Americký sniper

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V letech 1999 až 2009 zaznamenal Chris Kyle z jednotky amerického námořnictva SEAL nejvíce odstřelovačských zásahů v dějinách USA. Nepřátelé mu přezdívali „Ďábel“, spolubojovníci ze SEALu „Legenda“. Tato autobiografická kniha líčí strhujícím způsobem bojové zážitky, které Kyle na jednotlivých misích prožil a představuje jedny z nejvýznamnějších válečných memoárů všech dob. Přináší osobní zpověď vojáka od jeho výcviku přes jednotlivá nasazení až po traumata z války....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138727/big_americky-sniper-apE-138727.jpg 3.9423
Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Vojenství

Vydáno: , CPress
Originální název:

American Sniper, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Americký sniper

Dejf_ano
21. května

Napsáno naprosto bez příkras. Zpověď elitního odstřelovače, který se zúčastnil války v Iráku.
Z dnešního pohledu roku 2023, kdy probíhá válka na Ukrajině, je tato kniha obvzlášťě cenná. Vidíme člověka vnitřně rozervaného, kde si válka vybrala daň i na fyzickém těle. Další zajímavou kapitolou jsou momenty, kdy autor líčí jak vyhráli válku a že na násilí platí pouze násilí.
Opravdu smutné je, že Naše generace neumí žít tak, aby nepotřebovala prožitek války.

denoush
24. dubna

Po knize jsem sáhl ze dvou důvodů, a to za jedna kvůli tomu, že je to klasika a za dva kvůli tomu, že mě vždycky fascinovali vojáci. Na knize se mi líbilo, že byla psaná tak jako lidsky a autor opustil od zbytečných popisů okolí a podobně (nevím jestli to byl záměr nebo jestli si to nepamatoval, ale mně to vyhovalo). Bylo zajímavé sledovat jak se Chris postupem času mění a ke konci jsem byl opravdu rád, že si srovnal priority a postavil rodinu na první místo. Ocenil bych, ale kdyby byly v knize buď fotografie nebo alespoň ilustrace zbraní a vybavení, které používal, protože mě to velice zajímalo a otravovalo mě, že jsem si to musel googlit.


helmiczka
14. března

Zaujímavé, ako autor popisuje svojich nepriateľov (irackých povstalcov) slovami ako grázli, fanatici, zdrogovaní feťáci ... Rovnaký slovník používajú i ruskí vojaci na Ukrajine.

Psaran
06. března

Poslouchal jsem to jako audioknihu. Není to špatné, ale ve srovnání s jinými memoáry z moderních válek je to slabší. Moc to "neodsejpá" a nějaké hluboké myšlenky v knize nečekejte. Docela mě dostala věta, že pokud by Irák nevyřídili, tak by se jednou mohli Iráčani vylodit v USA :-D Na druhou stranu se autorovi nedá upřít upřímnost, protože se nevyhýbá ani tomu, jak se neustále rval po hospodách, chodil k soudům, a jak probíhá v armádě šikana, a jak se jí účastnil. Ale tím můj obdiv moc nezískal. V audioknize bohužel nebyl ani dovětek, jak autor zemřel.

jan.para
20.11.2022

Před Americkým snipereme jsem četl Operaci Rew Wings, která je také z prostředí SEALů a vůbec mě nechytla. K Sniperovi jsem přistupoval od začátku s rezervou a kniha mě od první stránky chytla. Chris Kyle v ní popisuje tvrdé boje v Iráku, náročný výcvik i těžkosti osobního života. Nejzajímavější části dle mého názoru jsou ty, kde autor nechá nahlédnout pod pokličku SEALs. Z knihy cítíte, že Chris Kyle byl hrdý Američan, ale žádnou ódu na USA v knize nepěje, což je mi velmi sympatické. Prostě to byl muž, co dýchal bojem. Celkově knihu hodnotím jako velmi milé překvapení.

LucySnape
23.07.2022

(+ SPOILER) Poutavý příběh elitního vojáka, který se stal jedním z nejlepších odstřelovačů.
Kniha zobrazující příběh od mladého chlapce až po dospělého jedince, který čelí neobyčejným nástrahám života. Ukazuje jeho náročný armádní výcvik a pozdější nasazení do válečné zóny v Iráku. Pro Chrise je nejdůležitější víra v Boha, vlast a až na třetím místě jeho rodina. Chris byl výtečným odstřelovačem, o to více byl ale ochuzený o lidskost. Z jeho myšlenek je znatelné, že vlastenectví je mu velice blízké a udělá cokoliv pro svou vlast, dokonce pro ni i zemře a zabije vše, co je potřeba. Zabíjení vnímal jako jeho drogu, o nepříteli hovoří jako o chodícím terči, jenž je potřeba zneškodnit, tyto myšlenky jsou pro některé nepochopitelné, ale právě Chrise držely dlouhou dobou na živu. Pro některé je Chris hrdinou a pro jiné zase člověkem, který si neváží svého života a vyžívá se v řešení konfliktů násilím.

Belanna
14.02.2022

Tato kniha stojí za to. Příběh amerického odstřelovače, při jehož čtení si uvědomíte, jak moc dokáže válka ovlivnit psychiku velmi silných mužů, jak to vnímají jejich rodiny a přátelé a jak nedozírné to může mít důsledky.

Martin_Eli
08.02.2022

Naprosto skvělá kniha, která se četla jedním dechem a neměla žádná slabší místa. Jak říká hlavní hrdina: "Když vám máma říkala, že násilí neřeší problémy, neměla pravdu!"

1