Stoprocentní riziko

Stoprocentní riziko obálka knihy
Mé hodnocení:

V životě jsou ti dobří a ti zlí. A pak ti ostatní. Baptiste Dupré je atypický člověk. Obvyklé morální zásady mu nic moc neříkají, je svobodný a bez skrupulí, je to hráč. Nic ho nevystihuje lépe než hra, adrenalin, pokerové riskování, které roztříští křehkou rovnováhu rozehrané partie. Nebojí se hazardovat, nebojí se soupeřů, věří si a snadno zdolá všechny překážky, které se mu postaví do cesty. Takhle si vybudoval kariéru, tak získal srdce své ženy. Ale uběhlo několik let a Baptiste se začíná příšerně nudit. Dny se střídají, jsou fádní a jeden jako druhý. Až do toho večera, kdy Baptiste konečně narazí na protivníka hodného jeho velikosti. Co kdyby se vrhl do hry, v níž jde o všechno? Stoprocentní riziko je první prózou autora knih Klub nenapravitelných optimistů a Vysněný život Ernesta G. Neúprosný „roman noir“, zčásti inspirovaný skutečnou událostí, autor s odstupem dvaceti let přepracoval, zasadil do nových souvislostí a vydal znovu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246963/stoprocentni-riziko-246963.jpg 3.693
Literatura světová, Novely
Vydáno, Argo

La derniere donne, 1986

Kniha Stoprocentní riziko

Eldar80
21.12.2020

Něco tak napínavého jsem už dlouho nečetl. A hlavně tak dobrého. K čemu romány dlouhé stovky stran, když nedokáží zapůsobit? Důležité jsou stejně originální myšlenky a pak něco navíc. Proč k tomu přidávat zbytečný text?
Tohle je ten případ, kdy se vám stránky přilepí k očím. Doporučuju si na čtení vyčlenit potřebný čas (2-4 hod.), protože odtrhnutí od očí docela bolí. Nejraději bych knihu přečetl v kuse. Takto jsem se dva dny výborně bavil.
Nevím co tomu vytknout. Není tam nic navíc ani tam nic nechybí. Jistě, je to přímočaré a předvídatelné. Ale já bych to napsat nedokázal. Současné hodnocení 71% koncem roku 2020 nechápu. Na 130 stran je to podle mě geniální.
Musíte si to prožít s hlavním hrdinou. Jinak to fungovat nebude. Čtení není jen pasivní zábava a vyžaduje aspoň nějakou investici. Dějem jsem se nechal unést a tak jsem si to výborně užil. Z předvídatelnosti se stane děsivá neodvratnost.
Popisy stručné a přitom dostatečně vystihující. Jak postav, tak atmosféry a prostředí. Díky vtažení do děje to působí hekticky, ikdyž se toho moc neděje. Cením si hlavně toho, že jsem se ani chvíli nenudil.
Jediné co se dá vytknout, že některé situace mohly být promyšlenější. Samotná zápletka je jednoduchá. Je to spíš taková skica, kterou nemá smysl rozepsat do románu. Víc od této novely nelze očekávat. Krátké a úderné. 90%

tamara1351
11.08.2020

Tak tohle bylo mnohem lepší než Nezmar,kniha měla atmosféru a styl.Za mě velmi povedené.

booklover
02.08.2020

Takový book noir, svižná krimi povídka. Dozvídáme se o pohnutkách gangsterů, světa pokeru a sázek. Kniha je napínavá a končí tragicky. Zápletka je mistrovská. Od mého milovaného autora sice o něco slabší kousek, ale určitě stojí za to si ho během dvou večerů před spaním přečíst.

Runinka
06.06.2020

Od tohoto autora miluji vše.

boticelli
19.04.2020

Pařížská kriminální tragédie. Aneb vše je jinak a “gauneři” budí sympatie. Svižně napsáno, se zájmem přečteno.

000nugatovej
14.04.2019

"Život je jako poker. … Žádné štěstí nebo smůla. Ani risk, ani nejistota. … Vyhrávají ti, kdo vyhrát mají. Prohrávají ti, kdo prohrávat chtějí." (str. 8) Jenže ono to může být ještě jinak. Vlastně vše je jinak! Důvtipný čtivý příběh.

kuky921
24.01.2019

Velmi příjemná kniha, která se dobře čte a hraje si s až neuvěřitelnými náhodami.

hermína14
08.09.2018

Čekáte, že se stane něco zlého...stane, ale jinak, než si myslíte..a to mě baví..zvraty na poslední chvíli:)