Kdo mi jde po krku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtrnáctiletý Jace se stane svědkem brutální vraždy. Aby ho zabijáci, chladnokrevní a vyšinutí bratři Blackwellové, nedokázali vypátrat, dostane chlapec novou identitu a je umístěn do výukového programu pro přežití v přírodě v hlubokých lesích kdesi v Montaně. Instruktor Ethan Serbin a jeho žena doufají, že Jacovi dokážou pomoci a i s přispěním osobní strážkyně Jamie Bennettové ochránit chlapce před hrozícím nebezpečím. Blackwellové mu jsou ale na stopě a metodicky odstraňují každého, kdo se jim připlete do cesty. V nehostinné montanské divočině tak začíná boj o přežití. Když navíc začne zuřit lesní požár, všichni se ocitnou v ohnivé pasti. Jakou šanci má teenager proti dvěma nemilosrdným vrahům? Michael Koryta je úspěšný americký autor s českými kořeny, jeho thriller Kdo mi jde po krku byl několikrát zařazen do výběru nejlepších knih roku 2014. Filmová práva ke knize koupilo studio 20th Century Fox....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364580/big_kdo-mi-jde-po-krku-AND-364580.jpg 4.362
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Plus
Originální název:

Those Who Wish Me Dead, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Kdo mi jde po krku

rumund
05.12.2022

Tak tohle bylo fakt dost dobrý. Napínavé od začátku až do konce. Myslím, že tento docela mladý spisovatel, má velikou budoucnost. A zjistil jsem, že byla kniha i zfilmována, tak to jdu hned zkouknout.

Krchnaida
28.12.2021

(+ SPOILER) Bylo to dobré čtivo, napínavé. Konec jsem hltala, div řádky nepřeskakovala. Strašně moc mě mrzí ztráta Hannah. Hlavní hrdinové sympatičtí, vrahouni a jejich “klidné” dialogy mě neskutečně vytáčely :-D, ale do příběhu se to hodilo.


ivousekk
18.07.2021

Vyborne, napinave, ctive. Velmi povedeny thriller posazeny do ne uplne tradicniho prostredi, ktere pridava na atraktivnosti.
Skvela kombinace postav, ktere jasne vevodi dvojice zaporaku a jejich nezvykle rozhovory. Doporucuji

Awča
20.05.2021

Ochrana svědka zařazením do programu přežití v přírodě je skvělá výchozí zápletka.
Kniha je psána čtivě, příběh je pěkně rozehrán a postavy jsou zajímavé. Dozvíme se hodně o horách, požárech, zfilmované to bude paráda.
Škoda, že se autor více nevěnoval pobytu v horách, vztahům ve skupině, a vlastně i hlavnímu hrdinovi, který byl trochu upozaděn, ty části, které se mu věnovaly, byly opravdu dobré.
Bratři byli na můj vkus divní a brutální, brr, ale co by člověk u padouchů čekal jiného.
Ten zvrat na konci... za ten strhávám body, nebyl potřeba.
Jinak ale pěkný kousek!

bekule
11.05.2021

Útěk před vrahy drsnou divočinou, napětí, lesní požár. Vše co se dá očekávat v dobrém thrilleru tam bylo, ale přesto mě něco na vyprávění místy rušilo. Hvězdičku strhávám za nedotažený konec postrádající bližší vysvětlení. Momenty s lesním požárem mě připomněly skvělou knihu "Zahráváš si s ohněm".
..............................................................Výzva 2021/7

Efča.M
12.03.2021

Kniha mě moc bavila, hlavně tematika přežití ve volné přírodě a rozhovory dvou hlavních záporáků.

Rade
30.11.2020

Výborný thriller s hodně zajímavou zápletkou a strhujícím dějem, kdy nelze vydechnout. A to nejlepší: pro mě nesmírně atraktivní a vítané vysokohorské prostředí na pomezí Montany a Wyomingu. Tohle dobrodružství i s kursem pro přežití v divočině i při požáru mě opravdu hodně chytlo. Hora Republic Peak i městečka Silver Gate a Cooke City skutečně existují, lze na ně mrknout na google mapách a zážitek z četby bude ještě autentičtější.
Tentokrát mi ani nevadilo to staré známé „na poslední chvíli“, tak nějak se to sem hodilo. A ti dva zloduchové s vybranou mluvou, sehraní jak dva vlci při útoku, pro mě vyhrávají soutěž „o nejpůsobivějšího záporáka“.

Mimo hodnocení: Moc se mi nelíbí český název. Nebýt komentářů tady na DK, asi by mě titul vůbec nezlákal, znělo mi to jako nějaká laciná taškařice.

konicekbily
08.09.2020

Velice pěkně napsaný dobrodružný thriller, zasazený do pěkné horské krajiny. Moc se mi kniha líbila, navíc oceňuji i autorovy informace o chování lidí ve volné přírodě a postupy pro přežití v případech nouze - vhodně zapuštěné do příběhu.

1