Kmotr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tato válka je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34837/kmotr-Kcw-34837.jpg 4.83952
Série

Kmotr / Krstný otec 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Svoboda
Orig. název

The Godfather, 1969

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (495)

Kniha Kmotr

Přidat komentář
Leona333
12. března

Jako dospívající pubescentka, jsem zahlédla kus zfilmovaného Kmotra v televizi. Bohužel, jen malý kus... Rodiče mi tenkrát film nedovolili dokoukat. Nevadilo. Vlastně naopak. Má zvědavost mě donutila prohlédnout knihovnu a kniha v ní byla! Vážně skvělé čtení. Boss Don Corleone, ze kterého máte mrazivý pocit, že bez jeho svolení se nepohne ani stéblo trávy, je opravdovým Titánem... Proto nebylo vůbec těžké uvěřit větě: Questra guerra e cosa nostra.

XbookwormX
09. března

Dostal jsem se k ní docela brzy, ale byla mi odpírána. Byla doma v knihovně, na obálce chlap se zbraní s tlumičem a já byl zvědavej tak, jak je u mladých smradů zvykem..."na tohle máš ještě čas, přečti si třeba tady toho Švejka". Takže jsem to nechal pár dnů spát, mezitím se začetl do toho Švejka, ale pak si Kmotra šoupnul pod polštář. Buď jsem byl geniální dítě (to asi v pubertě šlo dolů vodou), ale od prvního čtení v cca 14ti letech, jsem byl lapenej. Do teď si pamatuju, jak to mladej poslal do Sollozza a McCluskeyho a odkráčel středem nebo nabídka, která se neodmítá (jsem rád, že mám koně jenom pod kapotou). Jenom jsem vlastně teď zjistil, že jsem od Puza nic jinýho už nečetl a nevím, jestli do toho jít a případně si nezkazit dojem z Kmotra. Číst či nečíst, toť otázka...

el-zbych
03. března

Kniha nemá chybu!

Rony70
23. února

Zajímavá kniha, dobře se čte. Hodně lidí v ní umírá a místy překvapí.

david9690
17. února

Jako jo, bylo to docela zajímavé čtení. Ikdyž místy se mi to dost táhlo a některé pasáže a postavy bych klidně z knihy vynechal. Nebylo to úplně špatně ale čekal jsem od toho trochu více. Podle hodnocení jiných čtenářů to měl být téměř "literární zázrak" no a dle mého názoru to zas tak Mega extra bomba nebyla.

Hanys_
09. února

Vlastně trochu zklamání. Film miluju a znám ho nazpaměť, knížka slouží jako slušný recap plus obsahuje bonusové scény, které ve filmu nejsou. Boužel to co je v knížce navíc (oproti filmu), je fakt strašně nezáživné.

Zuziiik
07. února

Vždycky jsem si chtěla Kmotra přečíst a najednou přišla nabídka, kterou jsem nemohla odmítnout ;) Je to prostě kultovní dílo - kniha i film....a pět hvězd si zaslouží.

Beltrix
06. února

Film podle této knihy dle všeobecného mínění prostě musí každý vidět, jenže já jsem typ, který si nejdříve raději přečte knihu. Nyní už neumím říct, zda mě mafiánské knižní prostředí fascinovalo vždycky, nebo to začalo až touto knihou, ale minimálně toto mé zaujetí ještě prohloubila. Ačkoliv těžko říct, nakolik se Puzova verze přiblížila realitě. Líbilo se mi i zasazení dobové a místní. Sám Kmotr je navíc úžasnou postavou. Zvraty byly nečekané, postav zemřelo mnohem víc, než jsem čekala. Hvězdičku dolů jsem dala kvůli některým pasážím, které mě nebavily (Johnny Fontana). Upřímně jsem nesnášela donova zetě a jeho chování k manželce a celou dobu jsem si přála, aby mu už konečně někdo upravil fasádu obličeje.
Navíc Kmotr je jednou z knížek, u které si pamatuju, kde jsem ji četla, respektive alespoň některou pasáž. Scénu s Michaelem, Turkem a kapitánem jsem četla na podzim večer již za tmy, stojíc opřená o okénko v přecpaném vlaku, což ještě tak nějak podtrhlo tu excelentní atmosféru v knize.

1 ...