Mario Puzo

americká, 1920 - 1999 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (8)

Přidat komentář
Jaruš7
05.07.2016

Moje celebrita, jeho knížky v mojí knihovně v kategorii NEJ , pozůstalost, díky za ně a za geny mami.

R0RI
17.05.2016

Tento skvelý autor si ma získal hneď prvou knihou,ktorú som od neho čítala a to krstný otec,odvtedy žiadna kniha na mňa tak nezapôsobila.Postupne som si zohnala všetky knihy a som spokojná..jednoznačne mu patrí moje pomyselné prvé miesto medzi spisovateľmi.

Koka
21.01.2016

Kromě mě se tuším i několik dalších autorů komenářů k Puzovým knihám podivovalo, čím to, že Puzo dokázal ve svých mafinánských příbězích tak sugestivně a s tolika podrobnostmi zobrazit mafiánské prostředí, vztahy, subordinační hierarchii, svébytnou "etiku" a jimi uznávané hodnoty? Na čtenáře to totiž působí, jakoby spisovatel byl přímo součástí té zločincké organizace, nebo k ní měl "nadstandardně" (= podezřele) blízko.
Když jsem teď shlédla několik dílů britského TV seriálu "Největší esa mafie", tak jsem tomu konečně porozuměla: Život a "dílo" amerických mafiánů totiž neprobíhaly nějak v skrytu, ale v mnoha případech na očích veřejnosti, někdy dokonce s hlasitou podporou veřejnosti. Skutečnost, že mafiáni ovládali odborové organizace a měli v rukou některá celá odvětví podnikání, byla veřejně známa a při soudních procesech v médiích propírána. Způsoby zabíjení i vzájemného vraždení, propojení s politikou a policií také byly detailně popsané v dobovém tisku. Tedy to, co nám při čtení Kmotra připadalo jako ze zásvětí nebo jako výplody spisovatelské licence, se mi teď - po shlédnutí asi 5 dílů o největších esách mafie, zdá být jako reálný obraz "běžného" života, ovšem poskládaný a nakombinovaný z několika dílčích příběhů.
Omlouvám se, pokud to vyzní jako nežádoucí reklama na televizní program, ale ten dokumentární seriál opravdu doporučuji, protože mi velmi zásadně doplnil, dopověděl a objasnil Puzovu obdivovanou tvorbu.

oli.rock
29.06.2015

Do háje, tento pan Puzo se tak výborně, natěšeně a vzrušeně čte!

Abbi
19.06.2015

Pan spisovatel.

technik1965
04.06.2013

Vynikajúci spisovateľ, ktorý svojími knihami dal nazrieť do hierarchie a života talianskej mafie žijúcej v Amerike.

elli09
10.06.2012

Jeden z najlepších spisovateľov vobec. Škoda, že už sa ďaľších kníh nedočkáme...

mr.yago
31.05.2011

Vynikající spisovatel:)