Mlčení jehňátek

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2177/mlceni-jehnatek-2177.jpg 4.61447

Hannibal Lecter 2.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Alpress

The Silence of the Lambs, 1988

Kniha Mlčení jehňátek

TomasJansky
01. prosince

Moje chyba asi je, že jsem viděl jako první film. Knižní Hannibal Lecter nedosahuje kvalit toho filmového. Takže za mě mírné zklamání, ale i přesto se jedná o nadprůměrné dílo.

Lavender756
14. listopadu

Ja musím jít proti proudu. Knihu jsem se nutila číst do strany 100, pak to u šachového dýchánku dál zkrátka nešlo. Jediné zajímavé, napínavé a čtivé, jsou rozhovory Lectera se Starlingvou a těch je velmi málo! Starlingova je nesympatický, namyšlená, ač jistě schopná a rada bych vlastně věděla, jak to s ní dopadne,ale nejde to. Zbytek knihy je, až na pár výjimek, rozvlekla omáčka o ničemu, překlad strašný, někdy až nelogický. Zklamaní

avi8

Napínavé ,pro mě tím že jsem viděla dřív film ne tak jak strašidelné .

MaKolar

Četl jsem hned po po prvním díle a autor mě opět nezklamal. Perfektní thriller, který Vás vtáhne do děje. Pro mě taková oddechová četba.

postrach

Tato kniha je mnohem záživnější než Zrození.Natolik mě zaujala.že mám chuť.podívat se na film.Těším se na další knihy tohoto autora A rozhodně dpoporučuji.Jinak je vše psáno v komentářích podemnou.

Nikolas0311

Druhá kniha o Hannibalu Lecterovi. Kniha byla opět úžasná ba dokonce lepší nežli díl předchozí. Na rozdíl od Červeného draka, v Mlčení jehňátek je psychologie postav více propracovaná a více se čtenář seznámí s dr. Lecterem, který má zde dost podstatnější roli než v prvním díle. Willa Grahama ze kterého se stala opilecká troska s rozřezaným obličejem ( jak se zde na krátkou chvíli dozvídáme) vystřídala Clarice Starlingová, která je ještě zajímavější postavou než Graham sám. Nadaná studentka policejní akademie je z počátku poslána zjistit jen pár informací o Hannibalu Lecterovi, ale později se přimotá do případu "Buffalo Billa", který zabíjí tlusté ženy a stahuje je z kůže... a za dopadení tohoto vraha hodlá rizkovat i svoje studium. Nejlepší věcí na knize jsou právě rohovory Starlingové s Lecterem, které jsou nesmírně propracované a psychicky vyčerpají nejenom hlavní postavu, ale i čtenáře samotného! Nemůžu si však pomoct, ale samotný Hannibal-kanibal mi přišel jednou z nejsympatičtějších postav v knize. Mlčení jehňátek je určitě propracovanější než Červený drak ve všech směrech a už se těším až završím trilogii posledním dílem.

renefer

Tohle je prostě top. Prabába všech Carterů, Colů, Brynzů...Bohužel nedosahují její úrovně. Hannibal Lecter je jen jeden.

Janadvorackova

Nebýt filmu, asi by ani kniha nezanechala takový dojem. Při čtení jsem vnímala atmosféru filmu. Díky němu "vím," jak hrdinové vypadají, jakým hlasem mluví.
Kniha nabízí něco navíc, ale ono se to s filmem tak nějak příjemně doplňuje.
"Drak" mě příliš nebavil.
A strašně bych si dala přírodní játra. Je to normální -:)))?

detektivky sérioví vrazi thrillery zfilmováno

Thomas Harris
americká, 1940