Už hořela, když jsem si do ní lehal

Laskavá zamyšlení, drobné příběhy a filozofické postřehy amerického autora. Vyprávění je zcela prodchnuto radostí ze života, průzračným způsobem oslovuje v člověku jeho lepší já a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2706/uz-horela-kdyz-jsem-do-ni-lehal-2706.jpg 4.3827
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Argo

It Was on Fire When I Lay Down on It, 1989

Kniha Už hořela, když jsem si do ní lehal

rasputin
06. prosince

Útlá a optimistická knížka se spoustou vtipu, laskavého humoru a životního moudra. Občas jsem se od srdce zasmál, občas mi ukápla slza dojetím. Jsou to krátké příběhy na dvě až tři stránky a já si jimi vyplňoval polední pauzy při obědech. Byla to vždy osvobozující terapie po dopoledni plném stresu a vypětí. Děkuji pane Fulghume!

Lukas95
01. prosince

Skvělé příběhy, které vás pohladí, rozesmějí a navodí ve vás celkově pozitivní náladu. Už vím po čem sáhnout, až mi bude jednou úzko a budu potřebovat trošku toho kladného pohledu na svět.

radusak9806

Upřímně? Je třeba k této knize ještě něco dodat? Ti kdo ji četli ví a ti kdo ne, by měli uvažovat o nápravě.
Jsou to krásné příběhy obyčejného života, které se snaží najít ty drobné neobyčejné maličkosti v něm.
Stejně mám s touto knihou spojenou velice příjemnou vzpomínku: Když jsem ji ráno (přesně 24 hodin zpět) začala číst, začetla jsem se natolik, že mě z transu vyrvala až věta: "To nic není to se stává!". Když jsem vzhlédla vidím na silnici 3 přepravky rohlíku, které vypadli z dodávky, které se asi uvolnili dveře. Nejvíc mě potěšilo jak pán řidič, který mohl být pochopitelně naštvaný a říkat věty typu: "Já se na to vykašlu, práce z****á! Tohle se musí stát vždycky jenom mě!". Sbíral tu kalamitu s úsměvem a větou: "To se stává, aspoň budou mít zvířátka něco dobrého!". To mě nabilo tak pozitivní energií, že jsem se musela usmát :) Děkuji

surel

Čtivé,poutavé,milé,vtipné....idealni na podzimni večery u knihy :-)

Taralcielle

Milé, vtipné, k zasmání a pozitivní. Za mě ano. Jedna z dobrých knih od R.F.

vendy98

Tahle kniha si zaslouží víc než pět hvězdiček! Něco tak milého, upřímného se těžko hledá.

BobyBond

Jedna z knih, která mi obohatila život. Není pro každého, ale kdo má rád odpočinkové, krátké čtení na zamyšlení, tak tomu knihu doporučuji. Zaujme vás především optimistická atmosféra a filozofie běžného života každého z nás, která je líčena velice barvitě očima autora :) . Celé dílo je vlastně jakýmsi filozofickým rozhovorem s Robertem Fulghumem, ke kterému chybí už jen dobrá, silná káva. :)

evonra

Někdy potřebujete něco lehkého, možná sladkého a krásně načechraného.
A tohle vždy dostanu. Je to taková laskavá knižní infuze srdečnosti a pozitiva autora směrem ke čtenáři. Prostě Robert Fulghum... Můžu kdykoliv :-)