Jediné pravé lásky

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/jedine-prave-lasky-2Mb-328768.jpg 4.1361

Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves, 2016

Kniha Jediné pravé lásky

Charmedka

Nejsem plačka, u knížek málokdy brečím, vlastně vůbec a více na mě působí filmy. Ovšem u této knihy jsem měla na krajíčku téměř pořád, několikrát jsem cítila tlak na hrudi a bylo mi Emmy tak strašně líto.

Postavy byly dokonale vykreslené, působily reálně a Vám jejich osud zkrátka nemohl být jedno. Navíc Emminy myšlenky poté, co ztratila životní lásku, byly tak bolavé a já opravdu trpěla s ní, bolelo mě to stejně jako ji.

Kniha mě totálně rozsekala, za mě to je jedna z nejdojemnějších a nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Tohle si musíte přečíst.

Lucy018

(+ SPOILER) Druhá kniha od autorky, kterou jsem četla a musím říct, že píše hezky, ale nepatří mezi mé top autory. Byl to zase jiný příběh než Možná v jiném životě a možná i zajímavější. Trošku jsem si připadala blbě, že já nemám žádného chlapa a ona má naráz dva až to bylo vtipné. Nevím, co bych dělala na jejím místě. Už hned první věta vás musela zaujmout. Polovinu knihy jsem se musela prokousat tím, jak poznala svého manžela, což mě částečně nebavilo už kvůli tomu, že jsem ho neměla ráda. Něco na něm bylo, že kdybych ho někde potkala ani bych si kolo o něj neopřela. Od toho okamžiku, kdy potkala a zamilovala se znovu, ale tentokrát do Sama, tak jsem si ho více oblíbila a v některých okamžicích mi ho bylo líto. A hrozně jsem si přála, aby se rozhodla pro Sama, ale nebudu spoilerovat, koho si vybrala. Jen prozradím, že jsem spokojená s tím, jak to Emma vyřešila a jak si vybrala. Ostatní postavy mi že začátku nesedly, ale až na konci se změnily a já jsem si je oblíbila. Kniha je milá, ale nepatří ke knihám, u kterých si dám rereading. Proto dávám stejný počet ⭐ jako u knihy Možná v jiném životě, protože si myslím, že tyhle knihy jsou na stejné úrovni. Akorát teď jsem zvědavá, čím mě překvapí další kniha autorky. (Daisy Jones&The Six).

Amy05

3,5⭐️/5⭐️
Tuhle knížku jsem si koupila díky tomu, že jsem v lednu četla z knihovny Možná v jiném životě a následně jsem si knížku koupila v Levných knihách, a když jsem tam viděla i jinou knížku od autorky, nebylo nad čím přemýšlet a koupila jsem si ji. Tahle knížka se mi líbila o trochu víc než Možná v jiném životě, ale teď už ke knížce samotné. Líbilo se mi, jak je knížka rozdělena na různé časové úseky, díky kterým jsem mohla mít více pohledů na příběh. Děj knížky hezky plynul a celkově se mi líbila celá ta myšlenka “falešné” ztráty člověka. Postavy v této knížce byli fajn, já jsem měla nejradši Sama. Jesse si to u mě pokazil hned co Emmě řekl, když se poprvé viděli (v “současnosti”). Suma sumárum vám knížku mužů doporučit, jako fajn letní romanci s kapkou vážných témat.

crazyslunicko

Kniha mě dojala. Nechápu jak to Emma zvládla. Jak ztrátu Jesse, tak jeho návrat mezi živé. Je to jedinečné a neuvěřitelné téma.

"Myslím si, že když se znova zamilujete, vzdáváte se, byť jen trochu těch, které jste milovali dřív. Ale nic se tím nevymaže. Nemění to nic na tom, co jste kdysi měli. Dokonce to ani nenecháte tak daleko za sebou, abyste si to okamžitě nevybavili, abyste se k tomu nemohli vrátit jako ke knize, kterou jste rozečetli před dlouhou dobou. Vzpomenete si hned, jak jste se tenkrát cítili."

"Pravá láska nemusí vždycky vydržet. Nemusí být vždycky na celý život."

"Je to komplikované, milovat, když máte zlomené srdce. Je to bolestné a nutí vás to být k sobě upřímní. Musíte usilovněji pracovat na tom, abyste našli pro své pocity vhodná slova, protože nezapadají do žádných předem připravených škatulek."

"Vždycky Tě budu nosit ve svém srdci, ale nemůžu už na svých bedrech nést to, že jsem Tě ztratila. Jinak už nikdy v životě nenajdu radost. Rozpadnu se pod tíhou vzpomínek na Tebe."

Veru.Viti

Další kniha od Taylor a opět super. Baví mě originální nápady, kterými vytváří knihy. Knihy od této autorky mi přijdou jedinečné. Opět kniha bavila a jsem ráda, že jsem na tuto autorku narazila.

Sarah11

Příjemná oddychová, ne úplně uvěřitelná romantika se zajímavým námětem, která zabaví, pohladí po duši, ale za nějakou dobu pravděpodobně zapomenete, že jste ji četli. Tak nějak jsem tušila, jak to dopadne, ale autorka mě stále udržovala v napětí. Jsem ráda, že se hlavní hrdinka nakonec rozhodla tak, jak se rozhodla.

lisell

Klasická oddechová romantika. Nepřekvapí, nevyrazí dech, ale ve výsledku je člověk rád, že po knize sáhnul a přečetl ji. Za sebe si dost dobře nedokážu představit, jak bych se zachovala být v Emmině kůži, natož pak být jedním z pánů, ať už Jessem, který se po několika letech vrací zpět do života nebo Samem, který je Emmě oporou a miluje ji až za hrob....zajímavý milostný trojúhelník s překvapivým koncem, alespoň pro mě.

hroneczek

Pokud přivřu oči nad trochu rozvláčnými dialogy v druhé polovině, pak se jedná o naprosto skvělou knihu, se zajímavým námětem a skvěle propracovanou psychologií jednotlivých postav.