Haruki Murakami

japonská, 1949 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Počúvaj pieseň vetra / Pinball 1973

Počúvaj pieseň vetra / Pinball 1973 - Haruki Murakami

Haruki Murakami si na jar v roku 1978 sadol za kuchynský stôl a začal písať. Napísal dve pozoruhodné novely Počúvaj pieseň vetra (1979) a Pinball 1973 (1980), ktorými sa ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (36)

Přidat komentář
minplatsisolen
03.08.2019

Jeho knihy me pokazde vtahnou do deje natolik, ze nevnimam proud casu a jedine na co se tesim, je dalsi kapitola a jak se dej bude nadale vyvijet. Jeho postavy jsou mi v mnohem blizke svou povahou, predevsim pocitem samoty nebo touhou po samote. V neposledni rade je to take obliba klasicke hudby a jazzu, diky kterym si pak nejakou nahravku zminenou v knize i pustim.

Gweny
30.05.2019

Po přečtení Komturovy smrti jsem došla názoru, že styl psaní tohohle člověka mě nesmírně uchvacuje. A nejen to. Zcela mě dokáže vtáhnout do děje na dlouhé hodiny, aniž bych vnímala proud času - odpoledne se najednou přehoupne v noc a já to ani nepostřehnu, nevnímám pocity hladu či žízně. Fyzicky možná existuju v téhle realitě, ale má duše je uzavřená v knize a prožívá vše s postavami a děj knihy, nebo spíše alternativní reality děje samotného se mi objevují i ve snech. Takhle silně na mě nikdy žádná kniha nezapůsobila a rozhodně si od Murakamiho budu chtít přečíst další knihy.

Kachneci
26.05.2019

Já nevím, ale Haruki Murakami je jiný. Líbí se mi jeho pohled na svět, styl a způsob, jakým mě vtáhne do příběhu..ani si toho nevšimnu a už v tom lítám. :)

Atuin
13.04.2019

Ještě loni v tuto dobu kdyby mi někdo řekl že se vrátím k autorovi s touhou si ho komplet přečíst poklepala bych si na čelo. Byla jsem jím svým způsobem nadšená, ale číst ho znovu. Nikdy. Dokud u nás nevyšla Komturova smrt a já mu to znovu nesežrala. A v té době se do něj pustil ( prvně) můj manžel a chtěl si živě rozprávěl a byl konec a tak jsem celkem ochotná některé knihy odsunout a pročíst se tím znovu. A to jaksi znamená, v mém světě a mé realitě, že brnká na správnou strunu...Konec....

Greenfingers
04.03.2019

Od Harukiho jsem přečetl vše, co vyšlo v češtině, je to můj oblíbenec. Mám rád jeho povídkové knížky, ale především miluji jeho dlouhé hutné romány. Asi nejvíc mě zaujala trilogie 1Q84 a naposledy Komturova smrt.

peptullix
04.12.2018

Můj oblíbený autor.
Nejradši mám Konec světa & Hard-boiled Wonderland

jana.matejkova
28.11.2018

Už si ani nepamatuji, kdo a kdy mi Murakamiho doporučil, jen že první moje kniha byl Kafka na pobřeží a stala se jednou z těch nejoblíbenějších spolu s Kronikou ptáčka na klíček a 1Q84. Z některých knih je znát inspirace Kafkou, proto doporučuji hlavně všem co nepotřebují vždy dokonalé objasnění záhad a baví je určitá snová realita, kde si lze domyslet svůj vlastní konec..

jeníček
25.08.2018

Můj nejoblíbenější autor, četla jsem všechny jeho knihy a vždy je to zázrak. Je to opravdu jiný svět, o kterém píše? Nebo jsme my slepí?

1