Kmotr

Kmotr obálka knihy
Mé hodnocení:

Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tato válka je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34837/kmotr-Kcw-34837.jpg 4.84252

Kmotr / Krstný otec 1.

Vydáno, Svoboda

The Godfather, 1969

Kniha Kmotr

julika

Dobře, dobře,tak já se přiznám. Mám ráda růžovou, zamilovala jsem se do dona Michaela a těch pět hvězd dávám protože mě starý don "přesvědčil", že jinak to nepůje. :-D

A hoši, sice se teď asi vaříte v kotlíku, ale moje ❤️ jste dobyli!

tom2843

Miluju knížku i film, protože si nikdy neumím vybrat, jestli dona Corleona miluju nebo nesnáším, jestli je věrným přítelem nebo vypočítavou bestií, ochráncem slabých Italů nebo pijavicí, která tu komunitu ničí. Jediná věc, co mi na knížce vadila, bylo množství sexuálních scén, bez kterých se film zcela v pohodě obešel. Kdykoliv ale don Corleone promuvil, tak to byly perly. Třeba jeho rozhovor s Bonaserou:
„Kdybyste ale byl přišel za mnou, moje peněženka by bývala vaše. Kdybyste přišel požádat o spravedlnost mě, tak by ti lotři, co vám zničili dceru, prolévali hořké slzy už dnes. Kdyby si nějakou nešťastnou náhodou udělal počestný člověk jako vy z někoho nepřítele, pak by se stal i mým nepřítelem –“ don pozdvihl paži a prst namířil na Bonaseru – „a pak, to mi věřte, by se vás báli!“ Bonasera sklopil hlavu a přiškrceným hlasem zašeptal: „Buďte mým přítelem."

1bublina

Před dvěma dny jsem dočetla Kmotra a pořád mi ta kniha chybí. Chci ji číst dál, chci vědět, co bylo dál s rodinou Corleonových i s dalšími postavami. Kniha je naprosto skvělá, nemohla jsem se odtrhnout. Bavilo mě v ní všechno - hlavní dějová linka a všechny vedlejší linky jako Johny Fontane nebo Lucy Manciniová. Určitě přečtu další autorovy knihy.
ČV 2021 - 16. Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi knih.

renefer

Zajímavé čtení. Já mafiánské tématice moc neholduji, ale bylo to čtivě psané. Osud každé postavy byl do podrobna rozepsán. Po pravdě se mi celkem líbí představa jakéhosi padrína, který se o všechno postará.

Frosty128

Nejlepší kniha, co jsem kdy četl. Fantasticky čtivé s geniálně navozenou atmosférou ať už se jedná o New York, Hollywood nebo Sicílii. Každá postava má svůj příběh a svůj vývoj. Příběh uhání mílovými kroky a nezadržitelně směřuje ke krvavému a dechberoucímu finále.

BetSolo

Kniha mě velice příjemně překvapila, předčila má očekávání. Hned jsem se začetla. Děj byl napínavý a postavy dokonale vykreslené. Jsem nesmírně ráda, že mi ji kamarádka doporučila a darovala, jinak bych se ke knize snad ani nedostala. A to by byla podle mě veliká škoda.

Monika1717

Ulízela jsem v knihovně a našla jsem Kmotra. Kniha není moje, asi jsem ji někomu zapomněla vrátit a nikdo se k ní nepřihlásil. Ráda si ji kdykoli přečtu znovu.

Monika1717

Uklízela jsem knihovnu a objevila jsem Kmotra. Kniha není moje, asi jsem ji někomu zapomněla vrátit, nikdo se o ni nepřihlásil. Vůbec mě to nemrzí, ráda si ji kdykoli přečtu znovu.