Daisy Jones & The Six

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/big_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4.1411

Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six, 2019

Kniha Daisy Jones & The Six

Er.es
předevčírem

Dlouho jsem kolem této knihy chodila. Na první pohled blbá obálka, anotace k zamyšlení, jestli chcete číst román založený na rozpadu nějaké vymyšlené skupiny.

Na konci jste tak zblblí, že googlíte na netu skupinu The Six...

Kniha mě mile překvapila a mrzí mě, že jsem ji nedala šanci už dříve.
Je to originálně pojaté, postavy se vám v hlavě zhmotňují, čtete o drogách, cítíte jejich účinek, čtete o nekončící párty jedné skupiny na vrcholu, a cítíte, že paříte s nimi. Čtete o rock’n’rollu a cítíte, jak vám hudba pomocí slov na stránkách proudí celým tělem a představujete si, jak asi zněly jejich vytvořené písničky.

A hlavně cítíte tu lásku, která byla v 70.letech vnímána drogami, sexem, hudbou a slovy skrz songy, vyjadřující to, jak se zrovna cítíte na prd, ale na venek vystupujete jako král/ovna, které nic nechybí.

Čtení bylo boží! Fakt boží a na konci, kdy vás to dojme jako prase, se musíte proliskat, že je všechno výmysl a píseň "Aurora" od skupiny The Six vážně na youtube nenajdete...

Gustikis
27. listopadu

Strhující večírek od začátku do konce. To se čte vážně samo.

emve
19. listopadu

Tahle knížka je fakt super - pohodové a zajímavé čtení. :) Jak slibuje anotace, je to jízda od začátku do konce. Je především originálně psaná, místy vtipná a zábavná, místy smutná, ale silná.. Určitě doporučuji, protože mě upřímně velmi pozitivně překvapila. Je v ní víc, než se na první pohled zdá.

MonaR0se
18. listopadu

Daisy Jones & The Six je kniha, ktorá sa vryla do môjho srdca a už navždy v ňom bude mať svoje miesto. Zamilovala som sa do nej a stala sa pre mňa výnimočnou. Zarezonovala vo mne najmä tým, že pôsobila tak skutočne/surovo/reálne.

Daisy Jones aj členovia kapely The Six sa stali pre mňa skutoční ľudia z mäsa a kostí - tak dokonale autorka píše. Emócie boli hmatateľné z každého riadku a z knihy o sexe, drogách a rokenrole sa postupne stávala rocková balada, z ktorej som mala každú chvíľu zimomriavky.

Daisy Jones & The Six je kniha o ľuďoch závislých na hudbe, láske, rodine, priateľstve, sexe a drogách. O ľuďoch, ktorí boli výnimoční, no predsa ľudskí. O chybách, ambíciách, sebectve, sláve, talente a celkovo o živote. O ľuďoch, ktorí sa vyvíjali, padali a opäť vstávali. No pre mňa to bola najmä kniha o jednej výnimočnej žene. O žene s neskutočnou duševnou silou, nezlomnou vierou a obrovskou láskou v srdci. O žene, ktorá všetko zmenila. O žene, ktorá už od začiatku nanápadne vynikala nad ostatnými a ktorej boli venované aj posledné riadky príbehu, z ktorých ma až zamrazilo. A nie, nebola to Daisy Jones...

Ak máte chuť prečítať si knihu, ktorá je iná..., ktorá je výnimočná - kniha Daisy Jones & The Six takou knihou jednoznačne je.

ElInWonderland
16. listopadu

Nevěděla jsem co úplně od knihy očekávat, ale stylem jak je napsána je skvělá a ano příběh je o tom co by jste od rockové kapely čekali, ale nedá se od toho odtrhnout. Konec mě dokonce dojal a bylo mi smutno, že už to končí. Kniha se celkově dost povedla, je čtivá a působí věrohodně.

v.michlickova
10. listopadu

O MŮJ BOŽE! Miluju to! Celou dobu, když jsem tuto knihu četla, jsem myslela na kapelu Queen, kterou naprosto miluju a představovala jsem si, jak by třeba vypadalo, kdyby se tyto dvě kapely pustily společně do nějakého songu. No naprosto skvěle napsané, na milion procent věrohodné, postavy opravdu skvěle vykreslené. Moc se mi líbilo, jak díky rozhovorům vycházelo na povrch, že vlastně každý danou situaci viděl úplně jinak. No bomba prostě upřímně ani nevím, jak to přesně popsat. Tohle prostě musíte číst!

Simstr
10. listopadu

Za mě veliké překvapení. Sáhla jsem po knize na doporučení od kamarádky. Chvíli jsem si zvykala na styl psaní, ale pak už to jen jelo. Autorka z toho vytřískala co se dalo :-)

rilajaan
06. listopadu

Odlišný styl psaní, který mě nadchl. Krásně je vidět, rozlišné vnímání stejné situace.