
07. září

Je to zvrácené.Je to bestiální.Fascinující pohled do mozku psychopata.Měla jsem husí kůži z jeho myšlenkových pochodů.
Všechno však má svůj důvod.Všechno to někde začalo.Většinou v dětství....

the_res13
09. srpna

Naprosto brilantní kousek. Jedna z mála knih, která vás prostě přiměje vrahovi, aspoň ve skrytu duše, fandit

evickakyticka
02. srpna

Po dlouhé době jsem se vrátila k T. Harrisovi a jeho sérii Hannibala Lectera. Je těžké číst jenom knihu, když znáte filmovou předlohu. Hodně se mi stává, že při čtení vidím na pozadí děj filmu. Naštěstí filmová podoba je stejně dobrá, jako kniha. Čtení jsem si nesmírně užila, bylo to napínavé, místy děsivé, uvěřitelné. První díl série jen nabádá, aby se čtenář pustil do pokračování Mlčení jehňátek, kde se teprve s Hannibalem pořádně "setkáme".

Lucuschka
30. července

Vzhledem k tomu, jak jsem byla nadšená z knihy Mlčení jehňátek, tak pro mě byla kniha Červený drak jasná volba, jakmile jsem zjistila, že opětovně vyšla.
Červený drak je skvěle napsaný román, opět nepřekonatelný ve stupňování napětí a odhalování více z příběhů a osudů hlavních "hrdinů". Škoda jen, že tam nebylo více stran o/s Dr. Lectrem.
Je jisté, ze si přečtu i další díly/díla navazující série...

1