Americký sniper

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V letech 1999 až 2009 zaznamenal Chris Kyle z jednotky amerického námořnictva SEAL nejvíce odstřelovačských zásahů v dějinách USA. Nepřátelé mu přezdívali „Ďábel“, spolubojovníci ze SEALu „Legenda“. Tato autobiografická kniha líčí strhujícím způsobem bojové zážitky, které Kyle na jednotlivých misích prožil a představuje jedny z nejvýznamnějších válečných memoárů všech dob. Přináší osobní zpověď vojáka od jeho výcviku přes jednotlivá nasazení až po traumata z války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138727/americky-sniper-apE-138727.jpg 3.9370
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, CPress

American Sniper, 2012

Kniha Americký sniper

klaraj093

Na military literaturu úplně nejsem.. Ale tuto knihu jsem doslova hltala slovo za slovem! Příběh je hrozně silný a smutný..

LenkaV.1

Vzhledem k tomu, že jsem film neviděla a podobná tématika mne začala zajímat relativně nedávno, byla jsem hodně zvědavá. Není to špatná kniha, je vidět, že autor není profi spisovatel, ale voják - je v ní hodně zajímavých faktů ohledně výzbroje i výcviku, dočtete se něco i o nasazení do války + pohled autorovy manželky. A ta "americká hrdost" a snad i svým způsobem naivita (divný slovní obrat pro knihu o sniperovi) je místy pro mne až nepochopitelná. Na druhou stranu ale možná i obdivuhodná. Obzvlášť v této době, kdy se vlastenectví a boj za ideály moc "nenosí".
No a autorův osud? Stejně šílený, jako tenhle svět. Přežil hrůzy války, aby byl zastřelen v míru...

maximus13

Úcta a poklona vlastně všem, co jsou ochotni bojovat. Upřímný obdiv a poděkování. Co se týče knihy, musel jsem se do čtení nutit, neboť nenechávám rozečtené knihy. V tomto případě není kniha o nic horší než film. Film však zkouknete za hodinu a půl.

MilanCFC

Kdysi před přečtením jsem Kylův příběh neznal a vzhledem k tomu, že mám tuto literaturu "z akce" rád, tak jsem četl opravdu rychle a hltal. A když jsem se pak dozvěděl, jak vlastně voják dopadl, jak to bylo popsáno, tak na mě padla docela deka. Opravdu šok. A o to silnější zážitek z četby.

roman1359

Musíte si ľudia uvedomiť, že to nepísal Milan Rufus ani Karel Čapek. Ale seriózne výmeteny vojak. Kniha je omnoho lepšia ako film. Ten by som považoval až za brak. Kniha vystihuje presne to, ako sú v Amerike vychovávani. Prehnane vlastenectvo a túžba brániť krajinu na druhej strane vesmíru ????

tereza1198
07.11.2019

Tohle nemůžu hodnotit hvězdami. Tak jen, co si o tom myslím.

Tento milý chlapec vyrostl na farmě. Miloval Ameriku. Jeho otec měl tři práce a tento hoch byl příkladný občan, co se nezaplétal schválně do rvaček. Bojoval jen tehdy, když chránil slabší. A miloval Ameriku. Pak přišel vstup do armády, kde mu vymyli mozek a on ještě víc začal milovat Ameriku.
Ta kniha je napsaná, jak červená knihovna. On a jeho láska - armáda. Bylo to prostě šíleně patetické. Bojuje, protože má pocit, že tím chrání svoji zemi a rodinu a kvůli tomu na rodinu kašle. My jsme Američané a nikdo není víc. Můžeme postřílet koho chceme a kde chceme. Bůh žehnej Americe.
Film byl lepší.

PetraVlckova
10.10.2019

Za mne lepší film, než kniha.

Jitty82
08.10.2019

Jsem ráda, že jsem ji konečně dočetla. Opravdu jsem se musela někdy do čtení nutit. S velkou spoustou věcí a názory vyloženě nesouhlasím. Nelíbilo se mi Chrisovo, pro mě až přehnané vlastenectví. Na žebříčku jeho hodnot je nejdříve armáda, poté Bůh a následně rodina, což je pro mě z pohledu ženy naprosto nepochopitelné.

Přesto cítím velikou úctu k tomuto muži. Jeho neomylná přesnost zachránila velký počet životů.

Byl a zůstane navždy Legendou!

Abych přežila
Abych přežila