Kmotr

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327/kmotr-327.jpg 4.84100

Kmotr / Krstný otec 1.

Vydáno, Knižní klub

The Godfather, 1969

Kniha Kmotr

Karlo5o

Výborná kniha, která čtenáři poskytne nejen nahlédnutí do systému New Yorkského podsvětí, ale mimo to vykreslí spousty charakterů, které do něho vůbec nepatří, nebo snad ano? Nicméně popis operace pánevního dna, jsem opravdu nečekal... Zkrátka kniha, kterou každému doporučuji.

MaggieR

Naozaj bravúrne napísaná kniha. Na to koľko je tam postáv som si každého pamätala veľmi dobre. Toma Hagena som milovala. Santiniho smrť som oplakala. S Key som súcitila. To hovorí asi za všetko.

VikyKleinik

Kniha se mi líbila více nežli filmy, protože dala více vyniknout svým postavám, čímž se pro mě stala atraktivnější. Film (alepsoň tedy ten první mám v živé paměti) má sice vizuální kumšt, ale obsahově mi přišel slabý, páč postavy nebyly dostatečně prokresleny, aby se mě jejich osudy dotkly. V knize je též lépe přiblíženo fungování této New Yorkské rodiny a porovnáno například s Caponovic famílií ze Chicaga.
Narozdíl od mnohých kritiků se mi části odbočující od hlavní linie rodiny Corleonů bavily. Knihu to v mých očích učinilo rozměrnější a plnější, když jsem mohl nahlédnout třeba pod naleštěnou pokličku starého Hollywoodu díky prostoru, jenž dostal Johny Fontano. Jeho osud mě zajímal možná nejvíc, páč jeho životní trable jsou nejvíc rozvětveny a jeho mysl se projevuje častěji, než mysl kohokoliv z famílie.
Kmotr bavil, ale neohromil. Četl jsem lepší příběhy.

ArwenAragorn

Já ještě nehodnotila Kmotra? Kdo nečetl Kmotra, jako by nebyl!

david5746

Naprostá klasika o mafiánské rodině v New Yorku. Z děje často mrazí a člověk se neubrání, aby jim nefandil, protože je děj ukazován z jejich pohledu a předvádí jejich hodnoty a zásady. Kniha ukazuje totálně zkorumpovanou společnost, ve které si rodina žije prakticky ve svém státě, který má svoje pravidla a zásady. Ale porušení zásad se prakticky vždycky trestá smrtí. Samotný vývoj budoucího kmotra z uvědomnělého američana a válečného hrdiny na drsného mafiána je hodně mrazivý.

Kniha je u mě čestnou výjimkou stran této tématiky, normálně mě mafiáni nezajímají, ale kmotr je prostě kmotr. Knížku jsem už několikrát během posledních desetiletí četl, ale když jsem letos zjistil, že ji tu nemám ohodnocenou, tak jsem zajásal a během dovolené si ji znovu radostně lousknul do výzvy.

janina66

Četla jsem jako velmi mladá a teď jsem si ji přečetla znovu. Musím říci, že teprve teď jsem si četbu pořádně užila. Velmi dobré vykreslení povahy všech postav a jejich životě v mafiánské rodině. Viděla jsem i film, ale kniha rozhodně lepší.

pepa4081

Výjimky, které u mne potvrzují pravidlo.
Nemám rád, a nikdy mne nebavily, mafiánské příběhy. Tato kniha však patří k mým oblíbeným.
I když mafiáni byli vrazi a vyděrači, kteří bohatli především na strachu lidí, často i těch nejchudších, což mi je z duše odporné, rodina Corleonů mi je velmi sympatická.
Film natočený podle knihy, patří k mým nejoblíbenějším, především první díl.
Takže Kmotr je velmi výjimečná kniha, ke které se rád vracím.
Bohužel se vyplnil plán Michaela a různí mafiáni dnes beztrestně páchají zločiny z vládnoucích i vládních pozic.
Knihu vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

cukrovka

Skvělá klasika kterou mohu číst opakovaně. Poprvé jsem ji četla ve dvaceti a od té doby ještě několikrát. Zajímavá sonda do prostředí mafie, dobře vykreslené postavy. U této knihy se mi líbilo i filmové zpracování s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích.

Třetí dívka
Třetí dívka