Třetí přání

Třetí přání je příběhem osudového přátelství téměř antických rozměrů. Autor do něj za pomocí prozřetelnosti, jež je pro tuto knihu neodmyslitelná, vplétá tři postavy. Mladého amerického lékaře Max-Pola, který se vyrovnává se smrtí své těhotné ženy, osmdesátiletého šarmantního univerzitního profesora Alexe Evanse a odbornici ve výzkumu očních duhovek Alici, která ráda mění svou identitu a má za sebou "několik hodně zlých vztahů s muži". Ti tři hledají cosi společného, nejdříve každý na vlastní pěst, potom spolu. Neobyčejný vztah, člověka, který by se stal svědkem jejich vlastního života. Na tento román života od autora Mateřské školky, Postele, Ach jo, atd… se čekalo několik let. Byl v plánu. Dlouho. Ještě se však „žil“. V Třetím přání jsou obsaženy zatím jenom jeho první dva díly, přičemž ten druhý končí oznámením: „Pokračování příště“. Plánuje se pět dílů, aby toho, když už, v životě románů podle Fulghuma nebylo málo, třetí je už skoro na papíře, a zbývající dva se teprve musí odžít. Jak typické pro Roberta Fulghuma, umělce života, který vždycky o umění žití psal. Vyprávění doplňují ilustrace s popisky, písničky s notami a rozverné veršovánky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2705/treti-prani-2705.jpg 4.2286

Třetí Přání 1.

Literatura světová, Humor
Vydáno, Argo

Third Wish, 1988

Kniha Třetí přání

E_Lan

Mé první setkání s tímto autorem a jsem si jistý, že ne poslední. Velmi příjemný příběh, originální vzdáleností představitelů a jejich celoživotní samotou. Plno poučných mouder je sem tam znehodnoceno rozvláčným historickým vyprávěním. Konec, no ať si o něm každý udělá úsudek sám, ale pro mě je byl tak trochu zbytečný. Celkově ale výborná kniha.

Taralcielle

Jedna z těch průměrnějších od tohoto autora. Za mě malinko zklamání. Ale nebylo to až zas tak špatné.
Nemohla jsem se moc začíst.

druzickaster

Nebudu hodnotit, knihu odkládám asi po třetině. Ilustrace, popis života na Krétě fajn, ale vztahově? Přeslazené klišé. Zápletka se svědkem života je spíš potrhlá než zajímavá. Ale třeba nastane období, kdy budu naladěný na jiné vlně a knihu dočtu.

gretl74
13.11.2018

Nadsázka, poetika, zvláštní lidé, nádherná místa. Bylo to něco úplně jineho, možná bych jindy a v jiném rozpoložení odložila, ale tentokrát mi to prostě sedlo. A na Krétu bych vyrazila hned ...

salamandrina
21.07.2018

Ze začátku mě kniha bavila, ale zhruba od poloviny mě příběh a postavy začaly lézt na nervy svou přehnanou poetičností. Za všechny např. popis jak hlavní hrdinka odchází a neotočí se, přesto nechává Alexovi fotku dvých očí. “A tak se za ním přeci jen ohlédla”. Seriously?
Ale každé zboží má svého kupce.

Jessica007
23.06.2018

Knížka je psána typickým rukopisem autora - takže laskavě, mile a s pochopením. V knize se setkávají tři neobyčejní lidé. Kromě příběhu jsem se díky knize dozvěděla i dost zajímavých informací. Hodně mě bavilo mimo jiné čtení o zahradách Clauda Moneta a celkově o jeho životě, také hodně informací o Krétě ad. Pěkné.

dva.v.1
26.05.2018

první kniha báječná a nelze se od ní odtrhnout,druhá už je trochu slabší ale pořád to ještě jde.
třetí...no,tu jsem nedočetl....
První je prostě báječná a vřele doporučuju

Petass
28.01.2018

Není to žádné napínavé čtení, ani typické Fulghumovské povídky. Je to ale moc hezký román, plný velkých i malých myšlenek. Fulghum dokázal svůj příběh úžasně zasadit do reálných míst tak, že máte pocit, že stojíte vedle hrdiny a všechna ta místa jste navštívil s ním. Nejde o děj... spíš o vnitřní rozpoložení hrdinů, co je vede k tomu, jak žijí, o smysl jejich života, ale i toho vašeho... Ve mně tahle kniha zanechala hodně a ráda se k ní vracím. Asi na ní musíte mít náladu... Jsou dny, kdy bych ji i já odložila :) Fulghum mě tímhle románem hodně překvapil, nevěřila jsem, že by mohl něco takového napsat a že by se mi to mohlo až takhle líbit.