Kmotr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tato válka je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34837/kmotr-Kcw-34837.jpg 4.83872
Série

Kmotr / Krstný otec 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Svoboda
Orig. název

The Godfather, 1969

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (20)

Diskutovat
zlatka2001
04.02.2016

Tady je to uvedeno jako román pro ženy? To je vtip?

siena
17.09.2015

Bejan, myslím, že si můžete být jistý... Většina, včetně mne (filmy jsem ještě ani neviděla), jistě hodnotila knihu, jak i z komentářů plyne

paperka1969
15.06.2015

podle které knihy je film kmotr 3 ,???nebo nemám kmotra celého...??ten muj končí jak se za mikeya chodí jeho žena modlit ,za duši.....díky

HTO
16.03.2012

Koho by to zajímalo, přidal jsem informace o prvním českém vydání jako Zajímavost. A je to skutečně zajímavé...

Metal Messiah
10.02.2012

Já teda mám to zelený vydání z knižního klubu, ale v knihovničce doma, kam nevím kdy se dostanu, abych tohle ověřil. Předpokládám že to ale bude stejný a že to u nás jinak ani nevyšlo.

Mám v kmotrovi ale jinačí zajímavost. Tři kapitoly zhruba ve třetině knihy jsou všité obráceně, to znamená že při čtení jsem chvíli byl jak magor - kniha hlavou dolu a ještě odzadu dopředu.

Woro
10.02.2012

nightlybird: Díky. Je fakt, že můj dotaz byla spíše zvědavost, než že by měl nějaký větší důvod. Koupil jsem toto vydání za dvacku v jednom z ostravských antikvariátů a když těch pár dnů zpět zjistit, že jsou dvě vydání z téhož roku, z jakéhosi důvodu jsem pocítil potřebu vědět, co že to vůbec mám za vydání. A pokud je tedy shoda pozice a písma názvu knihy na deskách shodná s přebalem, mám u sebe první vydání, nikoli dotisk. Díky za informace.
První vydání nesbírám, dokonce i to, které jsem si pořídil, není v nejlepším stavu (rozpadu knihy z desek už zabránila lepící páska a chybí přebal), ale za těch pár korun jsem prostě nemohl odolat. Navíc vlastním brožované vydání z roku 1990 a, i přestože je v opoznání lepším stavu, mám pocit, že mi vydání v pevných deskách vydrží o dost déle ve stejném stavu. Připouštím, není vazba jako vazba, ale těm brožovaným prostě ne a ne důvěřovat.

nightlybird
09.02.2012

Woro - 1. české vydání vyšlo 1974 v ČK nakl. Svoboda - je to uvedeno na poslední straně knihy.
Jinak je kniha vázána v černém umělém plátně se zlatým nápisem KMOTR (stejný typ písma jako zde na přebalu). Víc ti neporadím - ono je to ale v podstatě jedno, pokud tedy nesbíráš 1. vydání.

paulhunter
02.02.2012

Tak jsem četl tedy to "okleštěné" vydání z roku 1990. Dost by mě zajímalo, jestli to u nás vůbec někdy vyšlo ve správném znění podle originálu. Docela o tom pochybuju, ale nemám možnost to zatím nijak ověřit.

1