Červený drak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4.5753
Série

Hannibal Lecter 2.

Žánr
Literatura světová, Horory, Thrillery
Vydáno, Premiéra
Orig. název

Red Dragon, 1981

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Seriálová adaptace se snaží co nejvíc jít ve stopách všech tří knih o Hannibalovi. Přestože neměl seriál kolosální sledovanost, vytvořil si silnou a stabilní fanouškovskou základnu, která oceňuje nejen vizuální orgie přinášené v každé epizodě, ale zároveň i skvělé herecké výkony ústřední dvojice hlavních postav. (ddkk)


Kniha se stala předlohou k seriálu Hannibal, který vznikl v letech 2013-2015. Hlavní roli ztvárnil Mads Mikkelsen. (kaka)


V roce 2002 byl podle knihy natočen stejnojmenný film. (Roubas)


Čínský znak zhong, který nalezne detektiv vyřezaný do kůry stromu vyjadřuje střed. (chaera)


Červený symbol pro střed se honosí i na jednom herním kameni mahjongu. Tento kámen ve hře představuje červeného draka. (chaera)


Obraz Červený drak a žena oděná Sluncem namaloval malíř a básník William Blake. (chaera)