Norské dřevo

V románu nejvýznamnějšího japonského spisovatele současnosti se skrývá fantastický, romantický i tragický milostný příběh. Čtenář však „neunikne“ směsici japonských reálií, psychologickým portrétům hrdinů ani scénám vášně a nespoutaného sexu. Román vyšel japonsky r. 1987, byl přeložen do 36 jazyků a celkově se ho prodalo přes 9 milionů výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1752/big_norske-drevo-WEo-1752.jpg 4.23983

Vydáno: , Odeon

Noruwei no mori, 1987

Kniha Norské dřevo

Lejlajane

úplně jiný žánr, než který běžně čtu. Kniha mi dala nahlédnout do kultury, která je mi naprosto cizí. Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak už to šlo samo.

katerina6763

Mám Murakamiho velmi ráda, ovšem tato kniha mě příliš neoslovila. Ano, je to jeho styl, ovšem tady mi to všechno přišlo nějaké zdlouhavé. Tuto knihu zatím hodnotím jako jeho nejslabší dílo (i když velmi oceňované). I tak bylo potřeba se při četbě občas zastavit a zapřemýšlet.

Grety

Kniha čtená kvůli výzvě, úplně mimo můj šálek kávy, ale je plná citu, silného příběhu. Pro mě trošku náhled do jiné kultury, kde sebevraždy nejsou až tak vzácné..

Lenla

Kniha je plná lásky, citu a bolesti, podané autorem tak, že tomu skutečně věříte a prožíváte s nimi. A i přes to v knize nejsou žádné srdceryvné scény, které vám vhrnou slzy do očí, což osobně považuji za velké plus.

VěraČamková

tento melancholický druh literatury mě příliš neoslovuje, knihu jsem dočetla se sebezapřením a neodložila ji jen kvůli čtenářské výzvě...

LucySmile

Musím říct, že toto bylo hodně zajímavé čtení... Každý mi dá určitě za pravdu, že se jedná ho hodně náročné čtení z hlediska děje. Tady asi nejde říct, jestli se mi kniha líbila či nelíbila, každopádně jsem ji dočetla a nelituji toho. Určitě v člověku něco zanechá.

a304

(+ SPOILER) Pocit, který autor ve mně zanechává : obdiv, jsem vdečná i za kvalitu překladu. V čase, který je určen, od prvého nádechu až po poslední výdech, prožijeme sedm proměn. Jednotlivé etapy nás obdaří radostmi i starostmi, než zakusíme a ucítíme tu poslední, o které nemají potuchy ti, co jsou ještě před ní.

Citace: "...už vím, proč tolik prosila. Nikdy nezapomeň, že jsem byla na světě. Než se rozpomenu, chvíli to trvá. Jak jdou léta, je ta chvíle čím dále, tím delší. Co trvalo pět vteřin, prodloužil čas na deset, pak na třicet a nakonec na minutu. Ta doba se prodlužuje, jak večerní stíny a už brzy nadobro propadne noci."

Aaloha

Nevím jak hodnotit. Začátek velká nuda a deprese, Tóru vše odkývá, nikdy neprotestuje. Z postav jsem si snad oblíbila jen Reiko. Konec se trochu rozjel. Celkově se mi kniha nelíbila, taková o ničem. Nechápu ten humbuk kolem knihy.