Daisy Jones & The Six

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/big_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4.1712
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Kontrast Vintage
Originální název:

Daisy Jones and The Six, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (207)

Kniha Daisy Jones & The Six

Dee123
08. června

IG: books_by_dee

Jak tohle měla být další knížka na 3 dny, bohužel jsem ji slupla jako jahodu během jednoho nedělního dne. Ptáte se proč? Protože mě naprosto překvapila a dostala svojí originalitou. Celý příběh je totiž vyprávěn z POV několika postav a je v podstatě psán jako jeden velký rozhovor. Bylo to moje první setkání s autorkou a rozhodně teď chápu proč všichni hodnotili její další knížku o Evelyn Hugo 5 , protože jestli je Evelyn alespoň tak dobrá jako Daisy, nejde ani hodnotit jinak. Já dávám Daisy 5 , protože vlastně nevím proč ne.

Proč jsem se do Daisy vlastně pustila? Tak nejen proto, že se s autorkou roztrhl pytel v podobě recenzí na její novinku Evelyn Hugo, ale hlavně proto, že tento týden má premiéru seriál natočený na motivy knížky a já jsem chtěla knížku přečíst právě předtím, než se na seriál budu koukat. Knížka je samozřejmě vždycky lepší než filmové/seriálové zpracování, ale mě knížka neuvěřitelně navnadila a podle obsazení a traileru, který jsem mohla vidět, věřím, že nás čeká parádní pokoukáníčko.

Ale teď už ke knížce, ta je plná drog (bez sexu) a pravého rockn rollu. Vypráví o skupině The Six ze 70. let, která k sobě přibere zpěvačku Daisy Jones a teprve poté začne vznikat něco kouzelného. Není to typická romantická knížka, která by vyprávěla příběh dvojice tady těch dvojic máme několik ale za mě ti hlavní byli jasně Billy a Daisy ta chemie mezi nimi .Tohle není romanťárna, tohle je spíš životopisné, ale jak už víme skupina a ani Daisy nikdy neexistovali. Autorka ve vás však probudí pocit, že pak je pravdou.

Je také skvělé, že s nově vzniklým seriálem máme i zpracované písničky . Určitě si je pusťte.

alzbeta2843
28. května

Túto autorku milujem. Jej predchádzajúce knihy ma veľmi bavili (Možná v jiném životě, Jediné prvé lásky), ale táto kniha je úplne iná. Je to úplne iný štýľ a nemôžem si pomôcť ale stále mi tam niečo chýbalo. Námet sa mi veľmi páčil. Bolo to náročné si zapamätať, kto čo povedal aby som si urobila celý obrázok o situácií. Kniha je rozčlenená na jednotlivé kapitoly, ktoré opisujú obdobia v kapele. Ja sa rada zaujímam o kapely a spevákov z obdobia 70. a 80. rokov (sex, drogy a rokenrol), preto som sa na tento príbeh veľmi tešila. Za mňa však tento príbeh postrádal nejakú iskru alebo nejaký zaujimavší námet. Celú knihu som čakala na nejaký wau efekt. Pre niekoho to mohlo byť práve preto super, ale pre mňa sklamanie, lebo viem, že autorka píše zaujimavejšie príbehy. I tak autorku nezanevriem a teším sa na ďalšie knihy.


kleozpatra
12. května

S Daisy jsem bojovala snad půl roku. Prokládala jsem ji různým dalším čtivem a doufala, že k ní najdu klíč, a to jsem byla původně jak z obálky, tak z formy nadšená - ó, je to něco jiného. Lépe si pustit Rumours od Fleetwood Mac pětkrát za sebou. Jsem zvědavá na seriál, podle prvního dílu by to mohlo být snad i lepší. Píšu to tak nerada. Načetla jsem spoustu hudebních biografií a prchavá vzpomínka leckterého bedňáka má v sobě větší hloubku.

mončičák42
06. května

Jsem moc ráda, že jsem mohla nahlédnout pod pokličku života slavné rockové kapely a řeknu vám, byla to parádní jízda. Forma úryvků vypravěných jednotlivými postavami přídávala na autentičnosti a mně skoro nedocházelo, že písničky psané v závěru, si opravdu nemůžu vyhledat a poslechnout. Ale naštěstí jsem je slyšela ve své hlavě při čtení, když jsem se ocitla na koncertě či v nahrávacím studiu. Originální kniha s pečlivě vykreslenými postavami, které vám jsou, i přes svoje nedostatky, všechny sympatické a přejete jim to nejlepší.

marrie5227
29. dubna

Všichni tam byli a každý si to pamatuje jinak. Tak se prezentuje příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac a zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů. Jednou mi ji Dobrovský nabídl jako dárek zdarma a tehdy jsem ji odmítla. Jenže pak se naskytla příležitost další štafety a hned po dočtení putovala i do mé knihovny, protože tenhle příběh potřebuje každý.

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli?

Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí.

Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy.

Příběh Daisy a celé kapely je jako horská dráha vedoucí od vrcholu slávy po drogové dno. Chlapská ješitnost, rodinné spory nebo neopětované lásky dokáží zničit spoustu krásných příběhů, přesto si Daisy Jones & The Six udrželi noblesu do poslední stránky.

Do knihy jsem se bezhlavě zamilovala a rozhodně se na žebříčku mých oblíbenců vyhoupla na nejvyšší možné příčky.

6591
27. dubna

V knize se dočítáme o začátku a pádu smyšlené kapely, která se stala nejslavnější v 20. letech. Celá kniha byla napsaná zajímavým stylem, který bych nazvala reportáží. Kniha je protkaná všelijakými emocemi a trhá to čtenáře na kusy. Nejvíce láskyplnou stranou byla například strana 117. Tolik srdíček jsem do knihy ještě nikdy nenakreslila. Celkově se mi líbila romantická linka Billyho a Camily a to nemám moc ráda romantiku...
Velice knihu oživilo i to, že jsem ji četla jako štafetu (zatím nejvíc popsaná jakou jsem kdy viděla).

Kniholapka
25. dubna

Úplně jiný žánr než normálně čtu, ale chuť vyzkoušet byla silnější. Neprohloupila jsem. Kniha se četla dobře, dostali jsme se mezi život hudebníků a hudebního průmyslu. Dobře vykreslené postavy a vyprávění.

Vilvit
19. dubna

Oceňuji neotřelý nápad ve formě rozhovoru. Postavy uvěřitelné a díky doutnajícímu konfliktu hlavní dvojice na konci příběh čtenáře doslova pohltí. Atmosféra 70. let je skvěle zachycena vyprávěním, různými vzpomínkami a především hudbou. Nejméně mě bavila část se Simone, nejvíce mě pak překvapil samotný konec.

1 ...