Červený drak

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chronologicky druhá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal. Francis Dolarhyde pracuje ve filmových laboratořích a na své okolí působí jako veskrze pracovitý a uzavřený člověk. Francis je však fyzicky poznamenaný šílenec. Cílevědomě si vybírá šťastné rodiny, které pak brutálně, promyšleně a beze stop vyvraždí. Zohavená těla mrtvol mu slouží k rituálně mystickým účelům. Žije totiž v představě, že je Červený drak z obrazu Williama Blakea. Sadismus vyšinutého masového vraha šokuje a děsí veřejnost. Podaří se policistovi Willovi Grahamovi zabránit mimořádně nebezpečnému muži v jeho násilných činech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70717/big_hannibal-lecter-cerveny-drak-4hc-70717.jpg 4.5890
Série:

Hannibal Lecter 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Premiéra Studio
Originální název:

Red Dragon, 1981


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Seriálová adaptace se snaží co nejvíc jít ve stopách všech tří knih o Hannibalovi. Přestože neměl seriál kolosální sledovanost, vytvořil si silnou a stabilní fanouškovskou základnu, která oceňuje nejen vizuální orgie přinášené v každé epizodě, ale zároveň i skvělé herecké výkony ústřední dvojice hlavních postav. (ddkk)


Kniha se stala předlohou k seriálu Hannibal, který vznikl v letech 2013-2015. Hlavní roli ztvárnil Mads Mikkelsen. (kaka)


V roce 2002 byl podle knihy natočen stejnojmenný film. (Roubas)


Čínský znak zhong, který nalezne detektiv vyřezaný do kůry stromu vyjadřuje střed. (chaera)


Červený symbol pro střed se honosí i na jednom herním kameni mahjongu. Tento kámen ve hře představuje červeného draka. (chaera)


Obraz Červený drak a žena oděná Sluncem namaloval malíř a básník William Blake. (chaera)