Možná v jiném životě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/big_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4538
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Maybe in Another Life, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (170)

Kniha Možná v jiném životě

mia.com
předevčírem

Me kniha neskutecne bavila. Cele to tema, styl psani, postavy, proste vsechno.

sall02
28. února

Tohle byla příjemná oddechová jednohubka. Občas si rádoby hrála na hluboké poselství, jaký dopad mají naše každodenní rozhodnutí na náš celý život. To bylo ok, ale romantický podtón obou paralelních příběhů se nezapřel, proto si můžeme o nějaké hlubší polemice leda tak nechat zdát.
Bohužel mi přišla hlavní hrdinka jakási plochá, bez nějakého hlubšího vykreslení. Na druhou stranu, co chcete od knihy, která má dohromady 250 stran a příběh je rozdělen na dva samostatné, v nichž se má hrdinka chovat jinak a zažívat úplně jiné věci. Nedostaneme tak šanci ji vůbec nějak blíž poznat.
Kdo se mi zdál věrohodný, byly postavy Gabby a Henryho. To byly postavy, které jsem si oblíbila a které mi jako jediné přišly skutečné.
Jak říkám, oddechová jednohubka na dva večery fajn, literární veledílo ale nečekejte a ani já se k této knize nebudu vracet.
3/5*


Knihom_olka_
27. února

Tak tohle bylo dokonalý. Moje první setkání s autorkou, a rozhodně ne poslední!
Tohle bylo tak sladký a dojemný.
Celý nápad se mi hrozně líbil. Sama svým způsobem věřím na paralelní světy, takže tohle pro mě byla trefa do černýho.
Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, i oba její životy.
Byla jsem hrozně spokojená s oběma konci, a vůbec by mi nevadil další díl.
Tahle kniha mě hrozně překvapila a přirostla mi k srdci.

allyska
13. února

Moc pěkná knížka. Četla se velmi rychle. Líbilo se mi propletání jednotlivých linií. Doporučuju.

Make20
21.12.2022

Zajímavá kniha k zamyšlení. Sledujeme dvě roviny života mladé ženy. Co by se stalo, kdyby... To si asi každý z nás klade velmi často. Někdy je těžké se rozhodnout a někdy svůj osud ovlivnit nemůžeme. Kniha je napsaná velmi dobře, jako i ostatní autorčiny knihy.

Bell@
23.10.2022

Knížka mě zaujala v knihkupectví a musím říct, že byla skvělá! Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Zajímavé téma, dobře zpracované!

janka2000
28.09.2022

Kniha vypráví o 29leté Hannah, která nevydrží na jednom místě, ale když se přestěhuje do rodného Los Angles, rozhodne se zůstat. V momentě, kdy potká svého bývalého přítele a první lásku, se příběh rozdvojuje dle toho, zda se rozhodne s ním obejít či nikoliv. A od tohoto momentu je kniha zajímavá. Hannah pozná dvě lásky, projde si krizemi, promluví si s rodinou, ale obě linie dopadnou vlastně úplně stejně. To, co člověk potřebuje, je štěstí. Přestože je kniha v některých ohledech předvídatelná, tak mě v mnoha momentech doopravdy zaujala. Je to lehké čtení, které dle mého má, co nabídnout.

janina66
27.08.2022

Jedním slovem, perfektní! Jedno rozhodnutí po večírku rozhodnou o osudu Hannah. Mě osobně se více líbil příběh s Henrym. Ale oba osudy měly něco do sebe.

1 ...