MaKolar Online MaKolar komentáře u knih

Kdo mi jde po krku Kdo mi jde po krku Michael Koryta

Velmi čtivá kniha se zajímavým námětem. Konečné rozuzlení je celkem nepředvídatelné. Určitě se nebude jednat o moje poslední setkání s autorem.

09.10.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Brilantní kniha, která velmi zřetelně ukazuje, jak se nepříliš chytrý člověk nechá ovlivnit propagandu a podřídí jí všechno. Jedna z nejlepších českých knih.

12.09.2018 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Příběh ze začátku nabere velmi rychlý spád, nicméně konec se velmi táhne. Moje první setkání s autorkou, která má specifický styl, který mi moc nesedl.

03.09.2018 3 z 5

Stoprocentní riziko Stoprocentní riziko Jean-Michel Guenassia

Moje první setkání s autorem, kniha měla rychlý spád. Velmi dobrá zápletka, která vyústí nečekaným koncem, kde hraje hlavní roli náhoda....

10.08.2018 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Věrně vykreslená atmosféra okupované Paříže včetně hlavní hrdinky, která měla velkou víru a odhodlanost ve splnění náročného úkolu, který pro ni neměl šťastný konec.

07.08.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skvělá kniha, která popisuje vývoj historických událostí na pozadí příběhu vily Tugendhalt. Závěr je pro mě trochu vyumělkovaný, ale jinak výborně napsáno.

13.07.2018 5 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Moje první setkání s autorem a pro mě výborná kniha. Velký americký román, který se na začátku odehrává v Praze při nástupu nacistů k moci.

03.04.2018 5 z 5

Kniha obsahuje pěkné ilustrace. Příběh jedné tančírny, ve které se odehrávají osudy lidí. Moje první setkání s autorem.

19.02.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje poslední kniha od autorky, která byla opravdu brilantní. Příběh jedné rodiny, který je na pozadí ovlivněn vývojem dějin našeho státu. Řeší otázku viny, trestu a svědomí.

29.01.2018 5 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Moje první setkání s autorem a Kundera opravdu nezklamal. Povídková variace, která velmi vystihuje období normalizace i život v emigraci. Doporučuji. Kniha je stále aktuální.

29.01.2018 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Můj oblíbený autor, který opět nezklamal. Příběh tří kamarádů, kteří se snaží žít v nelehké době po první světové válce v Německu. Do jejich života vstupuje přítelkyně jedno z nich, která se potýká se závažným onemocněním. Příběh s velmi hořkým koncem, který vykresluje krutou realitu té doby.

19.12.2017 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Moje první setkání s autorkou, která vypráví příběh jedné rodiny, kterou tragicky poznamenala a rozdělila druhá světová válka. Autorka se s tématem poprala statečně, nicméně je zde hodně zbytečných postav, které jsou do příběhu vloženy.

27.10.2017 4 z 5

Zemřít na jaře Zemřít na jaře Ralf Rothmann

Kniha nabízí pohled také z druhé strany. Příběh o přátelství a touze po svobodě. Silný příběh.

16.10.2017 4 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Příběh o emigraci, návratu, svobodě a udavačství. Autorka se soustředila se spíše na pocity jednotlivých postav. Nicméně děj má dobrý spád a čtenář se nenudí. Kniha je velmi dobře zakončená.

03.10.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četl. Z celého příběhu až zamrazí, že se takové věci děly a byly tehdy skutečností.

31.08.2017 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Příběh zasazený do velmi temné doby lidstva, kde je velmi patrné, jak moc lze ovlivnit dětskou duši. Za mě vynikající kniha.

23.08.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající kniha, příběh tří generací jedné rodiny, který postupuje dějinami českého národa.

18.08.2017 5 z 5

To To Stephen King

Obsahově kniha mohla být kratší. Nicméně autor skvěle zvládl prolínání dvou časových linek, které se na konci příběhu samozřejmě spojí. Dle mého názor trochu nadhodnocená kniha.

07.08.2017 3 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Velmi silný příběh jedné rodiny z pohledu dětství až po dospělost autorky. Někdy až zarážející neschopnost fungování rodičů. Nicméně z pohledu autorky je zde stále cítit víra v rodinu. Doporučuji.

25.05.2017 4 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Velmi zajímavý pohled na AČR. Autor zde líčí osobní zkušenosti a vzpomínky novodobých veteránu. Za mě výborná kniha, která se vyrovná prvotině.

18.04.2017 5 z 5