Kdo mi jde po krku

Kdo mi jde po krku

Čtrnáctiletý Jace se stane svědkem brutální vraždy. Aby ho zabijáci, chladnokrevní a vyšinutí bratři Blackwellové, nedokázali vypátrat, dostane chlapec novou identitu a je umístěn do výukového programu pro přežití v přírodě v hlubokých lesích kdesi v Montaně. Instruktor Ethan Serbin a jeho žena doufají, že Jacovi dokážou pomoci a i s přispěním osobní strážkyně Jamie Bennettové ochránit chlapce před hrozícím nebezpečím. Blackwellové mu jsou ale na stopě a metodicky odstraňují každého, kdo se jim připlete do cesty. V nehostinné montanské divočině tak začíná boj o přežití. Když navíc začne zuřit lesní požár, všichni se ocitnou v ohnivé pasti. Jakou šanci má teenager proti dvěma nemilosrdným vrahům? Michael Koryta je úspěšný americký autor s českými kořeny, jeho thriller Kdo mi jde po krku byl několikrát zařazen do výběru nejlepších knih roku 2014. Filmová práva ke knize koupilo studio 20th Century Fox....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364580/kdo-mi-jde-po-krku-AND-364580.jpg 3.89

Those Who Wish Me Dead (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Plus

Iki1

Autor je velmi dobrý vypravěč, místy až hodně rozvleklý. V knize je hodně dobře vystiženo prostředí, výborně a nečekaně vygradována byla i závěrečná zápletka. Jedná se rozhodně o dobré a napínavé počtení.

Marekh

Kniha se mi celkově líbila, ačkoliv byla poměrně rozvláčná. Líbily se mi rady a následné názorné ukázky, jak přežít v divočině, úsměvné mi připadaly i dialogy bratrů Blackwellových (byla to pěkná dvojka, jen co je pravda :)

Závěr knihy byl překvapivý, plný dobrodružství a akce.

Citát z knihy, který se mi líbil:

Moudrý člověk si nenajímá útočné psy; sám si je vychovává. Proč? Protože jinak jim nikdy nebude moct plně důvěřovat.

Babouš

Skvělá atmosféra skautských táborů a boje o přežití, ale záporáci jsou v jednu chvíli tak neporazitelní, že by proti nim neměl šanci ani Bear Grylls, a v druhé chvíli začnou dělat tak hloupé chyby, že by je člověk tipoval na bratrance Homera Simpsona. Vadilo mi, že vedlejší postavy zastiňují Jace - nakonec to je souboj mezi dospělými, jemuž Jace pouze přihlíží. Z toho šlo vytřískat víc. A je to šíleně ukecané, táhne se to.