Třetí přání

Třetí přání je příběhem osudového přátelství téměř antických rozměrů. Autor do něj za pomocí prozřetelnosti, jež je pro tuto knihu neodmyslitelná, vplétá tři postavy. Mladého amerického lékaře Max-Pola, který se vyrovnává se smrtí své těhotné ženy, osmdesátiletého šarmantního univerzitního profesora Alexe Evanse a odbornici ve výzkumu očních duhovek Alici, která ráda mění svou identitu a má za sebou "několik hodně zlých vztahů s muži". Ti tři hledají cosi společného, nejdříve každý na vlastní pěst, potom spolu. Neobyčejný vztah, člověka, který by se stal svědkem jejich vlastního života. Na tento román života od autora Mateřské školky, Postele, Ach jo, atd… se čekalo několik let. Byl v plánu. Dlouho. Ještě se však „žil“. V Třetím přání jsou obsaženy zatím jenom jeho první dva díly, přičemž ten druhý končí oznámením: „Pokračování příště“. Plánuje se pět dílů, aby toho, když už, v životě románů podle Fulghuma nebylo málo, třetí je už skoro na papíře, a zbývající dva se teprve musí odžít. Jak typické pro Roberta Fulghuma, umělce života, který vždycky o umění žití psal. Vyprávění doplňují ilustrace s popisky, písničky s notami a rozverné veršovánky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2705/big_treti-prani-nmW-2705.jpg 4.2347

Třetí Přání 1.

Literatura světová, Humor

Vydáno: , Argo

Third Wish, 1988

Kniha Třetí přání

Štěpinambura

Roberte Fulghume skládám vám velikou poklonu!

Skodinka89
24.08.2021odpad!

Mám tohoto autora velice ráda, ale toto dílo mě neoslovilo. Dočetla jsem to jen ze slušnosti, jelikož nemám ráda rozečtené knížky :D. Možná časem dám šanci druhému dílu. Myšlenku děje jsem nějak nepochopila, třeba časem...

Kencr
20.04.2021

Před pár lety jsem přečetl Třetí přání 3 - splněno a byl pro mě skvělý zážitek. Nyní jsem před půlkou knihy s tímto prvním dílem a už opravdu nemám chuť číst dál. Pro mě je to zklamání a neuvěřitelná nuda. Pro někoho, kdo má rád Krétu a Řecko nebo se tam chystá, může být kniha přínosem - animace jsou vyvedené. Jdu zkusit díl druhý...

radusak9806
07.02.2021

Je to zvláštní, já vůbec nevím jak tu knihu uchopit. Po přečtení je tolik nepoložených otázek a žádné odpovědi.
Stejně tento zmatek není důvodem nízkého hodnocení. Je prostě těžké nesrovnávat s ostatními knihami. Taky bych, bez nich tuhle knihu sotva otevřela a ve výsledku bych o nic nepřišla, nepřečíst ji.
Zbývá jiná otázka, přečtu si druhý díl? Jednoznačně ANO !
PS: Má někdo vysvětlení kde vzniklo propojení R. Fulghuma s Českou republikou? Protože pokud je mi známo, tahle kniha vyšla prvně v Česku a až asi za 3 roky v Americe?

bruntal
20.06.2020

Nevěrohodný příběh, který však nepostrádá určité kouzlo. Více se mi líbila část odehrávající se na Krétě. Pokračování si určitě přečtu, ale ne hned.

VeraPaci
08.06.2020

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla. Pro mě osobně autorovo vrcholné dílo. A hudba na CD nosiči k tomu proste magická.

LenkaCechova
29.05.2020

Kniha se mi četla celkem dobře, ale hlavní hrdinové jsou tak nějak uměle dokonalí až je to nudné a vlastně nezajímavé. Popis Kréty ale hezký.

martini.ce
05.02.2020

Přečteno asi po 10 letech, byla jsem zvědavá, jak se mi bude líbit teď. A líbila :) Hezký příběh, zajímavé postavy. Svědka by si občas asi přál každý. A docela lákadlo k návštěvě Kréty :)