Dívka, která spadla z nebe ekniha

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/213841/divka-ktera-spadla-z-nebe-213841.jpg 4.1559

Marian Sutrová (1.)

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín

The Girl Who Fell From the Sky (2012)

Kniha Dívka, která spadla z nebe

Estrela

Nudný začátek byl vystřídán poutavým a zajímavým příběhem dívky, ze které se stala špionka a během druhé světové války operovala ve Francii. Velmi zajímavé je vnímat, jak se myšlenky a pocity mladé dívky postupem času vyvíjejí a mění, jak se z mladé dívky stává chladnokrevně smýšlející žena. Úrovní nemá na skleněný pokoj, ale za přečtení stojí.

Wewrka

Výborně napsaný příběh, konfrontace ideálů a naivity hrdinky s realitou, pohled na dění WW II z jiného pohledu než jsme většinou zvyklí. Jednoznačně mohu doporučit i jako audioknihu.

Manifest blech

Brilantně a vlastně jednoduše lidsky napsané. Těším se na další autorova dílka.

Eliškam

Začátek trochu rozvláčný, pak se děj rozjede a knížka je plná napětí.
POZOR MALÝ SPOILER
Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem často nechápala, ale i přes to mě zajímalo, jak vše dopadne, zda autor zvolí happy end nebo půjde na dřeň. Nakonec se happy end nekonal, ale i přes to na mě nezpůsobil úplně reálně. (Aneb jak si po... život blbým rozhodnutím.)

katka.oo

Na knihu jsem se těšila, ale moc mě neoslovila, není špatná, je dobrá, ale Pražské jaro je za mě rozhodně lepší, asi je to i tím, že je z naší země. Člověk ví a zná a dokáže si vše lépe představit.

Pavlína79

Těžká doba, těžké osudy, ne každý chtěl válku jen nějak přežít, někdo chtěl být i nápomocný, ale ne vždy jsou naše rozhodnutí správná. Kniha moc hezká, ale Skleněný pokoj to nebyl.

levac

Kniha mě zaujala tématem a psychologickým propracovanim hrdinky. Člověk neměl pocit, že o někom čte, ale že to sám prožívá. Postava je vykreslena velice věrně svému věku, jednou nohou v dětství, druhou v dospělosti, s celou tou naivitou i odvahou.
Důvod proč nemohu dát plný počet hvězdiček je jen to, že se to těžko četlo, možná kvůli prekladu, nevím. Většinou knihy jsem se musela prostě prokousat, ale bylo to tak zajímavé téma, že mi to stálo za to.

Gallaxy

Zvláštní kniha, některé pasáže jsem přeskakovala aa občas mě vtahla do děje, tak že jsem četla dlouho do noci. Trochu mi vadil otevřený konec, ale bylo zajímavé podívat se na válku z jiného uhlu.