koupit knihy

Haruki Murakami

japonská, 1949

Nahrávám...

Nová kniha

Tancuj, tancuj, tancuj

Tancuj, tancuj, tancuj - Haruki Murakami

Hrdina příběhu se vrací na nejsevernější ostrov Hokkaidó, kde před lety zažil napínavé chvíle při hledání tajemné ovce. Zároveň tam přišel o svou přítelkyni, která beze s... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (39)

Přidat komentář
Mercatino
07. února

Zatím přečteny pouze dva příběhy (Kafka na pobřeží a 1Q84). Pochopil jsem tak možná pouze 1/3, ale pojmul jsem do sebe absolutně vše i něco navíc z těchto románu. Pan Murakami dokázal, že každý si dokáže z knihy odnést to své, co přesně potřebuje, jelikož v příbězích nechává pro čtenáře prostor na seberealizaci.

meren
21. ledna

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů, jehož knihy mě dokáží pohltit. Zpočátku mě zaráželo, když se v knize objevila postava nebo případně stala událost, která nastolila nějaké otázky, u kterých jsem čekal jaký to bude mít význam, pointu... a ono to zůstalo nevyřešené a otevřené až do konce knihy. Ale neměl jsem nejmenší problém na ten jeho způsob vyprávění přistoupit. Murakami je totiž autor, který nemá potřebu vyprávět opulentní příběhy. Naopak, je to autor, který chce zkoumat a rozpitvat hlavního hrdinu do nejmenších detailů. A nadpřirozené prvky, které se u něj často v románech objevují, mají právě v tomto zkoumání své opodstatnění.

Artep071
17.06.2020

je tak ...svojský ... nedokážu popsat jaký mám pocit z jeho knih, snad jen trošku mě jako ženu štve jak jsou jeho hrdinky pokřivené - labilní - no ale přes to dokáže popsat prostředí tak, že to vidím,že tam jsem, že to cítím.. patří do mé knihovny.

minplatsisolen
03.08.2019

Jeho knihy me pokazde vtahnou do deje natolik, ze nevnimam proud casu a jedine na co se tesim, je dalsi kapitola a jak se dej bude nadale vyvijet. Jeho postavy jsou mi v mnohem blizke svou povahou, predevsim pocitem samoty nebo touhou po samote. V neposledni rade je to take obliba klasicke hudby a jazzu, diky kterym si pak nejakou nahravku zminenou v knize i pustim.

Gweny
30.05.2019

Po přečtení Komturovy smrti jsem došla názoru, že styl psaní tohohle člověka mě nesmírně uchvacuje. A nejen to. Zcela mě dokáže vtáhnout do děje na dlouhé hodiny, aniž bych vnímala proud času - odpoledne se najednou přehoupne v noc a já to ani nepostřehnu, nevnímám pocity hladu či žízně. Fyzicky možná existuju v téhle realitě, ale má duše je uzavřená v knize a prožívá vše s postavami a děj knihy, nebo spíše alternativní reality děje samotného se mi objevují i ve snech. Takhle silně na mě nikdy žádná kniha nezapůsobila a rozhodně si od Murakamiho budu chtít přečíst další knihy.

Kachneci
26.05.2019

Já nevím, ale Haruki Murakami je jiný. Líbí se mi jeho pohled na svět, styl a způsob, jakým mě vtáhne do příběhu..ani si toho nevšimnu a už v tom lítám. :)

Atuin
13.04.2019

Ještě loni v tuto dobu kdyby mi někdo řekl že se vrátím k autorovi s touhou si ho komplet přečíst poklepala bych si na čelo. Byla jsem jím svým způsobem nadšená, ale číst ho znovu. Nikdy. Dokud u nás nevyšla Komturova smrt a já mu to znovu nesežrala. A v té době se do něj pustil ( prvně) můj manžel a chtěl si živě rozprávěl a byl konec a tak jsem celkem ochotná některé knihy odsunout a pročíst se tím znovu. A to jaksi znamená, v mém světě a mé realitě, že brnká na správnou strunu...Konec....

Greenfingers
04.03.2019

Od Harukiho jsem přečetl vše, co vyšlo v češtině, je to můj oblíbenec. Mám rád jeho povídkové knížky, ale především miluji jeho dlouhé hutné romány. Asi nejvíc mě zaujala trilogie 1Q84 a naposledy Komturova smrt.

1