LucySmile LucySmile komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Docela jsem se musela di čtení nutit. Vtipy se opakují, příběh celkem o ničem. Po prvním díle docela zklamání. Další knihy si už asi nepřečtu.

30.06.2021 3 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Tuto sérii i přes počáteční nedůvěru jsem si moc oblíbila a četla se téměř sama. Tento díl se navíc povedl asi nejvíc a i je zde nejméně chyb. Všechny postavy jsem si oblíbila a z Mikea se stal celkem milý člověk. Rozhodně nelituju přečtení.

27.06.2021 5 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Není to žádné veledílo a dlouho jsem si nemohla zvyknout na styl psaní. Taky mě štvala Evanova povaha a Danova mlčenlivost, ale konec vše nečekaně vysvětlil a hltala jsem každé slovo. Moc se těším, jak se bude příběh těchto dvou vyvíjet!

20.06.2021 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Asi nejslabší knížka série, ale pořád skvělá. Tucker je úžasný, Sabrina už mě pak celkem začínala štvát tím, jak se snažila všechny chránit. Určitě si celou sérii přečtu někdy ještě jednou.

16.06.2021 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Smutný příběh, ale se šťastným koncem, kterého se bohužel nedosta každé muslimce. Obdivuju tu obrovskou odvahu, nevím, jestli bych to já na jejím místě dokázala.

14.06.2021 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Další skvělé pokračování této úžasné série, dokonce lepší než Omyl. Dean i Allie jsou sympatický lidé a oba jsem si hned zamilovala. A závěr? No teď hned se musím vrhnout na další díl!

01.06.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Skvělé pokračování, i když musím říct, že první díl mě bavil víc. Příběh je trochu obyčejnější a Grace mi nebyla úplně sympatická. Knihu jsem si však užila dostatečně jako vždy u této skvělé autorky.

22.05.2021 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Budu se opět opakovat ale Elle Kennedy NIKDY nezklame! Děj je vtipný, pohodový a rychle utíká. Všechny postavy jsem si ihned zamilovala. Děj je jako vždy trochu předvídatelný ale to v tomto případě není podstatné.

17.05.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tomu se říká český humor! Příběh jako ze života, naprosto uvolňující čtení. Ze začátku jsem brečela smíchy, později se to trochu začne opakovat, takže je to spíš úsměvný. Těším se na pokračování.

17.05.2021 4 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Krásný historický román, který mě více než překvapil. Erotiky je tam tak akorát a postavy jsou skvěle propracované. Ani chvíli se nenudíte, děj je zajímavý a rychle ubíhá. Rozhodně jsem dostala více, než jsem očekávala.

20.04.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Konečně jsem se dočkala! Sága Stmívání je pro mě celoživotní srdcovkou a díky ní jsem se do čtení zamilovala. Celou sérii jsem četla snad milionkrát a na Edwardův pohled jsem se strašně těšila. Po přečtení Midnight Sun v originále jsem se pustila i do překladu a poprvé jsem zklamaná. Překlad je naprosto příšerný a ze začátku mi dost kazil požitek z knížky. Když nebudu psát o některých dost zvláštně přeložených větách, je tam dost chyb. Chybí slova, ve slovech chybí nebo přebývají písmenka a celkově to vypadá, že si to překladatelka po sobě vůbec nepřečetla. Tohle odevzdat, tak bych se styděla. Každopádně, knížka je skvělá, ještě lepší, než jsem čekala. V některých pasážích bylo toho rozjímání až moc, ale jsem ráda za nahlídnutí do Edwardovy mysli. Číst to v době, když jsem poprvé četla Stmívání, ocenila bych to víc.

08.04.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

První knížka od autorky, co není duchařina a za mě dobrý. Oproti její předchozí knize jsem se nenudila ale ani nebála. Od hororu to mělo hodně daleko. Na druhou stranu se knížka četla dobře, bylo to napínavé téměř až do konce. Závěr jsem uhodla chvíli předtím, poslední kapitola opět moc idylická. Škoda... začátek vypadal slibněji než to pak bylo.

25.03.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Příběh byl úsměvný, ale zároveň něco, co by si měl člověk po přečtení odnést. Měla jsem dost problém vyznat se v postavách a většinu příběhu mi to nedávalo moc smysl. Konec je oproti tomu naprosto skvělý.

13.03.2021 3 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Budu se opakovat, ale tyto dvě autorky jsou sázka na jistotu. Není to sice jejich nejlepší dílo, ale i tak tomu není co vytknout. Hravý, zábavný, vzrušující, trochu klišé, ale hlavně skvělé odreagování. Gay romance jsem si oblíbila a školní prostředí mi není cizí. Těším se na další a další díla!

07.03.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Rereading na zlepšení nálady a opět boží! Wese a Jamieho nelze nemilovat :)

17.02.2021 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Po přečtení Historie včel jsem se nemohla dočkat, až si přečtu i tuto knihu a jsem lehce zklamaná. Ekologické téma je naprosto skvělý nápad a asi pořád bude aktuální. Střídání dvou časových rovin nebylo příjemný, ale zase lepší než u Historie včel tři časové roviny. Téma příběhu je jasné, ale děj? Moc jsem nepochopila, co tím chtěla autorka říct. Signe mi moc nesedla a kromě toho, že je aktivistka, o ní moc nevím. David a Lou byli lepší, tam se děj někam vyvíjel. Otevřené konce mi nevadí, ale tady jsme se nedozvěděli díky tomu skoro nic. Asi tuším, jak dopadla Signe, v druhém případě nic. Škoda, jako by pár stránek chybělo...

11.02.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tolik jsem se nebavila jako u Jeho banán. William mi příliš nesedl a děj byl trochu zvláštní a ne moc propracovaný. Všechno takový šup, šup. Ani nebylo vysvětleno, pro se Nathan choval tak jak choval. Trochu zklamání.

10.02.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Další příjemná jednohubka během deštivého dne. Těším se na 4. díl.

06.02.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Příjemné pokračování, děj se líp vyvíjel. Taková jednohubka.

04.02.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Ze začátku mi to připadalo trochu přihlouplé, ale pak jsem se do toho začetla. Není to špatný, ale četla jsem lepší komiksy. Každopádně je to hezky zpracované :)

04.02.2021 4 z 5