Možná v jiném životě

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4385
Vydáno, Mladá fronta

Maybe in Another Life, 2015

Kniha Možná v jiném životě

Luccinda

Čteno v angličtině.

Knížka je vyprávěná způsobem dvou alternativních dějových linií, což je zároveň důvod, proč jsem z ní byla zpočátku tak nadšená. Těšila jsem se, jak se budou obě dějové linky vyvíjet a doufala jsem, že se Maybe in Another Life vyrovná dvěma předchozím knížkám autorky – Forever, Interrupted a After I Do. Bohužel se tak ale nestalo. První dějová linka mě ještě docela bavila, zato ta druhá, ve které Hannah zůstala s Ethanem, byla po dlouhou dobu dost stereotypní a nezáživná. V knížce se hodně opakovaly ty samé myšlenky a pocity pořád dokola, což je věc, které já v knížkách obecně moc nefandím. A ani hlavní téma, kterým je osud a pravá láska, mě příliš nezaujalo.

Nechci říct, že by byla knížka špatná, to ani náhodou. Ale když to srovnám s předchozími knihami autorky, které jsem četla, byla jsem upřímně trochu zklamaná. Čekala jsem emocionální bombu, silný příběh plný krásně napsané romantiky, zkrátka něco, nad čím budu přemýšlet a co nedokážu odložit, dokud se nedozvím, jak to dopadne. Místo toho jsem ale dostala krapet filozofickou oddechovku s jedním zajímavým prvkem, kterým byly dvě alternativní dějové linky. Nic víc, nic míň.

petulkapeta

kniha se mi moc libila a ano proc by nebyl paralelni vesmir kde se rozhodl člověk udělat něco jinak a vše se změnilo...no musim řict že nevim jestli se mi vic libilo kde byla s Eatnem a nebo s Henrym,ale hlavně že Hannah byla šťastná :)

Charmedka

Knížka je nádherná, je to opravdu milá oddechovka, kterou přelouskáte během dvou dnů a která ve Vás vyvolá spoustu emocí, od štěstí, radosti až po smutek.

Neskutečně se mi líbí, že autorka použila právě to co kdyby a vlastně i myšlenku, že co se má stát, to se také stane a osudu neuniknete.

MirkaLuc

Tuhle knížku jsem četla na doporučení @anet.myblog a jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Hlavní postavy mi byly sympatické, nápad s dvěma odlišnými světy se mi moc líbil a oba světy byly skvělé a ani nevím, který svět se mi líbil více (asi ten, kde Hannah odejde s Gabby). I když je hlavní hrdince 29 a mně 15, dokázala jsem se do ní vžít a věkový rozdíl mi nevadil. Styl psaní autorky mi vyhovoval a kniha byla čtivá. Knížku jsem s sebou měla na dovolené a tam mi dělala skvělého parťáka. Vlastně knize nemám ani co vytknout. Byla prostě božská! Takže hodnocení bude vysoké a knížku vám můžu jen a jen doporučit.
~
10*/10*

monci6485

Sladký příběh, který doprovází vůně skořice. Už jen čtením téhle knihy se dá pár kilo přibrat. :-D Život po nehodě se mi líbil víc. Asi proto, že si ho Hannah musela trochu vybojovat.
No nic, jdu hledat recept na rolky..

FejKýý

Když jsem dočetla knihu Jediné pravé lásky, věděla jsem že od paní spisovatelky potřebuji číst i její další knihu. Kniha je krásně napsaná, hezky čtivá a nevím proč i když kniha dopadne dobře tak i tak jsem z ní smutná. Její příběhy jsou tak reálné, až je to smutně krásné? Nevím jak jinak to popsat. Každopádně Jediné pravé lásky se mi ale líbili více. Chystám se i na další její knihy.

tadobra

konec se mi libil. postavy si me neziskaly. napad zajimavy. zpracovani nic moc.

Marta645

Krasny pribeh,vyborne se cetla.

Jeho království
Jeho království