Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Školka je už více než patnáct let na světě. Stále vychází v dotiscích a mnoha překladech, a Fulghuma proto napadlo přečíst si to, co napsal před patnácti lety, novýma očima. Chtěl zjistit, jestli stále věří tomu, co napsal, jestli náhodou na něco nezměnil názor, a pokud ano, tak jak, v jakém smyslu a co s tím dělat. Obvykle se taková věc nedělá, autoři nemají takovou možnost. Školka je však o postoji k životu, jak se dívat na věci kolem sebe, a to se časem mění. Fulghum udělal na nové Školce nakonec víc práce, než čekal. Něco vynechal, protože to působilo zastarale, nebo prostě změnil názor na věc. Na oplátku přidal dvacet pět nových příběhů, co přinesl život, a co je dnes aktuální. Zdá se to jako hotová kniha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1286/vsechno-co-opravdu-potrebuju-znat-jsem-se-naucil-v-materske-skolce-1286.jpg 4.31621
Žánr:
Literatura světová, Fejetony, eseje
Vydáno:, Argo
Orig. název:

All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten (1988)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (204)

Kniha Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Přidat komentář
JaNuBe
30. června

Pohodové čtení k zasmání i zamyšlení. Kapitoly krátké, možné číst téměř všude ;)

B-artX
15. června

Příjemná knížka. Fulghum je sympaťák a jeho povídaní o životě a jeho myšlenky mě bavily. Super čtení na léto, tyto oddechové a jednoduché texty mi v tomto šíleném vedru mnohokrát udělaly úsměv na tváři. Za mě fajn jednohubka.

Paluska
14. června

Tuhle knížku si musím určitě přečíst ještě jednou :-)

Bauriska
27. května

Fulghumova nejznámější kniha, ale pro mě ne nejlepší. Nechvělo se mi srdce jako při knize Možná, možná ne nebo Opravdová láska. Ale i tak, Fulghum je prostě jednička.

baru_h
05. dubna

Tohle je má prvotina od Fulghuma, kterou jsem právě přečetla. Rozhodně, ale ne poslední.
Tato útlá knížka je krásně odpočinkově - filozoficko - motivační. Krásné neobyčejné rozpravy nad obyčejnými věcmi. Od teď má tato kniha právoplatné místo na mém seznamu knih, které si přečíst, když mi není hej. Opravdu mě mile potěšila a jak psala už uživatelka SmallLucia, kniha se nedá přečíst na posezení, právě pro své kouzlo.

knihcitko
04. dubna

Lehký, rozmanitý mix, který pobaví a uklidní. Odpočinkové čtení. Několikrát jsem se přistihl, že "ten Robert má vlastně pravdu". Ačkoliv si to nepřipustíte, po přečtení se zamyslíte i nad nejobyčenějšími věcmi.

Venny345
24. března

To byla tak milá knížka. Jednotlivé krátké příběhy mě přiměly zamyslet se nad maličkostmi, které denně přehlížím. Díky panu Fulghumovi jsem se naučila nad věcmi přemýšlet jinak, hlavně více pozitivně. A to je právě poselství této knížky, alespoň podle mě. :)

SmallLucia
19. března

Krásná kniha, která se nedá přečíst na posezení. Jednotlivé kapitoly jsem musela chvilku vstřebat a měly opravdu krásná poselství. Děkuji pane Fulghume, hodně jsem si toho u Vašich řádků uvědomila.


Štítky

humor úvahy a zamyšlení americká literatura povídky fejetony eseje

Autor a jeho další knihy

Robert Fulghum
americká, 1937

všechny knihy autora

Kniha Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce je:

v Právě čtených43x
v Přečtených2721x
v Čtenářské výzvě170x
v Doporučených200x
v Knihotéce546x
v Chystám se číst455x
v Chci si koupit81x
v dalších seznamech3x