Spalovač mrtvol

Koupit

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří ke zlatému fondu české kinematografie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353/big_spalovac-mrtvol-hQ6-353.jpg 4.24110

Kniha Spalovač mrtvol

alabra
21. listopadu

Něco tak bizarního musí člověk v literatuře pohledat. Dokonalá ukázka fungování mozku člověka pohybujícího se na okraji normálnosti vrcholí pádem nešťastníka na druhou stranu. Podbarvení historickými skutečnostmi jen urychluje tento tragický pád.

Anonymkahink

Tenhle příběh ve vás zůstane ještě dlouho poté, co ho dočtete. Film je také úžasný a popravdě nevím, jestli mám radši knihu či film, ale na tom nesejde...

heavy66

"Nejlepší trik, který ďábel kdy předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje."
Spalovač mrtvol, jeden z nejpůsobivějších hororů české literatury díky osobě hlavního hrdiny. Karl Kopfrkingl není žádná krvavá kreatura, ale jemný, kultivovaný, poetický, pořádkumilovný a nekonečně, nekonečně soucitný člověk!
Kniha by nebyla úplná bez filmové adaptace s ďábelsky dokonalým Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

HollyUndead

Byla to velice zajímavá kniha. Trochu mě vadilo, že je psána jen z pohledu hlavní postavy, protože já mám osobně raději, když se rozvíjí příběh i jiných postav než té hlavní. Ovšem jedná se jen o detail a navíc jde pouze o subjektivní postoj. Kniha však nabízí velice zajímavý příběh i zajímavé myšlenky, proto se stala českou klasikou naprosto právem.

KajaProchy

Tahle kniha je opravdu divná. Naštěstí je krátká. Děsivá je posledních pár kapitol, ale spíš mi přišla otravná vyjadřováním a zahleděností do sebe hlavního hrdiny. Zajímavý počin, ale jako klasiku bych to nenazvala...

smazenaryba

Psychologický horor podobného rázu ako Blochove Psycho, azda ešte lepšie, lebo tu stupňujúcu sa zlovestnosť podfarbuje nástup fašizmu a s tým spojené vyvražďovanie zle skrývané za vznešené frázy, čo je vlastne aj paralela k príbehu hlavného "hrdinu". Najviac ma na tom bavili tie rôzne drobné náznaky, ten prerod Koprfingla, pred tým, než sa z narušeného stane ozajstné monštrum. Napríklad výlet na vyhliadkovú vežu s vyšinutou dámou. Kto z nich dvoch bol väčší blázon? Myslím že odpoveď je viac než jasná.

Hakate

Z sekce povinná četba, ani tato kniha mě neminula. I když knihy z období války nemám moc ráda, tato kniha se mi velmi líbila.

Johny_H.

Když pominu zbytečně malá písmena u vydání které jsem četl, tak je to opravdu výborná kniha. Jediné co mi vadilo, byl manželský pár a to jak v knize tak ve filmu.