Temný experiment

Tajemná laboratoř. Ďábelský vědec bez minulosti. Jestli si myslíte, že znáte pravdu o matce Jedenáctky, připravte se, že s ní tenhle prequel veleúspěšného seriálu Stranger Things pořádně zahýbe. Je léto roku 1969 a Amerikou zmítají hrůzné zprávy o válce ve Vietnamu. Terry Ivesová bydlí na univerzitní koleji v Indianě a zdá se, že válečná vřava i bouřlivé protesty v hlavním městě jsou jí na hony vzdálené. Jenže svět se mění a Terry nehodlá jen zpovzdálí přihlížet. Když se doslechne, že se v nedalekém městečku Hawkins uskuteční důležitý vládní experiment, okamžitě se přihlásí. Ocit¬ne se v laboratoři hluboko v lesích, kde jí přísní výzkumníci podávají psychedelické látky… Terry začíná tušit tajemství a je rozhodnutá ho odhalit. Jenže za zdmi Státní laboratoře v Hawkinsu, pod ostrým dohledem ředitele Martina Brennera, číhá spiknutí mnohem monstróznější, než si Terry dokáže představit. Potřebuje proto pomoc ostatních pokusných subjektů – včetně jednoho, který je tak tajný, že svět o jeho existenci nemá nejmenší tušení. Je jím malá holčička s nevysvětlitelnými nadlidskými schopnostmi, která má místo jména číslo: 008…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410983/stranger-things-temny-experiment-3ZT-410983.jpg 3.6341

Stranger Things 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Fobos

Suspicious Minds, 2019

Kniha Temný experiment

monushka

Ačkoliv věkově nespadám do cílové skupiny fanoušků seriálu, stala jsem se na něm závislou! Protože jsem měla v hlavě spoustu otázek, pořídila jsem si tuto knihu, která mi na nějaké z nich odpověděla. Rozhodně doporučuji všem fanouškům Stranger Things.

Belanna

Seriál jsem neviděla, moje dcera ano. Knihu jsem si přečetla (líbila se mi), moje dcera ne. A proto využiju letošní čtenářské výzvy a předám jí jako dárek :)

SilviLovesDogs

Knížka navazuje na seriál Stranger Things, ikdyž si osobně myslím, že k tomu, abyste si knížku přečetli, znát Stranger Things nepotřebujete. Knížka je o Terry Ivesové - matce, hlavní postavy Stanger Things, Eleven. Díky své kamarádce se Terry přihlásí do experimentu v laboratoři. Postupem času, ale zjistí, že šéf této laboratoře je jen sobec, co dělá pokusy na svých subjektech - tedy i na Terry.
Knížka se mi líbila, zjistila jsem z ní pár věcí, co jsem chtěla o matce Eleven vědět, ale asi jsem čekala prostě trochu víc. Každopádně tuto knížku doporučuji fanouškům Stranger Things, protože ty si v ní určitě najdou něco, díky čemuž si ji rádi přečtou.

Linnhe

Jako fanoušek seriálu knihu musím ocenit. Naprostá bomba. El je rozhodně po mamince. Přečteno jedním dechem. Snad se objeví pokračování jak se snaží dcerku najít. Tleskám.

MarekB530

Já jsem přečetl knihu Stranger Things

Kniha byla o tom, že v laboratoři provaděli experimenty na živých bytostech.
Jeden experiment se jim nepodařil a otevřeli bránu do druhé dimenze, odkud vylezla příšera bez očí a bez tváře, ale jedné holce dali superschopnosti mysli.
Mohla pomocí mysli hýbat předměty, ale musela na tu věc ukazovat rukou.
Příšera po tom co se dozvěděla o jejích superschopnostech začala vraždit, ale
ta holka se rozhodla ho vypátrat a zabít.

Nikdy nevěřte laboratořím na okraji města.

Knize dávám hodnocení a půl hvězdičky, protože byla stejná jako seriál, až na
pár kapitol, ale i přes to se my líbila, ale něco tam chybělo.

Anette_De
16.12.2020

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem maličko něco víc. Seriál naprosto miluju a těšila jsem se na nějaký super doplněk, ale bohužel. Čtivá byla, to ano, ale to bylo asi tak všechno. Určitě bych ji neřadila mezi povinnou četbu pro milovníky seriálu. Bohatě se bez toho obejdete.

TreborDor
27.11.2020

Kniha jako doplňující prequel i mnou oblíbeného ultraúspěšného netflixího seriálu (a dokonale jeho popularitu "vytěžující" ; ) není vůbec špatná. Pořízenu teensynovi jsem si ji nakonec "musel" přečíst taky - bych byl "v obraze" : ) Nesložitý příběh se do obrátek pořádně dostává až zhruba po čtvrtině a některé z motivů jsou celkem zajímavé (odvodový systém do Vietnamu, psychopokusy s LSD...), byť s nevyužitím hlubšího záběru. Vzhledem k již známému vyústění příběhu díky seriálu je čtivě postavené na chtění vědět "jak", než "co" se stane. Dobové popkulturní narážky jsou milé.....překlad orig názvu do češtiny zarážející.

Radiela
23.11.2020

kniha mě nabavila, proto jsem jí po pár kapitolách odložila a neplánuji se k ní vrátit.