Ladič

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 2001. Ivan přijíždí z emigrace do Čech. Ne však aby se vrátil, na to už v Novém světě příliš zakořenil, ale aby překvapil svou matku a ve starém bytě, který si pronajme, oslavil její osmdesátiny. Ivan povolá Ludvíka, aby naladil matce klavír, jako to dělával kdysi. Vyhledá svou dětskou lásku Alici a oba chvíli předstírají, že je možné vrátit čas. Minulost ale nejde zkopírovat a přesadit do současnosti. Stejně jako ji nelze vytěsnit, škrtnout, utéct před ní na druhý konec světa nebo kamsi hluboko do svého nitra....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345442/ladic-yz2-345442.jpg 3.5106
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Ladič

Přidat komentář
myšpa
02. července

Nemohla jsem se začíst, knihu jsem několikrát odložila.

gersie
25. června

Kniha má naprosto " nijakou " obálku, ba nebál bych se říci trapnou. Anotace je nic neříkající docela zavádějící, no hrůza. Nevím proč mne tohle neodradilo, ale bylo to jen dobře.
Protože uvnitř se nacházelo naprosto SKVĚLÉ, řek bych mistrovské, dílo.
Autorka nám dala možnost spatřit neviditelné a to velice důležité vnitřní děje postav. Díky nim jsme zjistili jak rozdílný je vnější pohled na člověka a co soudíme poté ,když se dozvíme co člověk prožíval a jak se k němu zachovali druzí , respektive OSUD.
Musím říct , že je to jedna z nejpovedenějších knih co jsem zatím četl.
Opravdu zřejmě není pro každého a osloví jen vyspělé čtenáře, jak lze soudit podle zdejších ohlasů. Je to svým způsobem škoda , ale na její kvalitě to stejně nic nemění.
Za mne VŘELÉ DOPORUČENÍ všem opravdovým čtenářům Knižního klubu.

Nerevanin
19. dubna

No nevím. Ze začátku to vypadalo docela slibně, celkový dojem ale takový nijaký. Nepřipadalo mi, že by kniha čímkoli vynikala nebo zaujala, za pár dní nevíte, že jste ji četli. Alespoň to neskončilo klasickým happyendem.

bigben
09. března

Příběh se mi líbil, proplétající děj tak akorát, reálné postavy..a rozuzlení až na závěr...vyrovnání se s minulostí je pro někoho úplně bezproblémové, jiní to prostě nedají a už nejsou schopni dál fungovat...doporučuji:-)

Amanita79
12. února

Knížka, která je napsaná pěkným jazykem. Prolíná se v ní současnost a vzpomínky na 50. léta. Z knihy mi zůstala v hlavě věta, která ji v podstatě vystihuje: minulost člověka stejně dostihne (volná parafráze). Je tu předestřeno nepochopení mezi lidmi, kteří emigrovali a po mnoha letech v exilu se vracejí a těch, kteří tu prožili celou éru socialismu se všemi jejími aspekty včetně udavačství a uvěznění.

hajrys
11. února

Já nevím, asi jsem čekala trochu víc. Příběh mě nebavil, musela jsem se do čtení nutit a možná proto jsem se ztrácela v postavách. Nakonec dočteno, ale s vypětím všech sil.

ajasin
07. února

Kniha o vině a trestu v různých podobách. Zajímavý příběh ze života. V ději se prolínají dvě časové roviny. Padesátá léta a současnost. Žádná z hlavních postav není nijak zvlášť sympatická a tím mi připadají o to víc reální. Mě příběh zaujal.

Vilma232
13.11.2018

Zajímavý příběh, vracející postavy do naší nedávné minulosti. Jistou roli v příběhu má klavír, takže snad by kniha mohla být použitelná do výzvy roku 2019

Doporučujeme

Manželky, milenky, zoufalky
Manželky, milenky, zoufalky
Chata v Jezerní kotlině
Chata v Jezerní kotlině
Utrpení knížete Sternenhocha
Utrpení knížete Sternenhocha
Příliš hlučná samota
Příliš hlučná samota