Daisy Jones & The Six

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4.2291
Vydáno, Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six, 2019

Kniha Daisy Jones & The Six

Knihodrak

Ta kniha je dokonalá️. Ona mám své nejoblíbenějších knižní série, ale kdybych si měla vybrat jen jednu jedinou knihu, která vypraví příběh jen sama o sobě a nepotřebuje další knihy, vybrala bych si tuto. Opravdu se snažím vymyslet, co bych sem napsala, ale to se prostě nedá popsat jinak než, že tak kniha je nádherná️️️️️.

oblakaknih

2,5/5
Na Daisy Jones jsem se moc těšila, ale po tom, co jsem na ni všude četla pozitivní a nadšené recenze, bála jsem se, že budu zklamaná.

Očekávání jsem očividně měla opravdu příliš vysoká, protože i když jsem knihu dočetla až do konce, četla jsem spoustu lepších.

Námět je originální. Myslím, že se můžu alespoň částečně považovat za rockového fanouška, takže jsem se opravdu těšila a byla jsem zvědavá, jak bude příběh zpracovaný.

Hned první věc, která mě zarazila (a kterou jsem překvapivě nevěděla, možná zapomněla) je, že je kniha celá napsaná ve formě rozhovoru. Upřímně si myslím, že kdyby tomu tak nebylo, užila bych si ji mnohem víc.

Po celou dobu čtení jsem si k žádné z postav nezvládla vytvořit nějaký vztah. Daisy mi vůbec nesedla, spíš jsem byla ráda, když v příběhu nevystupovala. Je těžké sepsat nějaký názor na postavy, protože jejich příběh je poměrně dost reálný a nepřikrášlený. Upřímně se nechci pouštět do srovnávání s reálným světem.

Od autorky jsem již jednu knihu četla, upřímně se mi líbila mnohem víc. Jejím dalším knihám určitě šanci dám. Myslím, že s touto mám spíše osobní problém.

Je to příběh plný alkoholu, drog, hádek, ale i rodinných problémů a života na doraz. Já osobně dám asi přednost skutečné biografii.

Kniha mě ničím nepřekvapila, nevyvolala ve mně žádné emoce, vše mi bylo dopředu jasné.

Nechci říkat, že je kniha špatná, ani nikoho odrazovat od čtení. Mě kniha nesedla, určitě se k ní nevrátím a pravděpodobně na tento příběh brzy zapomenu. Myslím si ale, že spoustě lidí se bude líbit moc, takže jí určitě šanci dejte.

DreamerX9

Autorka píše čtivě a působivě. Na to že to je smyšlené není to nic co by se nedělo ale zase není to žádná převratná novinka.

P-puma-

Daisy Jones and the Six je skvelý příběh plný drog a rockenrollu. Strašně mě zaujal styl, jakým je kniha napsaná, jako rozhovory se zúčastněným. Je tedy osekana o popisy ale je plny myšlenek jednotlivců. Strašně jsem se smála tem situacím, kdy všichni popisuji jednu událost ale každý si ji pamatuje úplně jinak. Ten příběh je až neuvěřitelné uvěřitelné. Ale mě tam chyběl nějaký zlom v tom dějí. Na závěr jsem prostě chtěla sedět s otevřenou pusou, ale to se bohužel nestalo.

Áža707

Že začátku se kniha četla hůř, protože se mi nedařilo pořádně zorientovat v postavách, ale po chvilce se to rozjelo a já hltala každou stránku. Vytkla bych akorát opakující se informace na jedné straně, ano vím že to bylo z pohledu různých postav, ale občas mě to štvalo.

Postavy byly skvěle vykreslené a každá měla svůj charakter. Za mě úžasná postava byla Camila, která byla silná, chytrá žena, co se nerada vzdává a nevzdává to ani s lidmi okolo sebe. I když se jí něco nezdá, tak chce i pro ostatní jen to nejlepší. I ostatní postavy se mi zapsaly do srdíčka, až na Eddieho! To byl člověk, který mě vytáčel každou svou myšlenkou a  pokaždé když otevřel pusu. Celou knihu jsem si přála, aby konečně opustil kapelu a já se ho zbavila.

Bylo zajímavé sledovat myšlenky a názory jednotlivých lidi, u kterých jste mohly zaznamenat vývoj, ať už psychicky, tak třeba i sociální. Já jsem si všechny části strašlivě užívala a měla jsem pocit, jak kdybych s kapelou někde seděla a oni mi vyprávěli, co se stalo.

Nešlo jen o samotné postavy, ale i myšlenky které zde byly. A myslím, že každý se dokázal vcitit do toho, že i když písnička nebyla napsaná jako love song, tak že ho tak okolí vnímalo a nejen tak, každý si v písni našel něco svého. Kromě úspěchu a problémů kapely a jejich členů, zde bylo mnohem víc drogy, sex, alkohol a hlavně pořádný Rock 'n' roll!

Trochu zpětně nevím, co si mám myslet, když čtu komentáře o tom, že se jedná o fikcí. To snad není možný, ne? Vždyť přece... Jo to mě asi dostalo nejvíc. ALE mimochodem nějaké písničky najdete, nevím zda vznikaly ke knize, či jaký byl jejich hlavní účel, ale píseň Aurora je věc, co potřebujete slyšet!

Poslední věci, co mě dostala byla poslední kapitola! Četla jsem ji dvakrát po sobě, aby mi došel plný význam slov a nebudu vám lhát brečela, jak malá holka.

⭐ 4,5/5

dia.riedl

Nikdy jsem si u žádné knihy tolik nepřála, aby to byla skutečnost, jako zrovna u Daisy Jones. Strašně moc bych chtěla ty písničky slyšet a vidět je vystupovat! Tohle je na knize asi to nejúžasnější...jak je vše okolo kapely The Six tak detailně popisováno, psaní písniček, nahrávání ve studiu, jejich vystoupení, turné, focení na obal desky...u všeho prostě chcete být. Bohužel jsem si po celou dobu nedokázala vytvořit k postavám hlubší vztah, ale na všech mi celou dobu záleželo, hlavně asi na Daisy a Karen s Grahamem. Kniha mě zkrátka okouzlila tím zákulisím hudebního průmyslu jedné komplikované kapely. Protože vztahy mezi členy byly opravdu...komplikované.

Denisa525

Zatím moje nejoblíbenější kniha od mojí nejoblíbenější autorky :D.
Čte se opravdu rychle, zajímavý formát psaní. Hlavně jsem si zamilovala hlavní hrdiny.

Calwen89

Když už mi chybělo k dočtení pár stránek byla jsem přesvědčená, že dám 4 hvězdičky. Je to čtivé, vtipné a především originální. I přesto jsem se ale místy nudila, kniha by podle mě mohla být kratší, některé postavy a jejich rozhovory bych klidně úplně vyškrtla jelikož mi přišly vyloženě vycpávkové. Ale ten konec mě dostal a úplně mi změnil pohled na celý příběh. Na příběh, který už vlastně není jen o sexu, drogách a rockenrolu, ale o lásce, důvěře a odpuštění. A o velice silné ženě...(jméno si každý doplní dle svého uvážení, mě napadají dokonce hned 3 jména :D)