Temný experiment

Tajemná laboratoř. Ďábelský vědec bez minulosti. Jestli si myslíte, že znáte pravdu o matce Jedenáctky, připravte se, že s ní tenhle prequel veleúspěšného seriálu Stranger Things pořádně zahýbe. Je léto roku 1969 a Amerikou zmítají hrůzné zprávy o válce ve Vietnamu. Terry Ivesová bydlí na univerzitní koleji v Indianě a zdá se, že válečná vřava i bouřlivé protesty v hlavním městě jsou jí na hony vzdálené. Jenže svět se mění a Terry nehodlá jen zpovzdálí přihlížet. Když se doslechne, že se v nedalekém městečku Hawkins uskuteční důležitý vládní experiment, okamžitě se přihlásí. Ocit¬ne se v laboratoři hluboko v lesích, kde jí přísní výzkumníci podávají psychedelické látky… Terry začíná tušit tajemství a je rozhodnutá ho odhalit. Jenže za zdmi Státní laboratoře v Hawkinsu, pod ostrým dohledem ředitele Martina Brennera, číhá spiknutí mnohem monstróznější, než si Terry dokáže představit. Potřebuje proto pomoc ostatních pokusných subjektů – včetně jednoho, který je tak tajný, že svět o jeho existenci nemá nejmenší tušení. Je jím malá holčička s nevysvětlitelnými nadlidskými schopnostmi, která má místo jména číslo: 008…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410983/big_stranger-things-temny-experiment-3ZT-410983.jpg 3.6393

Stranger Things 1.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

Suspicious Minds, 2019

Kniha Temný experiment

jiri.one

Knihu jsem dočetl jen s velkými obtížemi a mnohými odklady. Ono se to opravdu nedalo. Zkuste si představit nejhorší a nejnudnější knihu, kterou jste kdy četli a dočetli. Tak něco podobného je asi Temný experiment. Děj minimální, tajemno nulové, napětí dokonce záporné a celkově prostě totální nuda. Přitom potenciál obrovský, ale nikoliv promarněný, spíš dokonce znásilněný. Této knize se vyhněte obloukem, dal jsem jednu hvězdičku (15%), protože jsem si nechtěl připadat jako osel, který dočetl knihu s hodnocením Odpad (takové hodnocení dávám normálně pouze knihám, které nedokážu dočíst celé).

FilipHaring
13.11.2021

Ako nadšený divak serialoveho pokračovania som si túto knihu nemohol nechať ujsť. Napínavá až do konca.

heyxbex
12.11.2021

knížka se četla vskutku dobře, ale nějaké části byly zbytečně dlouhé.

kapitan9556
07.10.2021

Velice důstojný preqel! Kolečka do sebe krásně zapadají!

Lejčís
03.10.2021

Docela mě mrzí to množství negativních recenzí na tuto knihu... jasně, není nabitá akcí, což fanoušci Stranger Things nejspíš čekají, jenže je nutné si uvědomit, že ten prequel se odehrává ještě předtím, než Eleven otevřela bránu do obráceného světa plného příšer, které za tu akci v seriálu převážně mohou. V knize sledujeme příběh Terry, Eleveniny maminky, která přijala účast v experimentu, ze kterého se však vyklubal podlý Brenner a jeho sadistické metody a schopnost jít přes mrtvoly, aby dostal, co chce. A to mě děsilo podobně jako Stranger Things, mělo to přesně tu seriálovou atmošku a bezvadně mi to sedlo do téhle podzimní nálady :)
Nejvíc na knize však oceňuju propojení s tehdy probíhající válkou ve Vietnamu - protesty, zmínky o Nixonovi, festival ve Woodstocku, kde vystoupila Janis Joplin, loterijní losování odvodů do armády - všechny tyto události naše hrdiny přímo ovlivňují a kniha tak působí mnohem autentičtěji. No zkrátka: pokud nebudete čekat nějakou velkou akci a máte rádi Stranger Things, mohla by se Vám kniha líbit stejně jako mně :)

bara-z5649
26.07.2021

Skvělá kniha pro milovníky seriálu ST! Krásné mi to doplnilo celý příběh. Bála jsem se, že mi to seriál akorát zkazí, ale opak byl pravdou!

Bee240
23.07.2021

Jsem velký fanoušek Stranger Things takže jsem doufala že bude kniha dobrá. A byla jsem velmi překvapená.
Temný experiment je příběh který nás zavede do života mladé Terry...která se rozhodne zúčastnit experimentu v jisté laboratoři. Zde se setká s ďábelským doktorem Brennerem a jeho metodami.
Naštěstí tu také Terry najde tři přátelé a společně se pokusí odhalit doktorovo tajemství.
Nejvíce z těchto tří postav se mi líbila Alice - její schopnost a vize byli skvělým připomenutím některých scén ze seriálu.
Kdo viděl seriál ví že Terry je biologickou matkou Eleven a tudíž si v knize přečteme jak se malá El dostala do spárů šíleného doktora. Kdybych neviděla seriál asi bych kvůli konci knihy dost zuřila, ale naštěstí vím jak to dopadne takže jsem v klidu. A také jsem se dozvěděla pár věcí které mi ze seriálu unikly a nebo tam vůbec nebyli.
Knihu doporučím všem kdo mají rádi seriál a chtějí se o postavách které nebyly v seriálu tolik vidět něco dovědět. Ale přečíst si ji mohou i ti kteří se na seriál teprve chystají.

ZaOndra
15.06.2021

8 bodů z 10
Jelikož jsem velký fanoušek Stranger Things seriálu, nemohl jsem tuto knihu vynechat. Knížka mě ale trochu zklamala méně akčním dějem. Autor opravdu zbytečně vše popisoval a komplikoval. A právě kvůli tomuto komplikování děje, se čtenář může lehce v příběhu ztratit.
Kniha ale skvěle popisuje, jak která postava přemýšlí. Nejdřív jsou všichni zapálení do projektu v laboratořích, následně zjišťují víc a víc a jejich názor se pomalu ale jistě mění.
Jelikož bez zhlédnutí seriálu vám tato kniha nebude dávat vůbec smysl, doporučuji ji především fanouškům seriálu Stranger Things.