Možná v jiném životě

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262046/mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4264

Maybe in Another Life (2015)

Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Možná v jiném životě

Beky

Milé čtení s hodně zajimavým stylem psaní :-).
☆ Líbí se mi, jak si s tím autorka pohrála a dokázala vést dva příběhy/osudy jedné osoby současně :-))
☆ Navíc ... nejedna věta, napsaná uvnitř, si zaslouží zamyšlení :-) a dání za pravdu ♡.

Barca.G

Kniha je velmi čtivá. Hlavní hrdinka mi již od prvních stránek byla sympatická a fandila jsem jí. Musím přiznat, že jedna z dějových linek se mi líbila více. S každou další stránkou jsem byla zvědavější, jak to s ní dopadne a kam ji život zavane. Teorie s jakou hlavní hrdinka přistupovala ke všemu, co se jí v životě stalo, ať už dobré ale i to špatné, mi přirostla k srdci. Velmi se mi líbilo, že ačkoliv se život hlavní hrdinky rozdvojil, v obou životech ji to vždy přivedlo k tomu, co měla prožít nebo kam se měla dostat. Poukazuje to na jistou osudovost v životě každého člověka.

Monni

Na tuto knihu jsem slyšela samou chválu, tak jsem si ji koupila. Bohužel mě nenadchla tak, jako jediné pravé lásky. Ovšem hodně se mi líbil styl psaní pomocí dvou dějovýchlinek. Nic takového jsem nečetla.

Od začátku se mi víc líbila dějová linka, kde se Hannah rozhodla z večírku odejít. Nevím proč ale prostě se mi tento scénář líbil mnohem víc. Ale i tak mi prostě v knize něco chybělo. Proto knihu hodnotím jen jako průměrnou.

janyska13

Nemůžu si pomoci, ale wau, moc pěkná kniha. Paralelní příběh 2 možných scénářů, jak to mohlo dopadnout. Super nápad.!

akinomV

Moc zajímavě napsaná kniha a vůbec nevím, která dějová linka se mi líbila víc :-) Navíc jsem čekala, jaký bude závěr a nakonec předčil má očekávání. Ačkoliv jsem na knihu slyšela ódy, raději jsem moc neočekávala, ale byla jsem nadšená.

mourek-veronika

Nikdy předtím jsem příběh, kde by se najednou odvíjely dvě různé dějové linky se stejnými postavami, nečetla. Na knížku jsem slyšela samé pozitivní recenze, a proto jsem asi měla trochu větší očekávání, která se bohužel nenaplnila. Nejdřív se mi vůbec nelíbila linka, ve které odejde z párty s Gabby, a nechápala jsem, proč se v ní autorka rozhodla vydat tímhle směrem, ale potom, co se začala víc rozvíjet i druhá linka, jsem nevěděla, která mi vadí víc. Nakonec se to zhruba od poloviny začalo zlepšovat a konec se mi docela líbil, přestože to bylo trochu klišé. Bohužel to už celkový dojem nezachránilo a já musím přiznat, že tahle knížka je průměrná a nejspíš už se k ní nevrátím.

julythreemosen

Nádherná kniha! První setkání s autorkou a už se moc těším na další knihy. Příběh byl krátký, odsýpal, nenudila jsem se ani vteřinu. Postavy byly skvělé a nejvíce na celé knize oceňuji originální myšlenku a hlavně její bezchybné zpracování. Z knihy jsem si hodně vzala a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím. Krásná...

Mitculka

Oooo, to bylo vážně milé čtení s hlubokým zamyšlením. Jo, teorii mnohovesmíru také věřím a tady jsem do něj dostala krásnou sondu. Bylo neskutečně zajímavé sledovat, kam se obě linky dostanou. Moc se mi líbí ten motiv osudovosti, takové to „co se má stát, stane se". Krásně se to četlo, mohu jen doporučit. :-)