Norské dřevo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V románu nejvýznamnějšího japonského spisovatele současnosti se skrývá fantastický, romantický i tragický milostný příběh. Čtenář však „neunikne“ směsici japonských reálií, psychologickým portrétům hrdinů ani scénám vášně a nespoutaného sexu. Román vyšel japonsky r. 1987, byl přeložen do 36 jazyků a celkově se ho prodalo přes 9 milionů výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1752/big_norske-drevo-WEo-1752.jpg 4.24275
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Noruwei no mori, 1987


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

V roce 2013 vyšla stejnojmenná audiokniha, kterou namluvili Filip Čapka, Jana Stryková a Klára Issová. (silvara)


Název Norské dřevo je odkazem na stejnojmennou písničku od kapely Beatles. (chaera)


Murakami veřejně potvrdil, že kniha Norské dřevo byla pro něj něco jako strategická volba na startu jeho spisovatelské kariéry. "Norské dřevo se velmi dobře čte, čtenář knize snadno porozumí, což je jeden z důvodů, proč se do ní lidé tak zamilovali. Následně je velká pravděpodobnost, že budou mít zájem o mé další knihy." (vhojta)


V rozhovoru pro Paris review Murakami řekl: "Nemám moc rád realismus, raději preferuji surrealistický styl, ale u Norského dřeva jsem se rozhodl napsat stoprocentně realistický román, potřeboval jsem tu zkušenost. (vhojta)


V žádné další knize Murakami nenapodobil takto přímočarý popis děje. (vhojta)


Kniha Norské dřevo - autorův realistický romám - přeměnila Murakamiho v megastar na poli literatury. Vzrůstající publicita ho donutila na pár let odcestovat do Řecka a později do USA, kde pracoval na další knize. (vhojta)


V roce 2010 knihu režisér Tran Anh Hung převedl do stejnojmenného filmu. (lucy.sankova)