Kmotr

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/327/kmotr-327.jpg 4.83692

Kmotr / Krstný otec (1.)

The Godfather (1969)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Kmotr

asonka

Skvělá

freejazz

hm, klasika. ale dnes už by som sa do toho nedokázal začítať.

bukyna84

Prostě nejde rodině Corleonů nefandit...Víte, že jsou to hajzlové, zabijáci, vyděrači, ale tak nějak jim závidíte tu soudržnost, tradice, zvyky, pravidla, rodinnou hiearchii a lásku. Autentické postavy, kterým věříte každý jejich krok i pohnutí, promyšlené dialogy a napínavý děj činí z knihy klasiku, která spadá do kolonky must-read...

LuT

Kniha knih...ani nevím kolikrát jsem jí četla, ale už když jsem byla dítě se mi moc líbila a film je také skvělý.

RuzovaPanterka

Parádní dokonalá klasika, víc snad ani nemusím dodávat, tady jsou slova zbytečná...

panHnědý
26.12.2018

Dokonalost

lassse
20.12.2018

Skvělá knížka a svým způsobem i poučná. Jediná škoda, že jsem si ji nepřečetl již dříve.

ipkkk
24.11.2018

Bohužel kniha mě nebavila od začátku do konce. Musela jsem se nutit do čtení, proto nechápu tak vysoké hodnocení.

PohlcenaKnihou
18.11.2018

Naprosto skvělá kniha! Mafiánské prostředí, korupce, tuhá pravidla poslušnosti a věčné rivalitní boje s konkurenčními klany. Zajímavý vhled do vnitřního mechanismu mafie a propojení i do hodně vysokých míst. Dech beroucí! Za mě 100%

u_marketa
16.11.2018

Žádná gangsterka, ale kniha o mafiánech, kteří měli vlastní zákony a ty spolu s rodinou pro ně byly vždycky nejvíc. Protiklady starého New Yorku a hýřivého Los Angeles s Hollywoodem, kontrasty Sicílie a USA, světa starých a mocných mafiánských rodin a toho mimo ně. Uchvacující.

gretl74
13.11.2018

Naprostá klasika - ač plná mrtvol, je to úplně jiné, než ty mrtvoly dnešní. Syrové, napínavé, trošku erotiky - všechny tři díly skvělé. Z filmů jsem viděla jen ukázky a ani netoužím je vidět celé, představy z knížek by to asi jen pokazilo.

JanaNova
30.10.2018

Jedna z mála kníh, ktoré som čítala viackrát. Odporúčam potom prečítať Gomoru, aby človek vytriezvel.

vendysantos
29.10.2018

Knihu jsem měla rozečtenou dva měsíce a nepohnula jsem s tím. Knihu odkládám. Možná se k ní vrátím za několik let, ale teď mě opravdu nebaví, nezaujala mě a je příliš složitá.

Terez9119
28.10.2018

Kniha mě v dospívání velmi ovlivnila. Propracovaná do nejmenšího detailu, autor vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Jedna z nejlepších knih, jaké byly kdy napsány.

Soboll
24.10.2018

Opravdu miluji téma mafie a tohle je kniha psaná přesně pro mě .
Nemám co vytknout skvěle napsané .

haWranka
18.10.2018

Chtěla jsem si trochu prohloubit vzdělání, tak jsem sáhla po Kmotrovi. Očekávala jsem takovou zajímavější nudu... Ale musím přiznat, že mě kniha chytla a nepustila. I když jsem samozřejmě měla problém se se spoustou názorů ztotožnit (to asi každý “normální” člověk), vůbec mi nedělalo problém pochopit, proč postavy jednají jak jednají. Za mě plný počet bodů a nadšení.

jfialova
11.10.2018

Vynikající čtivá kniha, která vtáhne do děje a nepustí. Slovo mafián dostane úplně jiný rozměr.

fair_isle
11.10.2018

Velmi dlouho jsem tuto četbu odkládala a dodnes nevím proč.....naprostá spokojenost. Rodinu Corleonů bych si nerada znepřátelila :).

ajwoza
10.10.2018

Prvykrat som cital Krstneho otca ked som mal 14. Kniha je napisana velmi posobivo, s pomerne velkym poctom postav s uveritelne rozpracovanymi charaktermi. Pribeh samotny je v dvoch rovinach vyrozpravany prehladne. Ale co ma uplne odrovnalo, a myslim, ze nie len mna je vygradovane finale, ktore spravilo z tejto knizky kult.
---
Trvalo mi presne 3 roky kym som sa odhodlal si pozriet film.

