Chlapec na vrcholu hory

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když osud malému Pařížanovi Pierrotovi určí, že bude žít u tety na vrcholu hory, nemá chlapec ještě ponětí, kam se svět řítí. Jenže píše se rok 1935 a tajuplný dům, kde teta pracuje jako hospodyně, je zlověstný Berghof, horské sídlo Adolfa Hitlera. Vůdce si vezme Pierrota pod svá ochranná křídla a uvrhne ho do neznámého, nebezpečného světa moci, tajemství a úkladů – a chlapec si bude muset zvolit, na kterou stranu se přidá. John Boyne je jeden z nejznámějších a nejoceňovanějších irských spisovatelů exceluje jako autor knih pro děti i dospělé. Nejvíce ho proslavil dojemný válečný příběh Chlapec v pruhovaném pyžamu, který se stal celosvětovým bestsellerem a dočkal se i filmového zpracování. Knihy Johna Boynea již byly přeloženy do 45 jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335533/big_chlapec-na-vrcholu-hory-Y89-335533.jpg 4.5291
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (ČR)
Originální název:

The Boy at the Top of the Mountain, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (108)

Kniha Chlapec na vrcholu hory

Aveli
předevčírem

(+ SPOILER) Přiznám se, že první část knihy odehrávající se ve Francii, mě velmi bavila. Avšak pokračování odehrávající se "na hoře" mě tolik nezaujalo. Bylo sice zajímavé pozorovat, jak se z mladého nevinného chlapce stává vlivem okolí protivný, krutý a arogantní mladý muž, který si myslí, že může cokoliv a svět čeká jen na něj. Člověk si pak uvědomí, jak moc jsou děti zranitelné. Ale jinak příběhu bohužel chyběl větší spád a napětí.

Zrzavá_Tereza
19. listopadu

Že začátku jsem se nemohl začíst, protože příběh je psaný hodně jednoduše. Naštěstí jsem se nenechala odradit - hodně silná kniha, silná a skvělá.


helusa2
22. září

Tak to byla síla…
Četla jsem i Chlapce v pruhovaném pyžamu, ta mi přišla taková “decentní”. Aby to dítě pochopilo, je asi třeba komentářů někoho “znalého”.
Chlapec na vrcholu hory mi přišel mnohem “propracovanější”. Náznaky jsou hmatatelnější, jasnější…
Je strašné, jak lze člověka změnit a odklonit na jinou životní kolej… Je strašné, jak lze zničit život lidem okolo… Je neskutečné, kam může dosáhnout láska…

irskádívka
30. srpna

Po přečtení anotace jsem se na knihu velmi těšila a trochu jsem se jí bála. Měla jsem obavy z tragického válečného příběhu, který mě rozpláče, vzbudí ve mně takové to pnutí v hrudi....dále SPOILER:
Příběh byl zajímavý; změna osobnosti z milého, citlivého malého kluka v nabubřelého, protivného puberťáka se sklony ke krutosti.
Vyprávění ale bylo jaksi neosobní a ploché. Při popisu nejhorších Pierrotových činnů jsem nebyla ani dojatá, ani napjatá. Ano, bylo to hrozné, byl z něho někdo, koho ani on sám nepoznával, avšak ve vyprávění chyběl náboj, něco, co by mě vtáhlo. Není to špatné, nicméně nadšení z přečtení se nedostavilo. Snad to budete mít jinak.

Ellis03
04. srpna

Když jsem knihu začala číst, čekala jsem ze bude tak nějak o tom jak chlapec pomalu zjišťuje co se děje vlastně kolem nej a pod či střechu se to dostal. Určitě jsem nečekala ze bude spis o tom jak postupně Hitlerovo rádoby přátelství chlapci vymyje mozek… určitě to bylo zajimave a překvapive, ale také velice smutne. Co je nevinne dite schopné udělat a nevidět, když si oblékne uniformu, ve ktere se cítí nedotknutelné a nekym důležitějším než ostatní ..

Fany09
12. dubna

Kniha je moc dobrá, ale přišla mi dost smutná.

petrarka72
15. března

Působivé - opět chlapecká optika, ale temnější. Arogance dospívání - zkažená nevinnost - a pocit viny navěky...

Buchtolap
26. ledna

Krásně napsaná kniha, slupnuta za večer. Líbila se mi rozhodně víc než Chlapec v pyžamu hlavně kvůli nevšednímu tématu.

1