koupit eknihy

Ladislav Fuks

česká, 1923 - 1994koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Pan Theodor MundstockMyši Natálie MooshabrovéSpalovač mrtvolNávrat z žitného polePříběh kriminálního rady

Autor

Český prozaik, autor především psychologické prózy s tématem úzkosti člověka ohrožovaného nesvobodou a násilím. Jako symbol tohoto tématu si pak zvolil druhou světovou válku a holokaust. Většina jeho díla je autobiografická, často skrytě – téměř všemi jeho knihami prochází figura senziti... celý životopis(zdroj: http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/19017-ladislav-fu)

Komentáře (7)

Přidat komentář
opic 12
28. března

Dost možná nedoceněný autor náš. Se svým osobitým nezaměnitelným rukopisem. Je jenom dobře,že jsem cestu k jeho prozám našel. O to větší duvod,proč je mezi mými oblíbenými.

mamadli1922
15.11.2016

Český autor světové úrovně.

knedlik
05.09.2016

Mistr atmosféry a popisů útrap lidského nitra. Od Fukse jsem zdaleka nepřečetla všechno, ale od druhé knihy jsem rozhodnuta, že přečtu. Je neuvěřitelné, jak vtáhne člověka do děje, jak úzko mu může být společně s hlavním hrdinou, a i naopak - jak lehce se cítí, když hlavní hrdina tone v zářivých paprscích naděje. Navíc kouzlo jazyka, jímž jsou jeho díla psána - pastva pro duši. Teď se jím už jen pročíst natolik, aby se člověk vyznal ve všech náznacích a jinotajích a nebyl obestřen takovým závojem domněnek a dohadů. Ladislav Fuks je pro mě fascinujícím spisovatelem.

Marčullkas
23.01.2014

Autora jsem četla jako povinnou četbu a jeho tvorbu nyní nevyhledávám! Těžká témata

beatnysek
21.01.2014

Autor zvláštních, mrazivých, tísnivých příběhů, které se mě pokaždé dotknou hloubkou porozumění lidskému nitru a neodmyslitelně také sugestivností a rafinovaností, s níž jsou psány.

WEIL
08.08.2011

Úžasný člověk, skvělý autor, stojí za to při jeho knihách trávit čas.

swamp
25.07.2011

Autor, z jehož knih mi běhá mráz po zádech.