Kmotr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola. "Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questa guerra e cosa Nostra - Tato válka je naše věc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327/kmotr-327.jpg 4.84657
Série:

Kmotr / Krstný otec 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Godfather, 1969


více info...
Nahrávám...

Komentáře (600)

Kniha Kmotr

kilometr
28. března

Už dlouho jsem měl knihu vyhlédnutou a konečně na ni došlo. Oproti výbornému filmovému zpracování zde dostávají i vedlejší postavy o dost větší prostor a je to napsáno znamenitě. Touto knihou jsem zaokrouhlil počet přečtených knih na 1100. Více slov netřeba. 85%.

Davidin
16. března

Přečteno v angličtině. Bohužel mne tehdy ještě limitovala nedostatečná znalost jazyka, takže si myslím, že jsem si příběh plně neužil. Každopádně se jednalo o první kompletně přečtenou knihu v tomto jazyce, která mne tehdy naprosto pohltila. Střídání vyprávění z pohledů postav a budování jejich charakteru (spíše degradace) považuji za největší devízu příběhu. Co mi chybělo? Vizuální stránka. Některé postavy si udržují svou emočně klidnou fasádu, ale chladnokrevnost je temnější, když jí člověk může vidět na vlastní oči, než předčítat z papíru. Na druhou stranu z filmu se vytratily některé myšlenky, úvahy... Tady si člověk zkrátka nevybere. Zaujala i zmínka o špíně Hollywoodu. Již tenkrát bylo na zhýralé chování poukazováno a nikdo nic neřešil. Musím také uznat, že tento příběh není o kladných a záporných postavách, hledá se zde řešení přežití rodiny a vybírá se i z možností za hranicemi zákonů, popř. morálního hlediska.


Birlibán
10. března

Ač je kniha skoro 50 let stará stále se dobře čte. I když popisuje život mafiánské rodiny nemůžete se ubránit jistým sympatiím k hlavním hrdinům příběhu. Pro přistěhovalce na začátku dvacátého století nebyl jistě život v Americe lehký a lidé ze stejné komunity si navzájem pomáhali, ať to byli Italové, Číňani či jiní. Všudypřítomná korupce a nerovné zacházení s menšinami bylo v té době běžné.
Autor píše čtivě, dokáže vtáhnout do děje a překvapit dějovými zvraty.
Jak pravil don Corleone: Každý má jen jeden úděl.
Pomsta chutná nejlépe studená.

Alma-Nacida
07. března

Mafiánská klasika, dnes se mi jeví hlavní postavy spíš trochu moc kladné, hlavně Don a Michael, ale jako audiokniha v podání Oldřicha Kaisera to bylo celkem fajn, i když bych prostříhala části s Lucy a s Johnym.
Celkově hodnotím třemi a půl hvězdami.

krakonos.kraken
19. února

(+ SPOILER) Líbilo se mi zajímavé prostředí, propracované charaktery, struktura a zvyky mafie a celá postava Dona je prostě skvělá, se svým přistupem k rodině, hierarchii a "pomoci" komukoliv.

Některé části děje mi ale přišli zbytečné (např. cokoliv s Johnym) a vyvrcholení celého děje ne příliš silné (čekal jsem, že stěhování do Vegas byla jenom zástěrka pro nějakou brutální akci nebo že Michaelova manželka neunese pravdu, vsechno vyzvoní a bude krize).

I přesto zajímavá kniha, určitě nelituju přečtení, jestli půjdu do dvojky to nevím.

pauele
27. ledna

Po seriáli The Offer, som túto dlho odkladanú knihu prelúskal v rýchlom tempe. Úplne poctivých 5* si podľa mňa nezaslúži, ale 4* sú na druhú stranu nedocenenie. Tak sa teda prikloním k pozitívnej strane.

LenkaDv
15. ledna

Skvělá kniha. Poslouchala jsem jí jako audioknihu a přednes Oldřicha Kaisera toto skvostné dílo posunul ještě o ležel výše. Je to jeden z těch příběhů na který jen tak nezapomenu. Nemám mu naprosto co vytknout a určitě se k němu ještě někdy vrátím.

konrad9388
05. ledna

K této knize mám zvláštní vztah. Asi v jedenácti letech jsem ji doma večer vytáhl z knihovny, a zpátky jsem ji vrátil asi po šesti hodinách dočtenou. Byla to první kniha která mne tak moc chytla, že jsem ji musel hned dočíst. Skvělá kniha, kde není tak jednoduché určit kdo je klaďas a kdo padouch. Stejně jako v životě.

1 ...