Norské dřevo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V románu nejvýznamnějšího japonského spisovatele současnosti se skrývá fantastický, romantický i tragický milostný příběh. Čtenář však „neunikne“ směsici japonských reálií, psychologickým portrétům hrdinů ani scénám vášně a nespoutaného sexu. Román vyšel japonsky r. 1987, byl přeložen do 36 jazyků a celkově se ho prodalo přes 9 milionů výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1752/norske-drevo-WEo-1752.jpg 4.33640
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Noruwei no mori, 1987


více info...
Nahrávám...

Komentáře (613)

Kniha Norské dřevo

Kattari02
dnes

Moje první kniha od tohoto autora. Jsem zvědavá na ostatní jeho knihy.
Četla se poměrně dobře, ale podle hodnocení jsem čekala mnohem víc.

burg
20. července

Výzva 2021 - kniha vyprávěná retrospektivně. Sice nemám srovnání, protože z japonských autorů mám načteno tolik, do kolika by napočítal VELMI nešikovný dřevorubec na prstech jedné ruky, ale jsem sakra spokojen. Dovolím si tvrdit, že tak melancholický, dojemný a smutný příběh nikdo jiný snad ani napsat nemůže... Díky pane Murakami!


martin6849
02. července

Nemůžu si pomoct, ale Bezbarvý Cukuru se mi líbil více. Ale možná to bude tím, že jsem ho četl dříve. A jednu velkou vadu ta kniha má - teď si budu muset něco najít a přečíst o všech reáliích, které neznám. I když to asi není chyba knihy :-D.

sarka0853
22. června

Podle všech těch vysokých hodnocení jsem čekala trochu víc, ten závěr mě vyloženě zklamal. Ale jinak nemůžu dát míň hvězdiček, protože jsem to prostě přečetla jedním dechem.

alloiewera
25. května

prekrasne

vlaju
23. května

Nejkrásněji popsané emoce, jaké jsem kdy četla.

Janina2609
16. května

"Nikdy se nelituj, lituje se jenom póvl."
Asi jsem měla od knihy vyšší očekávání, ale i tak jsem si čtení užila. Psychologická sonda do duše mladých lidí, vykreslení postav, lyrické popisy pocitů a melancholie s minimální dějovou linkou (což není na škodu, vynikne zde líčení detailů okolí a emoce). Zklamal mne však konec knihy, čekala jsem víc. Můj druhý Murakami - určitě ne poslední (na poličce čeká Sputnik) - Cukuru se mi asi ale líbil o chlup víc.

EmmaEmma
14. května

Tento Murakami mě minul; možná tím, že už nejsem studentka. Začala jsem jeho knihy číst asi ve špatném pořadí, myslím; že napsal lepší. Nad touto ještě pořád přemítám a momentálně se přikláním k myšlence - ano; už je to Murakami, ale ještě to úplně není ten můj Murakami...

1 ...