Jirinamac
30.09.2018

Prvně jsem knížku četla v 70. letech Byl to hit v té době a rychle
kolovala mezi lidmi. Přečetla jsem jí za víkend. Později, když jsem jí četla znovu, už mi tak nebavila.

Opatov
29.09.2018

Moznost zalehnout na matrace a cist si Kmotra, to je proste nabidka, ktera se neda odmitnout!

Honzik111
22.09.2018

Malé doplnění k vydání z roku 1974 - vyčetla jsem ve slovníku České literatury nakladatelství Svoboda, že vydavatelem bylo toto nakladatelství v rámci jejich Členské knižnice. Edice Členská knižnice (ČK), založená v roce 1960, byla první klubovou edicí v Československu, která kromě beletrie nabízela i společenskovědní literaturu. Kmotr byl vydán v nákladu 120 000 výtisků, druhé vydání v roce 1990 dosáhlo počtu 270 000 výtisků.

veamertl
21.09.2018

Mistrné, opravdové, silné, hluboké, do nitra pronikající, aktuální?..Alespoň já mám pocit, že ať si myslíme, že o Mafii jen čteme a je od nás na hony vzdálena, máme ji tu taky. Možná jinou, hezkou českou, ale praktikami se dost možná neliší.."Nabídky, které se nedají odmítnout" možná hýbou světovou politikou víc, než si myslíme. A tady je to popsáno tak přirozeně a chytře, až z toho mrazí..

flyingandie
16.09.2018

Nemám ráda střílečky, nemám ráda gangsterky. Tohle je ale naprosto jiná kniha. Je to kniha o smyslu pro rodinu, je to kniha úskoků, laskavostí a mazanosti. Je to podle mého nejlepší kniha, jaká byla napsaná. Popis života dvou generací gangasterů, které vycházeli z reálných skutečnosti. Příběh napsaný tak pravdivě, až z toho mrazí. Doporučuji. Tuhle laťku už jen tak někdo nepřekoná.

Radik74
11.09.2018

Tady asi není o čem....

kralikova.Lú
29.08.2018

Knihu jsem poprvé četla cca v 18ti, a od té doby jsem ji četla ještě snad 5x. Je to naprostá dokonalost a za mě nejlepší kniha jakou v knihovně mám. Miluji ji.

Mikkys.15
28.08.2018

Tuto knihu vystihne snad jen jedno slovo - dokonalost.

AngeloTommy
19.08.2018

Kmotr je pro mě rozhodně nejlepší kniha i film všech dob. Tak dokonalé, že k tomu není co dodat. Provází mě to od dětství a bude asi až do mé smrti.

tibis
16.08.2018

Jednoznacne v mojej desatke naj knih. Raz do roka si ju precitam alebo pustim nacitanu.

Archie
16.08.2018

Ach! Dlouho jsem Kmotra odkladal a to by rozumny muz v mem postaveni nemel. Tahle kniha je dokonala. Prekvapive vypravna, rozmachla, barvita, naprosto nasakla New Yorkem, jeho doky, obchudky, sluncem zalitym, dekadentnim Hollywoodem, citrusem vonici vyprahlou Sicilii a tim horko-sladkym cimsi, vybranym jazykem, starosvetskou laskou, vuni doby, nejakym kouzlem opredena busta rodiny Corleone. Mozna nejlepsi kniha jakou jsem cetl. Zakon omery mi vsak kaze o tom pomlcet.