koupit eknihy

Robert Fulghum

americká, 1937, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Slova, která jsem si přál napsat sámTřetí přáníKdyž ti to udělá radost...Možná, možná neVzpomínky na jedno dobrodružství

Autor

Americký spisovatel, unitářský pastor, filosof, učitel, zpěvák, malíř atd. Narodil se ve státě Texas, v současné době žije se svojí manželkou na houseboatu na Lake Union v Seattlu. Popularitu si po celém světě získal především svými knížečkami s drobnými úvahami. Nejznámější jeho st... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (18)

Přidat komentář
AnetV
11. června

Skvělý vypravěč

denib
14. dubna

Vystoupení Roberta Fulghuma v pořadu Na plovárně je ke shlédnutí v archivu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1093836883-na-plovarne/204522160010028-na-plovarne-s-robertem-l-fulghumem

bruntal
30. března

Jeho malé "velké" knihy jsou pohlazením.

čtenářka4
30.12.2016

Knihy Roberta Fulghuma mám ráda, protože jsou plné moudra, lehkého humoru, věcí zdánlivě obyčejných a přece jedinečných, nadhledu a pozitivna. Pohladí, dá námět k zamyšlení, dá se číst kdykoli - třeba jen jedna povídka, nebo naopak zhltnu naráz celou knihu. Děkuji za ně.

daza.dt
18.05.2016

Pokud se někdy dostanu na pustý ostrov, doufám že s jeho knihami. Zdánlivě banální věc, která je pro vás nezajímavá, v jeho knihách dostává jiný rozměr a člověka nutí k zamyšlení. Jeho něžný a laskavý humor je pohlazením pro duši.

decemlineata
14.01.2016

Fulghum je vždy laskavý,chytrý,vtipný.,chápavý....Nikdy nezklame.
Mám v knihovně většinu jeho knih a je jedno, po které sáhnu.Vždy má co říct a navíc se u toho dobře bavím.Doporučuji všem.Kdo nečetl Fulghuma jako by nebyl :) a navíc o hodně přišel

IvanaBr
17.07.2015

Pan Fulghum používá velmi lehké pero. Nutí přemýšlet.
Řekla bych, že je více koučem, než filozofem v tom pravém slova smyslu. Filozofové dokáží hodiny mluvit o ničem. Kdežto kouč položí jednoduchou otázku.

Jemný humor a nadhled, který ne každému sedí. Umí pohladit, i popíchnout. Vždy však velmi lehce. Čtenář, divák, nebo posluchač musí být naladěn, jinak myšlenky minou cíl. Ráda se k němu vracím.
Děkuji

SaDiablo
06.12.2014

Fulghum se snadno stal mým nejmilejším autorem.

MajaS
07.09.2014

Můj úplně nejoblíbenější autor! Sahám po něm při každé příležitosti - když jsem smutná, veselá, když potřebuju inspiraci, životní moudrost či nadhled. To všechno a ještě mnohem víc ukrývá každá z jeho krátkých povídek.
Seznam konverzačních otázek, který publikoval v knize Co jsem to proboha udělal, jsem se rozhodla vyzkoušet v praxi a zatím výsledky jen potvrzují autorovu genialitu.
Je mi skvělým životním vzorem a nekonečným zdrojem inspirace. Když píšu, toužím být jednou tak dobrá, jako on.

DejnaDee
07.03.2014

Mám ráda jeho knížky, pohladí po duši. Jeho knížky jsou balzámem, vykouzlí úsměv na tváři, přimějí k zamyšlení a určitě neurazí. Jsou pro mne takovým pokladem, který si pečlivě střežím.

Daffodila
23.11.2013

Tohoto autora mám velmi ráda. Kdykoliv čtu jeho knihy plné skvělých a lidských úvah, mám pocit, jako když sedím v jedné místnosti s nejmilejším člověkem a nad šálkem dobrého čaje si srdečně povídáme, občas uroníme slzu dojetí, ale většinu času se chápavě smějeme a usmíváme.

Vevericka.eva
15.07.2013

Úžasný autor, co kniha to poklad ze života.

Sykysan
01.05.2012

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil od Roberta Fulghuma.

Violetti
22.10.2011

Jeho 'Všechno, co opravdu potřebuji znát...' mi hodně pomohlo a trošku změnilo náhled na svět. Jednou budu rozdávat pastelky!

WEIL
22.09.2011

Několikrát zavítal i do CR. Vystupoval v pořadu Na Plovárně. Rovněž reverend, radící lidem jak se stavět k biblickým textům.

lukasresl
16.09.2011

Dříve jsem Fulghuma zbožňoval, dnes mi jeho povídky přijdou všechny na jedno brdo.

swamp
25.07.2011

Unitářský pastor a spisovatel, který nikomu nic nevnucuje a píše.. prostě ze života. :)

Polly
26.03.2011

Kdysi jsem ho hodně četla a musím říct, že mi opravdu pomohl svým americkým filozofováním ulehčit hodně těžkou pubertu. Nemyslím, že je arogantní. Prostě je to člověk, který toho hodně viděl a prožil. No a taky Američan . :D