Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Po románovém projektu Třetí přání, pentalogii, jež vychází letos také konečně v USA, a poslední knize esejí Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum absolvoval několikaměsíční taneční školu tanga přímo v Argentině, vrátil se do Seattlu, kde organizoval různé taneční akce točící se opět kolem tanga, např. Tango kabaret, kde dělal moderátora, a přelom roku strávil na Bali v doprovodu tanečnice tanga. A celou tu dobu mu v hlavě zrála kniha. V Seattlu se nachází tančírna Století (Century Ballroom), která slouží jako pevný bod, nebo pevný parket, kolem něhož se točí jednotlivé příběhy jako na kolotoči. Fulghum ve všech povídkách zkoumá potřebu člověka reagovat fyzicky na hudbu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90294/drz-me-pevne-miluj-me-zlehka-pribeh-wnQ-90294.jpg 4.4408
Literatura světová, Fejetony, eseje, Povídky
Vydáno, Argo

Hold Me Fast, Love Me Slow – Tales from the Century Ballroom, 2011

Kniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka: Příběhy z tančírny Century

Kostka_ledu
předevčírem

Knížka s milým dějem, která se sice čte s jakousi lehkostí. Je vidět, že má Fulghum k tanci velký vztah.
Já netančím, takže jsem děj určitě neprožívala s takovým zapálením. Trochu mě mrzelo, že Fulghum některé příběhy prostě jen nakousnul a víc se k nim nevracel, zároveň mi ale dochází, že o tom kniha ani být neměla. Různí lidé s různými osudy, které se na okamžik setkají v jednom místě. Tanec se dá chápat jako metafora, tedy si myslím, že má kniha šanci oslovit i netanečníky (jako jsem třeba já). :-)
Určitě řadím mezi pěkné knížky, i když ne nejlepší, co jsem kdy četla.

evelýny
21.12.2020

Audiokniha: čte Miroslav Hanuš, Helena Dvořáková

,,Když přišel k nějakým zavřeným dveřím, vždycky zkusil kliku. Já dveře také otevírám, ale vždycky napřed zaklepu."

Tančírna Century.

Vejděte, je otevřeno. Možná zde potkáte svůj osud.
Přestože se vše točí kolem tanga, příběhy z tančírny volně, lehce kloužou po parketu.
Každá tančírna má svého Kristiána.
Tak tedy zavřete oči, neboť váš Kristián právě přichází.
,,Smím prosit...."

Tančete...!

,,Při tanci totiž nejde o to, co děláte nohama, ale co děláte srdcem a duší."

P.S.: A s trpělivostí čtěte. Příběh tančírny pozvolna graduje.

Miluj můj klid, miluj můj neklid,
miluj mě dál, vždyť změna je křehká.
Miluj můj klid, miluj můj neklid,
drž mě pevně, miluj mě zlehka...

E_Lan
19.12.2020

Tak příjemná kniha o oblasti, která mi nic neříká. Příjemné pozitivní příběhy, navíc čtené panem Hanušem a to je neskutečná pecka, u které jsem se přistihl téměř pořád usmívat a sem tam se upřímně zasmát. Krásné.

Vivienca
02.10.2020

Bohužel knížka mě neoslovila. Dostala jsem ji jako dárek a posílám dál. Nevím... Možná je to tím, že nejsem žádná velká tanečnice, nic moc mi neříká prostředí a tradice tančíren. Příběhy a postavy nejdou nijak do hloubky, nezaujmou. Za rok už si ani nevzpomenu, o čem to vlastně bylo.

lencin
27.09.2020

Román o tangu a jeho tanečnících.
Milé.
(2013)

alkazemka
02.08.2020

Jako teda nechci do toho nikomu mluvit, je to každého věc, že ano, ale... Tohle si prostě MUSÍ přečíst každý!!! Každý, kdo vnímá, kdo chce vnímat.
Takhle o tanci snad ještě nikdy nikdo nepsal. Vlastně to není jen o tanci, ale o životě, o jeho barvách, chutích a vůních. "Je to jednoduché – chodí sem totiž lidi. A to znamená, že se může stát cokoliv."
To bylo pohlazení po duši, jaké se zažívá jen někdy, jen ve výjimečných, mimořádných okamžicích. A ten pocit, co se po přečtení rozlije po těle! Prostě... drž mě pevně, miluj mě zlehka....

"Jestliže máš nutkání tancovat, musíš ten vnitřní hlas poslechnout."

radusak9806
05.07.2020

Nemůžu si pomoct, ale ta kniha se mi líbí. Není to řekněme "klasický" Fulghum, ale má to své kouzlo, nutí mě to stále knihou listovat, koukám na ilustrace a když zavřu oči jsem tam a vidím to, cítím to. Jen netančím... ZATÍM

lucy.sankova
05.07.2020

Tuhle knihu jsem dostala od svých báječných kolegů jako dárek k narozeninám :) ... ještě teď po přečtení této knihy se cítím jako na obláčku a mám chuť tančit od rána do večera. Robert Fulghum opět nezklamal. Umí čtenáře skvěle vtáhnout do příběhu.. chvíli jsem si připadala jako bych seděla v tančírně a všechny ty tanečníky pozorovala s úsměvem na tváři :)

tango tanec

Robert Fulghum