MaKolar MaKolar komentáře u knih

Nekonečné dny Nekonečné dny Claire Fuller

Nenáročná kniha, která se dobře čte. Konec byl pro mě již v polovině celkem předvídatelný. Od knihy jsem čekal více, než co slibovali v recenzích.

15.04.2017 3 z 5

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

Skvělé napsané svědectví o boji proti terorismu v Afghánistánu. Autor zde popisuje svoji působnost na misi, která se bohužel neobejde bez ztrát jeho vojáků. Je to skutečný příběh o bratrství, oddanosti státu a víře ve svobodu. Kniha se velmi dobře čte, nemá žádná hluchá místa. Některé pasáže nutí k zamyšlení. Doporučuji.

03.04.2017 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Příjemné zakončení celé série. Autor zde velmi dobře vystihl život hlavní postavy Fanninga. Skvěle byl pojat konec z pohledu historie lidstva. Doporučuji.

16.03.2017 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Otevřená autobiografie nejlepšího odstřelovače v dějinách USA. Autora nesoudím jako vraha, spíše byl fanatický vlastenec, který byl schopen obětovat společný život s rodinou. Kniha je napsána jednoduše, je patrné, že autor není spisovatel. Doporučuji.

08.02.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první setkání s autorem, kniha se čte velmi snadno. Příběh je velmi vtipný s hořkým koncem.

02.01.2017 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Za mě nejlepší z celé trilogie. Velmi dobře mapuje události daného období. Srpen 1968 a nástup normalizace je vylíčen i v tehdejším ČSSR. Doporučuji.

28.12.2016 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Výborně napsaná kniha o jednom velkém snu, který se stal skutečností na pozadí nacistického Německa. Doporučuji!

18.10.2016 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Výborně napsaná kniha o atentátu na Heydricha. Zajímavý koncept knihy. Autor vkládá se vlastní myšlenky a názory mezi jednotlivými kapitolami. Kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější, určitě se k ní vrátím.

07.09.2016 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Skvěle napsaný skutečný příběh z doby normalizace. Příběh o emigraci jedné rodiny, která se usilovně snaží získat svoji dceru do exilu. Je až neuvěřitelné, v jaké kleci jsme zde žili.

30.08.2016 4 z 5

Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola Andy Warhol

Tato kniha skvěle vystihuje atmosféru 60. let v USA, která byla plná drog, hippies a nadějí pro lepší zítřek. Autor popisuje vznik svého ateliéru Factory, se kterým byla spjata celá řada Warholových superstar.

17.08.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Originálu Larssona kniha bohužel nedosahuje. Příliš mnoho postav a konečné rozuzlení děje mě nenadchlo.

01.08.2016 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha ukazuje nesmyslnost války a zmaření mladých životů. Typický rukopis pro autora. Doporučuji, jedná se o jednu z nejlepších knih autora.

08.06.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha řeší stále aktuální rasismus, přestože byla vydána před více jak padesáti lety. Děj je rozdělen do více části. Je zde hodně cítí vira ve spravedlnost a rovnost. Konec je velmi úderný a nutí k zamyšlení. Doporučuji.

18.05.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moje druhé setkání s autorem. Kniha dosahuje téměř kvalit Kafky na pobřeží. Silný příběh mladého muže, který si pokládá otázku ohledně života, smrti a vztahů. Murakamiho styl je velmi specifický. Není zde úplně patrné, že se jedná o japonský román. Prolíná se v něm doba konce 60. let, studentské nepokoje, hudba Beatles. Doporučuji.

22.04.2016 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Osobní vzpomínky autorky se prolínají s dějinami Československa na pozadí okupace až po únor 1948. Kniha se velmi dobře četla. Z pohledu čtenáře je velmi zřetelné, ze autorka je pyšná odkud pochází a ma velmi silnou úctu a vírou v demokracii. Doporučuji všem, kteří se zajímají o dějiny českého národa.

31.03.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi velmi dobře četla. Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Vystihuje i pocity té druhé strany v době války - vina, stud,zamyšlení. Autorovi se podařilo velmi dobře spojit děj dvou hlavních postav. Moc se mi líbilo zakončení příběhu. Knihu doporučuji.

29.12.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Námět příběhu byl dobrý, ale vadilo mi vylíčení hlavního představitele - někdy až moc nereálné. Pro mě nejslabší ze série oddělení Q.

21.11.2015 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Moje první setkání s autorem. Silný příběh z pohledu té druhé strany...Určitě se vrátím k jeho dalším knihám. Doporučuji

17.09.2015 4 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Vynikající kniha. Skvěle vylíčená doba 60. let v USA. Doporučuji.

24.08.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Vynikající špionážní román. Doporučuji.

04.08.2015 5 z 5