Kdo mi jde po krku

od:


KoupitKoupit eknihu

Čtrnáctiletý Jace se stane svědkem brutální vraždy. Aby ho zabijáci, chladnokrevní a vyšinutí bratři Blackwellové, nedokázali vypátrat, dostane chlapec novou identitu a je umístěn do výukového programu pro přežití v přírodě v hlubokých lesích kdesi v Montaně. Instruktor Ethan Serbin a jeho žena doufají, že Jacovi dokážou pomoci a i s přispěním osobní strážkyně Jamie Bennettové ochránit chlapce před hrozícím nebezpečím. Blackwellové mu jsou ale na stopě a metodicky odstraňují každého, kdo se jim připlete do cesty. V nehostinné montanské divočině tak začíná boj o přežití. Když navíc začne zuřit lesní požár, všichni se ocitnou v ohnivé pasti. Jakou šanci má teenager proti dvěma nemilosrdným vrahům? Michael Koryta je úspěšný americký autor s českými kořeny, jeho thriller Kdo mi jde po krku byl několikrát zařazen do výběru nejlepších knih roku 2014. Filmová práva ke knize koupilo studio 20th Century Fox....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364580/kdo-mi-jde-po-krku-AND-364580.jpg 4.222
Orig. název:

Those Who Wish Me Dead (2014)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
MaKolar
09. října

Velmi čtivá kniha se zajímavým námětem. Konečné rozuzlení je celkem nepředvídatelné. Určitě se nebude jednat o moje poslední setkání s autorem.

intelektuálka
23. srpna

Zajímavé téma - boj o přežití čtrnáctiletého chlapce - svědka brutální vraždy...

Chlapec dostává novou identitu a je zařazen do programu přežití v přírodě, který vede zkušený školitel...

Ale ti, co jdou v jeho stopách, také nejsou žádní nováčci a boj o život v montanských lesích začíná .... a já věřila, že zlo nezvítězí...

Jako bonus je v knize spousta informací o přežití v divoké přírodě.

Doporučím - a potěšilo mne, že autor má české kořeny...

čef
18. srpna

Thriller jak má být. Vše je na svém místě - ohrožený chlapec, bezcitní zabijáci, hrdinní ochránci a překvapivý závěr. Vše zasazeno do atraktivních míst blízko Yellowstonského parku vysoko v horách. Napínavý boj o život v podmínkách ohromného lesního požáru. Trochu připomíná filmy jako Yellowstone v plamenech, Ohnivé inferno nebo Ohnivá bouře, ale zápletka je v tomto románu asi barvitější a postavy zajímavější.

Tabby
02. srpna

Kniha mi padla do oka jednoduchou obálkou a ani anotace nebyla špatná a musím říct že touhle knížkou jsem určitě nesáhla vedle.
Jace je svědkem vraždy a je rodiči poslán do krásné přírody v Montaně kde se má schovat. Bohužel je vrahy brzy nalezen a začíná boj o život.
Ač známe vrahy už od prvních stránek knize určitě nechybí akce a napětí. Postavy, od kladných až po ty záporné,jsou skvěle charakterově vykresleny. Montanské lesy podle popisu musí být nádherné, i přes ten ničivý požár v knize. Poznatky, jak o ohni v lese tak z kurzu přežití, byli zajímavé a poučné.
Autora určitě ještě z radostí vyhledám a přečtu si další jeho tvorbu. :)

trudoš
18. července

Asi jsem na chvilku potřeboval opustit městské detektivky se všemi jejich korupčními problémy a užít si trochu nespoutané západní divočiny, protože thriller Kdo mi jde po krku mi perfektně padl do noty. Premisa románu je přitom jednoduchá - dva chladnokrevní zabijáci jsou na lovu čtrnáctiletého chlapce uprostřed montanských lesů. Člověk by řekl, že tři sta stran je na podobnou zápletku možná až moc, v podání Michaela Koryty však rozhodně ne. Znovu prokazuje, že má cit jak pro navození podmanivé atmosféry, tak pro vytvoření sympatických hrdinů. Napětí efektivně stupňuje už od prvních stran a nedělá zbytečné tanečky kolem. Bonusem navíc jsou tábornické postřehy o přežívání v přírodě, naopak noční můru navozující jsou popisy lesních požárů, a co umějí provést. Ovšem nejsilnějším zážitkem pro mě byli uhrančiví bratři Blackwellové. Jejich chování je sice lehce divadelní, charisma ale mají natolik silné, že je člověku až líto opustit je po dočtení knihy. Za mě jednoznačně thriller roku 2018.

Iki1
07. dubna

Autor je velmi dobrý vypravěč, místy až hodně rozvleklý. V knize je hodně dobře vystiženo prostředí, výborně a nečekaně vygradována byla i závěrečná zápletka. Jedná se rozhodně o dobré a napínavé počtení.

Marekh
11. března

Kniha se mi celkově líbila, ačkoliv byla poměrně rozvláčná. Líbily se mi rady a následné názorné ukázky, jak přežít v divočině, úsměvné mi připadaly i dialogy bratrů Blackwellových (byla to pěkná dvojka, jen co je pravda :)

Závěr knihy byl překvapivý, plný dobrodružství a akce.

Citát z knihy, který se mi líbil:

Moudrý člověk si nenajímá útočné psy; sám si je vychovává. Proč? Protože jinak jim nikdy nebude moct plně důvěřovat.

Babouš
16. ledna

Skvělá atmosféra skautských táborů a boje o přežití, ale záporáci jsou v jednu chvíli tak neporazitelní, že by proti nim neměl šanci ani Bear Grylls, a v druhé chvíli začnou dělat tak hloupé chyby, že by je člověk tipoval na bratrance Homera Simpsona. Vadilo mi, že vedlejší postavy zastiňují Jace - nakonec to je souboj mezi dospělými, jemuž Jace pouze přihlíží. Z toho šlo vytřískat víc. A je to šíleně ukecané, táhne se to.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

thrillery

Autor a jeho další knihy

Michael Koryta

Michael Koryta
americká, 1982

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených22x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech3x