Daisy Jones & The Six přehled

Daisy Jones & The Six
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443907/bmid_daisy-jones-a-the-six-h3H-443907.jpg 4 880 880

Datum 12. července 1979 s sebou přineslo rozpad jedné z nejslavnějších rockových kapel 70. let. Co vedlo všech sedm členů skupiny k tomu, aby se nečekaně a navždy rozešli? Teprve po několika desetiletích podává každý ze zúčastněných muzikantů své vlastní vysvětlení. Zpěvačka a písničkářka Daisy Jones se po společném turné chystá spolupracovat s kapelou The Six a jejím frontmanem Billym Dunnem na novém albu. Setkání dvou silných a mimořádně talentovaných osobností nemůže zůstat bez následků pro celou skupinu. Na jedné straně stojí osobní sympatie a antipatie, na straně druhé závislosti a tvůrčí vypětí. Všichni si užívají uvolněnou atmosféru kalifornských hudebních klubů a nahrávacích studií i život na turné, avšak hudební producenti mají své vlastní zájmy. Příběh inspirovaný světoznámou kapelou Fleetwood Mac zobrazuje vrcholnou éru rockové hudby v sestřihu fiktivních rozhovorů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast Vintage

Daisy Jones and The Six , 2019

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Daisy Jones & The Six. Přihlašte se a napište ho.

Leusee
16.06.2024 5 z 5

Oh, Daisy Jones, jaká to neskutečná žena jsi! Seriál jsem viděla jako první před přečtením knihy a milovala jsem ho! A teď po přečtení dokážu ještě více ocenit celé to obsazení! Nedokážu si představit lepší Daisy Jones než Riley Keough. Jak spousta lidí řeklo - Ona nehrála Daisy Jones. ONA JE Daisy Jones!
Knihu jsem si taky užila. Jsem milovník 70. let a hudby celkově, takže takový druh příběhu je pro mě nejlepší. Pořád mám problém přijmout, že ta kapela je jen vymyšlená!

Jidu
14.06.2024 4 z 5

Druhá kniha od autorky, která se mi dostala do rukou, a já jsem opět nadšená. Člověk má tendence postavy googlit, hledat a zkrátka má pocit, že sedí vedle něj a vypráví mu svůj životní příběh. Fakt, autorka umí absolutně dokonale.

Příběh je vyprávěn zajímavým stylem. Jakoby dokumentárním. Vždy dostane slovo nějaká postava, která řekne, jak viděla danou situaci, kapelu, Daisy apod. Vyprávění se ujmou všichni členové kapely, ale také jejich producent a mnoho dalších. Ze začátku jsem si na styl musela zvykat, ale ve výsledku se to k této tématice hodilo úžasně.

Samotný příběh kluků a Daisy je plný všech možných emocí. Od radosti ze slávy, z peněz apod. po smutek, závislosti a nevydařené vztahy. Někdy jsem jim fandila, někdy bych je propleskla a někdy mi jich bylo líto. Moc a sláva hne asi s každým.

Samotný konec knihy byl skvělý. Něco jsem nečekala a celkově to bylo dost emotivní. Sedm manželů se mi líbilo o maličko víc, proto hodnotím na 80% a vřele doporučuji.

teepe
03.06.2024 5 z 5

Knihu jsem si koupila, když byl kolem ní největší hype.... takže je to tak 4 roky? Anotaci jsem si přečetla, až když kniha byla doma a říkala jsem si, kapela, drogy? no to není pro mě a založila knihu do knihovny, že možná jednou se k ní dostanu. Každopádně po sedm manželu Evelyn Hugo jsem si řekla, že to zkusím. A musím říct, že autorka vážně umí. Bavilo mě to, ač se jedná o téma, které mi není ani trochu blízké a je to mimo můj obvyklý žánr. Doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Citáty z knihy (9)

Billy s Daisy pohromadě, to bylo jako hlídat oheň.

V tu chvíli jsem si říkala, že tak dlouho bude hrát krvácející dívku v nádherných šatech, až ji to zabije.

Muži mívají často pocit, že když se náhodou chovají k ženě jako k člověku, měli by hned dostat medaili. - Karen

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2019 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)

Kniha Daisy Jones & The Six v seznamech

v Přečtených1 079x