Nezmar

Nezmar obálka knihy
Mé hodnocení:

Je Tom Larch skutečně nesmrtelný? Žádný člověk by nemohl přežít nehody, z nichž Tom vyvázl. Zná snad nějaké tajemství, které ho před ranami osudu chrání? Nebo nad ním bdí anděl strážný? Dostane se pokaždé ze všeho náhodou, nebo díky pudu sebezáchovy? V osmi letech musel opustit Nové Dillí a vydat se do Londýna; Tom je odjakživa rozkročen mezi dvěma kulturami – kulturou indické matky a kulturou otce, anglického inženýra. Když mu je osmnáct roků, nastoupí ke Královskému námořnictvu a proti jeho vůli se z něj stane hrdina. Po návratu do civilu ho jeden z nejbohatších mužů světa požádá, aby se vydal do Indie pátrat po jeho ztraceném synovi – jedině Tom jej totiž dokáže najít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296027/nezmar-mGQ-296027.png 3.9105
Vydáno, Argo

Trompe-la-mort, 2015

Kniha Nezmar

EL.ZA

Kniha se mi líbila, ale narozdíl od "Klubu nenapravitelných optimistů" ji nemusím číst podruhé a posílám ji dál.

000nugatovej
19.12.2020

Guenassia nechává vyprávění plynout volně - podobně, jak ubíhá život, který opakovaně nazývá ústy své postavy nevyléčitelnou nemocí. Je to kniha o hledání. Stejně jako Nezmar hledáme lásku, stejně jako jeho otec a boháč Reiner hledáme své syny, stejně jako všichni hrdinové této knihy hledáme sami sebe, ale sebe sama před sebou jako Nezmar také skrýváme. O tom je žití a nemusíme být přímo "nesmrtelnými" nezmary.

tamara1351
11.08.2020

Téma knihy bylo velmi zajímavé,ale já prostě pořád čekala něco víc,zkrátka mi tam něco neidentifikovatelného chybělo:)

Imor
16.07.2020

Jak člověk stárne, tak se i mění. Stejně jako hlavní hrdina v této knize. Příběh o něm se četl tak lehce, ale najednou přišel zlom a já se nemohla srovnat s tím jak jinak přemýšlí a jedná. Myslím si, že toto je pravé umění spisovatele, když se mu podaří, aby se čtenář propojil. Vzhledem k mé slabosti jak k Anglii tak k Indii jsem si knihu užila, i když to nebyla procházka růžovým sadem.
Přečetla jsem všechny níže uvedené komentáře a myslím si, že konec byl velmi dobře vymyšlený a přesně sedl na povahu hlavního hrdiny, obálka knihy je vskutku úplně věrohodná a úžasná, když je každá kniha od jednoho autora jiná tak to je plus-proč srovnávat s ostatní tvorbou autora...

Skřítek77
24.06.2020

Kniha se dobře četla a příběh mi přišel velmi zajímavý. I když jsou autor i hlavní hrdina muži, je kniha především o vztazích (partnerských i mezi rodiči a dětmi) a o střetu dvou velmi rozdílných kultur - anglické a indické. Bohužel závěr knihy byl pro mě velkým zklamáním.

MaKolar
24.03.2020

Kniha mě nezklamala, i když kvality Klubu nenapravitelných optimistů nedosahuje. Autor je jeden z mých oblíbených a rozhodně doporučuji k přečtení. Pokaždé jiný příběh a skvěle napsané.

kaja77
17.02.2020

Kniha je velmi čtivě napsaná. Člověk se ani nenaděje a je u konce :) moc mně zaujal Tomův indický pobyt v dětství i v dospělosti.

Arev122
01.01.2020

Kniha se mi líbila, jednak zajímave líčí přechod životního stylu chlapce narozeného indické matce a Angličana v Indii po přestěhování do Anglie,kde dospívá v muže a v druhé části popisuje nelehký život lidí v Indii.