Už hořela, když jsem si do ní lehal

Laskavá zamyšlení, drobné příběhy a filozofické postřehy amerického autora. Vyprávění je zcela prodchnuto radostí ze života, průzračným způsobem oslovuje v člověku jeho lepší já a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2706/uz-horela-kdyz-jsem-do-ni-lehal-2706.jpg 4.3928
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Argo

It Was on Fire When I Lay Down on It, 1989

Kniha Už hořela, když jsem si do ní lehal

Greenfingers
předevčírem

Plně se ztotožňuji s anotací ke knížce a opravdu nevím, co bych více dodal. Snad jen to, že autor patří k mým oblíbencům a čtení jeho knížek je pro mě svátek.

Keram.mareK

opět krásná kniha. Něco zábavnější, něco víc hloubavé. Konec zvlášť k zamyšlení, smysl života a lavička jsou prostě skvělý.

tereza1198
15.12.2020

Různé příhody o věcech obyčejných, krásných i zajímavých. Milé počteníčko v předvánočním čase. Celý život se skládá z drobných maličkostí a až zpětně nám dojde, že šlo vlastně o velké věci.

salamandrina
24.11.2020

Když jsem byla mladší, tak mě tenhle styl psaní štval. Sentimentálně milej, hledající štěstí a radost v maličkostech. Teď jsem starší a prachsprostě se u toho dojímám a usmívám. Achjo :)

maja2712
15.11.2020

Autora jsem si zamilovala. Jeho krátké úvahy, myšlenky, postřehy jsou napsány s nadhledem a laskavostí. Jeho knihy mam v záloze v čase, kdy zatoužím mít hezkou chvilku se sebou, chuť se zamyslet, pousmát a hezky si užít.

mataj
22.09.2020

Tato útlá knížka plná optimismu a zamyšlení nad obyčejnými drobnostmi života ve mně vyvolala klid, pohodu a pousmání. Mám velkou chuť podívat se po dalších dílech R. Fulghuma. Doporučuji.

Bauriska
22.08.2020

Knihu jsem vzala do rukou když mi bylo trochu úzko. Věděla jsem, že Fulghum bude má terapie. Nespletla jsem se. Nezhltla jsem ji jako jeho předchozí knihy, četla jsem ji poměrně dlouho. Ale užila jsem si každou stránku, každé písmenko s láskou a klidem. Milé, zábavné, moudré a dojemné postřehy z každodenních maličkostí - tak jak to zvládne jen Fulghum.

baru_h
26.07.2020

Fulghumovy postřehy ze života jsou pro mě příjemným pohlazením po duši. Sem tam se zasmějete, tu trochu zamáčknete slzu a nakonec jen (ne)souhlasně pokývnete hlavou. Takové mám pocity (nejen) z této jeho útlé knihy.