MaKolar MaKolar komentáře u knih

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Mám moc rád dobu 60. - 70. let, proto jsem od této knihy čekal mnohé... Bohužel moje očekávání se nenaplnilo. Příběh sám o sobě není špatný, nevadil mi ani styl psaní, ale prostě mi zde něco chybělo.

15.03.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Od této knihy jsem čekal jestli se potvrdí, že se jedná o skvělý příběh. A opravu jsem nebyl zklamán. Téma vyvržení ze společnosti je stále aktuální. Konec mi vyrazil dech, takový závěr jsem absolutně nečekal. Knihu opravdu vřele doporučuji.

03.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako pětatřicátník jsem poprvé přečetl Harryho Pottera a to na popud svého osmiletého syna, který tomuto příběhu propadl. Knihu jsme četli každý večer před spaním. Přiznám se, že jsem nikdy neviděl ani filmové zpracování. A musím uznat, že i pro mě byl příběh zajímavý a vůbec se nedivím, že mu propadnou děti. Je to doslova hotová bomba na dětskou představivost a fantazii. Už se těším na další díly....

22.02.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Čekal jsem asi více...Kniha se dobře čte, ale nic výrazného ve Vás nezanechá. Námět knihy, ale nebyl špatný.

02.02.2021 3 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Kniha mě zaujala anotací, ale musím říct, že mě moc neoslovila. Příběh se sice dobře čte a konec je až moc rychle ukončen a říkáte si to je jako vše?

11.01.2021 2 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Moje druhé setkání s autorem. Tato kniha je citlivou sondou do duší jednotlivých vojáků. Prvotně čtenáře seznamuje se skupinou vojáků, kteří odjíždějí na misi do Afghánistánu. Kniha vrcholí operací, která má poté vliv na celkový život všech zúčastněných. Hluboké zamyšlení nad smyslem života, které každý prožívá jinak. Knihu doporučuji.

04.01.2021 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Po knize jsem sáhl na základě recenzí a byl jsem zvědav, jaká bude.... Na začátku se setkáváme s partou mladých lidí, kteří jsou na začátku svého kariérního života a hledání sebe sama. Kniha Vám postupem času dává šokující výpověď z dětství Juda, která má vliv na jeho život. Kniha vlastně nenese téměř žádná pozitiva. Na čtenáře působí opravdu hodně emočně. Již dlouho se mi nestalo, že by mě kniha takto zasáhla...

16.12.2020 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tahle kniha je prostě geniální! Je to výpověď jedné generace. Druhá světová válka zde tvoří spíše okrajovou část a je součástí celého příběhu hlavního hrdiny. Posledni kabriolet je příběh o jednom velkém přátelství. Tuhle knihu by si měl přečíst každý!

15.11.2020 5 z 5

Za objektivem Za objektivem Laura Magni

Skvělá pro milovníky historie fotografie.

15.11.2020 4 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Na knihu jsem narazil úplně náhodou. Po přečtení pár stránek mě naprosto uchvátila a už nepustila. Kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější a troufám si ji srovnat s Bratrstvem neohořených. Konec je fenomenální a vykreslení jednotlivých postav (Noe, Christian a Michael) je geniální. Vím, že jsem ji nečetl naposledy!

28.09.2020 5 z 5

Při práci Při práci Annie Leibovitz

Co více k této knize dodat.... Annie Leibovitz je prostě legendární osobnost ve světě fotografie. Škoda jen těch překlepů a chybných dat. Jinak je kniha krásně zpracována....

14.09.2020 4 z 5

Dobývání nebe Dobývání nebe Paolo Giordano

Už dlouho jsem nečetl tak dobrou knihu. Autor skvěle vylíčil průběh dospívání, problémy v rodině, partnerských vztazích a hledání sebe sama. Určitě si přečtu další knihy autora.

14.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha od skvělého novináře. Kniha je rozdělena do tří částí. U této knihy jsem se ani jednou nenudil a autor skvělé vystihuje současnoust USA, která má hluboké kořeny v minulosti. Doporučuji všem k přečtení a vytvoření si vlastního názoru na tuto velmoc.

25.08.2020 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Skvěle napsaná kniha. Na jednu stranu Chrise chápu, ale na druhou stranu je až zarážející, že se vydal na Aljašku bez některých zásadních věcí, které jsou nezbytné pro přežití. I tak kniha nutí k zamyšlení.

05.07.2020 4 z 5

Co nosili s sebou Co nosili s sebou Tim O'Brien

Úžasná kniha. Výpověď jedné generace, kde autor vypráví svoje zážitky a pocity z pohledu mladého muže ve válce.

27.05.2020 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Seriál jsem zatím nepolíbený. Nicméně od knihy jsem očekával větší spád a napětí, které se dostavuje až téměř na konci knihy. Jinak pěkně vylíčená doba konce šedesátých let s podtextem významných událostí.

11.05.2020 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Knihu jsem přečetl téměř na jeden zátah. Neustále Vás nutí číst dál. Skvěle napsané a velmi čtivé.

23.04.2020 5 z 5

Patrick Melrose I. Patrick Melrose I. Edward St. Aubyn

Kniha pojednává o muži, který se narodí do velmi bohaté rodiny. Události, které se mu přihodí v dětství mají vliv na jeho pozdější život. Na knize mě bavil styl psaní a její černý humor.

20.04.2020 4 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Kniha mě nezklamala, i když kvality Klubu nenapravitelných optimistů nedosahuje. Autor je jeden z mých oblíbených a rozhodně doporučuji k přečtení. Pokaždé jiný příběh a skvěle napsané.

24.03.2020 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Tak tahle kniha se zařadila mezi mé oblíbené. Nejdříve jsem četl od autorky Modrou, která se mi také velmi líbila. Ale tato je výrazně lepší. Děj ve třech časových rovinách je skvěle napsaný a nutí k zamyšlení.

10.03.2020 5 z 5