Možná v jiném životě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/big_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4459
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Maybe in Another Life, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (148)

Kniha Možná v jiném životě

HankaHail
13. října

Vždy jsem záviděla lidem, kteří měli nejoblíbenějšího autora. Nikdy jsem nenašla nikoho kdo by mi sedl se vším všudy. Buď byly jejich knížky jak přes kopírák nebo mě nezajímaly jejich další díla.
Možná v jiném životě je má 4 kniha, kterou jsem od autorky četla a konečně můžu s klidným srdcem prohlásit, že Taylor Jenkins Reid je má nejoblíbenější autorka :-). Velmi se mi líbí jak si v každé knize hraje nějakým stylem s časem. Často mě napadlo, že je to takový Christopher Nolan knih.
Knihu jsem zhltla během pár dní. Prolínající se děj, krátké kapitoly a sympatické postavy mě nutily číst dál a dál. Navíc mám stejné jméno jako hlavní hrdinka a taky podobný věk, takže jsem se s ní velmi ztotožňovala a velmi jí fandila.

ivka7708
11. října

Výborná oddychová kniha, ktorá sa dá prečítať jedným dychom. Príbeh ukazuje, že aj keď nás naše rozhodnutia nevedú rovnakou cestou, neznamená to, že sme si vybrali nesprávne. Každá cesta môže byť tá správna, hlavné je nezaoberať sa príliš otázkou "čo by bolo keby..." Na to je odpoveď: "Možno v inom živote."


shecoola
06. října

Zůstat na večírku s Ethanem a poslechnout srdce, nebo odejít a poslechnout rozum? A přesně od této chvíle se začínají odvíjet dvě dějové linie života Hannah. Jak jedno rozhodnutí dokáže ovlivnit vše, co bude následovat. Čekala jsem, zda se linie na konci knihy propojí, protože jednoduše osud nepustí, nebo zda bude žít Hannah dva diametrálně odlišné životy, které jsou pouze dva z mnoha dalších ve vesmírném časoprostoru. Uvědomila jsem si, že každé jedno rozhodnutí v našem životě (a je jedno jestli malé nebo velké) je velice důležité. Okamžikem rozhodnutí začíná vždy nová cesta, která by ale jiným rozhodnutím mohla vést úplně jiným směrem. Na jiná místa, k jiným lidem. A tak si i já sama teď říkám, kde bych asi byla, kdybych tehdy v létě... nebo tehdy po vysoké škole....atd atd.. :) vždyť vy víte :)

Kacatko86
19. srpna

Dávám tak 3,5⭐ Moje první setkání s autorkou, námět zajímavý, styl psaní mi až tak nesedl. Možná jsem očekávala jiný konec, kde se vše zase propojí v jedno. I když ten dvojí konec tam byl vysvětlen 'teorií mnohovesmíru'. Taková oddychovka, nejlépe přečíst v jednom tahu.

spencer
21. července

Autorku mám moc ráda a mrzí mě, že jsem se ke knize nedostala dříve.
I když se to na první pohled nezdá, je to titul, který čtenáře přiměje dost uvažovat nad životem. Ukazuje totiž dva paralelní světy od momentu, kdy se hlavní hrdinka měla rozhodnout, zda půjde domů s kamarádkou, či zůstane v baru se svým bývalým přítelem. Každý ze světů nám ukazuje, jak by její život vypadal, kdyby se rozhodla pro danou možnost a já jsem s výsledkem velmi spokojená. Taylor Jenkins Reid píše velmi poutavě a myslím, že ať už si přečtete jakoukoliv z jejích knih, budete spokojeni :)

Adýsek
18. července

Možná v jiném životě je především zajímavá a zamyšlení hodná kniha. Autorčin styl psaní, ve kterém používá hlavně přímou řeč, mi sedl a kniha se četla rychle. Hlavní hrdinka měla sice na svůj věk trochu nepřiměřené chování, ale na konci knihy bylo vidět, jak velkým prošla vývojem.
Doporučuji.

Ajda300
14. července

Čtivá a krátká knížka, která sice nebyla takovou bombou jako autorčiny novější knihy, ale i tak to bylo příjemné počtení.

tynka65
25. května

Když potřebuji pohladit na duši beru do ruky knížky od T. J. Reid. Tohle je mé třetí setkání s autorkou a určitě ne poslední. Taylor píše neskutečně čtivě, příběh utíká pod rukama a její hlavní postavy si mě vždy získají. Myšlenka osudu a rozdělení životní cesty jediným malým rozhodnutím mě bavila a živila celou dobu příběhu mou zvědavost. Musím přiznat, že více mě bavila linka s Henrym, kterému jsem fandila hned od začátku.

Možná v jiném životě pro mě nebylo tak dechberoucí jako Jediné pravé lásky (pro mě nejlepší knížka loňského roku) , ale určitě stojí za přečtení. Hannah a její osudové cesty si zamilujete.

1 ...