Tři kamarádi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245/tri-kamaradi-245.jpg 4.62609
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Drei Kameraden, 1936

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (293)

Kniha Tři kamarádi

Přidat komentář
sandratea
08. ledna

Není lepší knihy o přátelství. Jazyk už se zdá trošku těžkopádnější, ale je to klasická literatura.

soupik2012
29.12.2020

Kniha o přátelství které má velice silné pouto, protože vznikalo v těžké životní situaci, kdy se pozná na koho se dá spolehnout a na koho ne. Tato dějová linka mě nesmírně bavila, ale dvě třetiny tohoto románu to vypadalo spíš na červenou knihovnu, kterou obstarávala další dějová linka. Teprve později vyjde najevo, proč se autor tak usilovně věnoval rozvíjení osobního vztahu a probouzení jejich vzájemné lásky. Nádherně bolestný příběh, který zanechá stopy v každém srdci. Audioknihu čte pan Hynek Čermák. Svého úkolu se zhostil na výbornou. Navíc je audiokniha velice umně ozvučená.


zuziV
28.12.2020

Po letech jsem se opět dostala k tomuto dílu. Zajímavé je, jak člověk vnímá knížku jako náctiletý a pak jako dospělý, který má již opět pár (desítek) let za sebou. Každopádně dojem, který zanechá je hluboký. Krásný příběh o kamarádství, obětavosti a lásce.

JankoStirbey
12.12.2020

Nevedel som čo mám od Troch kamarátov očakávať, no prekonali všetko čo by sa čakať dalo. V škole do nás vtĺkali Na západnom fronte kľud a tento klenot obišli, trestuhodné. Krásna kniha.

laura
23.11.2020

Četla jsem v patnácti. A umírala s nimi.

Neskutečně živý, čtivý a silný příběh jednoho životního přátelství a jedné velké lásky. Nádherné. Čisté. Bolavé. Kruté. Syrové a přitom tak jemně se dotýkající vaší duše.

I mě ten konec dostal. Tehdy - a možná i ve chvíli, až si tento nezapomenutelný příběh přečtu jednou znovu...

99jana99
07.11.2020

"Pat" řekl jsem "Pat". A bylo to poprvé co mi neodpověděla. Tento konec mě dostal před 30ti lety, stejně jako teď. Krásně psaný příběh tří kamarádů a jedné lásky. Má první kniha v životě , kterou jsem četla podruhé.

TaťkaMF
26.10.2020

Neskutečně silný a poutavý příběh třech kamarádů, kteří se snaží uživit jak jen to jde v poválečném světě. Přesto, že patří prakticky ke dnu společnosti, dokáží si život užívat a přemýšlet o něm. Většinu času tráví filozofickým hovorem o životě a smrti, pitím či rychlou svobodnou jízdou. Do jejich světa vejde i dívka z lepších poměrů, která mezi ně skvěle zapadne a do ní zamilovaný hrdina začne sám věřit na lepší život. Tak to často v životě bohužel nekončí, a už vůbec ne v dílech Remarquových.

AnnaPok
23.10.2020

Pribeh, ktery musi precist kazdy, nezalezi na pohlavi ani veku....

1 ...