Drž mě pevně, miluj mě zlehka – příběhy z tančírny Century

Po románovém projektu Třetí přání, pentalogii, jež vychází letos také konečně v USA, a poslední knize esejí Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum absolvoval několikaměsíční taneční školu tanga přímo v Argentině, vrátil se do Seattlu, kde organizoval různé taneční akce točící se opět kolem tanga, např. Tango kabaret, kde dělal moderátora, a přelom roku strávil na Bali v doprovodu tanečnice tanga. A celou tu dobu mu v hlavě zrála kniha. V Seattlu se nachází tančírna Století (Century Ballroom), která slouží jako pevný bod, nebo pevný parket, kolem něhož se točí jednotlivé příběhy jako na kolotoči. Fulghum ve všech povídkách zkoumá potřebu člověka reagovat fyzicky na hudbu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90294/drz-me-pevne-miluj-me-zlehka-pribeh-wnQ-90294.jpg 4.4366
Literatura světová, Povídky
Vydáno · Argo

Hold Me Fast, Love Me Slow – Tales from the Century Ballroom · 2011

Kniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka – příběhy z tančírny Century

Kulturnice

Mám ráda Fulghuma a miluji tanec, takže přečíst tuhle knihu byla skoro povinnost. Argentinské tango je nádherný emotivní tanec, který ale bohužel neumím a po přečtení příběhů z tančírny jsem zatoužila se jej naučit. Ač podle mne není Fulghum zdatný romanopisec, tak tady mi jistá roztříštěnost nevadila vůbec. Tanec a životy tanečníků, co se potkají na parketu na krátkou chvíli, takové prostě jsou. Tohle se Fulghumovi povedlo. Chytlo mě to. Doporučuji.

Vendis

Knížka se mi moc líbila, krásné, klidné a něžné čtení o vášnivém tanci.

slaska77

Tak moc má člověk chuť zahodit knihy a počítač, obout střevíčky, černou či červenou sukni a vyrazit do (dnes již ne zakouřené) tančírny. Tango je ten nejsvůdnější tanec, tak je mi trochu líto, že jej neumím, ale třeba jednou:-) Nádherný příběh!

francouz

Pana Fulghuma mám rád a jeho pojetí literatury mě vždy chytne a něčím obohatí.
Tentokrát bych řekl, že uhodil hřebíček na hlavičku. Mylsím, že těch postav a těch postojů k tancování je zde mnoho. A co si budeme namlouvat, zejména my pánové patříme k těm co spíše postávají u baru a koukají do skleničky než by někde " poskakovali".
A to je právě to co mám občas i já. Anglicky se tomu říká Dutch courage, tj. dát si na posilněnou trochu alkoholu a pak vyrazit na plac.
Né že bych nerad tancoval, dokonce jsem se i občas podíval, jako, že normálně se na Tv moc nedívám, na Když hvězdy tančí, protože je to opravdu moc pěkné, když to ten pár umí.
Manželka mě již několik let přemlouvá, abychom začali chodit znovu do tanečních, a možná, že i díky Vám pane Fulghume se tomu tak stane....
Ale ono to není jenom o tancování, je toho zde daleko víc, a zejména to, jak umí podat například nákup vhodné obuvy, je opravdu krásné.
takže závěrem nezbývá než poděkovat za ČV, díky které jsemse zase posunul ve vnímání tance jako takového....

bgott

Příběhy z tančírny Century.... to jsou střípky tance, blízkosti, lásky, obav, osudu ....
Krásný příběh a krásné ilustrace.

irskádívka

Ani nevím, jestli se mi kniha líbila. Odehrává se v ní mnoho malých příběhů pospojovaných do prostor jedné taneční školy. Příběhy se odvíjejí jako vedlejší produkt vyprávění o tanci a tangu zejména. Muži jsou jaksi nanicovatí a ženy neporazitelné. Můžu jen říct, udělejte si svůj názor.

Vladule

Krásně napsaná a inspirující kniha....pohodové čtení na dovolenou. Tuto knihu chci mít ve své knihovně a určitě si ji přečtu znovu.

Emily82

Tato kniha mne zaujala tak mocně, že jsem začala tančit a toužím tančit dále tento spontánní tanec.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

tango tanec

Robert Fulghum