Jediné pravé lásky

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/big_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4.1448

Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves, 2016

Kniha Jediné pravé lásky

mekkejla

Řekněme si na začátek, že novější díla této autorky mám radši. Tady byl hodně zajímavý nápad s návratem "mrtvého" manžela, ale jinak se tam vlastně nic moc nedělo. Hvězdička šla dolů především za opravdu extrémní nadužívání "miluju Tě" a za to, co se stalo v Maine...

bafuskyBaf

U této knížky jsem dala na recenze a neudělala jsem chybu. Krásný román o lásce. Vůbec si nedovedu představit, že bych se ocitla ve stejné situaci. Čekala jsem do posledních stran jak to dopadne - koho si vybere. I když tušila jsem. Zhltnuto za jeden den :D

Danafantom

Není tam žádný záporák, a já mám ráda knížky o hodných lidech :)

Kristy.Seb

Snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na časovou osu svého života, někde na ní najdete ostrý zářez - nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc než kterákoliv jiná. Okamžik, který vytvoří "předtím" a "potom".

Smutku se nikdy zcela nezbavíte. Je to něco, s čím se musíte naučit žít, co se musíte naučit zvládat.

Dobré věci nečekají, až na ně budete připraveni. Někdy se před vámi objeví, dřív než v tom bodě jste.

Flirtování spočívá v zamilování se do sebe stejně jako do toho druhého. Spočívá v tom, že vidíte sebe očima někoho jiného a uvědomujete si, že toho je spousta, co na sobě můžete mít rádi, spousta důvodů, proč někdo visí na každém vašem slově.

Lidé nejsou ustrnulí. Vyvíjíme se v reakci na naše radosti a naši bolest.

Když se znovu zamilujete, vzdáváte se, byť jen trochu, těch, které jste milovali dřív. Ale nic se tím nevymaže. Nemění to nic na tom, co jste kdysi měli. Dokonce to ani nenecháte tak daleko za sebou, abyste si to okamžitě nevybavili, abyste se k tomu nemohli vrátit jako ke knize, kterou jste rozečetli před dlouhou dobou. Vzpomenete si hned, jak jste tenkrát cítili.

Pravá láska nemusí vždycky vydržet. Nemusí být vždycky na celý život. Neznamená to, že to nebyla pravá láska. Bylo to opravdové.

Moc jsem se na knížku těšila. Ze začátku mi trochu vadilo, že se v příběhu hodně rychle skákalo v jednotlivých časech. Ale konec knihy byl skvělý! Šťastný konec to byl, ale zcela jinak, než jsem očekávala.

pocketka

Obrovské očekávání = velká pravděpodobnost zklamání. Tak tomu bylo i v tomto případě. Do poloviny knihy absolutně nezáživné, čekala jsem vlastně jen na chvíli, kdy se Emma rozhodne, s kým nakonec bude, i když to bylo vcelku jasné. Dvě, tři moudra se v knize objevily, ale bohužel styl psaní mne nezaujal. Škoda. Nápad to byl fajn.

Pitbullka

Zajímavý příběh, ale novější tvorba autorky mi sedí víc. Tenhle příběh mě příliš za srdce nechytl.

BarboraZ

Poslouchala jsem ji jako audioknihu namluvenou Klárou Issovou, přednes měla hodně procítěný, líbilo se mi to. Příběh knihy byl hodně silný, myslím, že ve mě zůstane ještě dlouho. Ten konec se moc povedl ️.

Domčik

(+ SPOILER) Jak je možné, že jsem na tuhle knihu dříve nenarazila? Kniha přesně pro mě, romantický silný příběh. Je pravda, že Emma mi přišla takový zvláštní, ale postavu Sama jsem měla moc ráda! Jsem ráda, že si nakonec jej vybrala. Přečteno za dva dny ještě z přinuceni, abych si knihu šetřila. Tohle se povedlo!!