Sicilián

Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano - to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje proti římské vládě, ale skutečný souboj na život a na smrt svádí se šéfem sicilské mafie, donem Crocem. A tento boj musí skončit definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1548/big_kmotr-sicilian-LDJ-1548.jpg 4.4614

Kmotr / Krstný otec 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Sicilian, 1985

Kniha Sicilián

ErikaKej

Áno toto je klasika, must read... Ja som si ju čítala zároveň s krstným otcom,lebo som vedela že spolu súvisia,teda v určitom momente som prešla z Krstného otca na Siciliána a potom som dočitala Krstného otca. Krásna kniha

adelinka
28.10.2021

Mafia, cirkev a politika ......a sympatický bandita Giuliano. Trochu som sa zo začiatku len tak pomaly rozbiehala, ale potom to išlo. Puzo nesklamal.

speciale88
18.06.2021

Mě se kniha líbila. Bylo to trošku jiné než Kmotr, ale i přesto super. Já doporučuji.

tom2843
11.04.2021

Kmotr se mi líbí mnohem víc než Sicilián, protože od poloviny knížky je jasné, jak všechno skončí. Ale přesto je příběh Salvatora Giuliana zajímavý - sicilský Robin Hood, který bojuje s vládou v Římě, policajty i mafií. Krásně popsaná Sicílie na konci druhé světové války po osvobození Američany, volící komunisty, ovládaná mafií, s Jánošíkem ve svých kopcích.

Jellus
03.04.2021

Zboznuji Siciliana, stejne jako Kmotra. Nedokazi rict, ktera z obou knih je lepsi... Presnejsi je Kmotr je mestska kniha, Sicilian je bokove venkovske pokracovani. Pribeh se neodehrava po Kmotrovi, ale soubezne s nim, za Michaelovo pobytu na Sicilii.

Puzo, jako spisovatel je naprosty machr. Pri cteni jeho knih mi v hlave bezi film, jak si to vse podle obsahu vykresluji. Mrzi me, ze k teto knize se onehda tez nenatocil kvalitni snimek.

RadimS
08.02.2021

Super!

orson
05.09.2020

Moc zajímavý příběh a navíc postavený na skutečných událostech, člověk se dozví spoustu zajímavých informací z poválečné Itálie a o tom, jak fungovala mafie a do toho ještě napínavý příběh.

Rony70
25.05.2020

Zajímavá kniha od začátku až do konce, po Kmotr se mstí od Winegardnera jsem si u ní zase spravil chuť. Jediné, co bych knize vytknul je, že v jedné části je až moc idealistická a naivní, podobná například slovenskému Jánošíkovi nebo španělskému Zorro mstitelovi - hlavní hrdina bohatým bere, chudým dává, je čestný a spravedlivý a vždy ví, co má dělat a co je správné. Naštěstí Puzo tuhle naivní linku drží jen část příběhu a pak pokračuje mnohem reálnějším směrem.

Nechci popisovat děj této knihy, ale doporučuji ji k přečtení. Kniha nemá téměř žádná hluchá místa a vůbec jsem se u ní nenudil. Prozradím snad jen to, že hlavní hrdina je nucený jako bandita se svým kamarádem odejít do hor a tam se rozhodne bojovat za sicilský lid proti italské vládě i proti mafii. Jenže časem zjistí, že to je boj, který se nedá vyhrát...