Mlčení jehňátek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2177/big_mlceni-jehnatek-pWi-2177.jpg 4.61730
Série:

Hannibal Lecter 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Alpress
Originální název:

The Silence of the Lambs, 1988


více info...
Nahrávám...

Komentáře (227)

Kniha Mlčení jehňátek

smardice
19. května

Skvělý psychologický thriller, podle kterého byl natočený skvělý film. Skvělé dialogy Lectera s Clarice, prostě skvělé!!!

Misantrop
10. května

V knize má doktor na jedné ruce 6 prstů. Škoda, že to ve filmu nešlo udělat. Nemrkajicimu kanibalovi by to dodalo ještě větší glanc.


Pítrs85
05. května

Film viděn o něco dřív než jsem se začetl do Harrisova románu a srovnávat se to tedy moc nedá, přestože film patří mezi top ve svém žánru, knížka je ještě mnohem napínavější, poutavější a vůbec víc strhující, závěr doslova zhltnut jak jatýrka na víně kanibalem Hannibalem. Přestože je tu spousta odborných výrazů, kniha nemá šanci nudit, už jen pro ten skvělý nápad, kdy si FBI hraje s hlavní hrdinkou, psychopat Jame Gumb s FBI a doktor Hannibal Lecter úplně se všemi.

ber-tram
02. února

Objektivně vzato udělal ikony z Hannibala Lectera a Clarice Starlingové až film, který respektuji. Nic víc. Literární námět tedy nepoměřuji, možná jen s módní románovou záplavou psychopatů a úchylů, v níž toto dílo ani po letech neztrácí glanc a přednost. Kataklyzmatické atmosféře by nicméně slušela charismatičtější, rozuměj vyfabulovanější, koncovka. Ačkoliv – Lectera nechal autor prozíravě zdrhnout, že... 4/22

JiříM
09. ledna

Tak špatně, jako tahle kniha, se mi snad ještě žádná jiná nečetla. Příběh zajímavý, ale číst, to bylo utrpení.

Rapeh
30.12.2021

Film jsem viděla několikrát. Knihu četla poprvé a neustále jsem měla před očima scény z filmu a čtení jsem si moc neužila ( představivost se bohužel nedostavila). Je to poprvé kdy raději film než knihu

m.zirhut
20.12.2021

(audiokniha - nedoposloucháno) Už úvodní nevěrohodné dějství se studentkou akademie FBI a obávaným psychopatem kanibalem Hannibalem, vypovídá v jakém duchu se kniha ponese. Vykonstruované, nevěrohodné, prvoplánové, s přehnanou snahou čtenáře zaujmout...Díky, ale nemám zájem.

PetrKral
23.11.2021

Nevím, jestli je to bylo jen překladem, ale jazyk byl hrozný...

1 ...