LucySmile LucySmile komentáře u knih

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Přečteno po mnoha letech na základě čtenářské výzvy a jsem nadšená a mile překvapená. Knížku jsem četla ještě jako malé dítě na základní škole na doporučení jedné učitelky a hned jsem věděla, že téma 2. sv. v., holocaust a tomu příbuzná témata mě budou zajímat. Knížka je krásně napsaná z pohledu milé dívky a na konci se nevyhnete slzám. Doporučuji dětem i dospělým!

19.02.2022 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Za mě nejslabší díl z celé série, ale jinak to bylo fajn.

17.02.2022 3 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Opět fajn čtení i když trochu slabší než první díl. Těším se na pokračování a vyvrcholení celé série.

08.02.2022 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Ze začátku jsem byla trochu nejistá, co se z toho vyvine a jestli vůbec pokračovat ve čtení. Vydržela jsem a vyplatilo se to! Kniha je velmi čtivá a neustále chce vědět víc a víc. Jen ty konce by mohly být pro čtenáře ohleduplnější.

06.02.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Čím vícekrát tuto knihu přečtu, tím více ji miluju. Během čtení této knihy zapomenu na vše zlé, můj život je zalitý sluncem a mé srdce taje. Kniha nemusí být vždy literární skvost, důležité je, co čtenáři předá a co v něm zanechá!

03.02.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Krásná knížka s hodně těžkým tématem, ale velkou odvahou. Sympatické mi byly všechny postavy a děj rychle plynul. Jediné, co bych vytkla, je hodně zvláštní vyznání lásky. Jinak jak je u této autorky už zvykem - hokejové téma, které jsem si velmi oblíbila. Strhávám 1 hvězdičku kvůli tomu, že série psané s Elle Kennedy se mi líbily více.

01.02.2022 4 z 5

Mikroekonomie: středně pokročilý kurz Mikroekonomie: středně pokročilý kurz Robert Holman

Na příklady skvělá kniha, ale z hlediska teorie nedostačující.

30.01.2022 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Příjemné čtení s trochu předvídatelným dějem. Hlavně oceňuju, že postavy byly sympatické, bavily mě jejich hádky i vtipy. Název knihy sedí dokonale.

28.01.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Patrika Hartla mi moje kamarádka nesčetněkrát doporučovala a když se objevila zfilmovaná verze této knihy, řekla jsem si, že si ji nejprve přečtu.
Od knihy jsem čekala víc, ale i tak to byla příjemná oddychovka. Dost mi to připomínalo knihy od jiných českých autorů, kteří psali "humorné" knihy. Prostě neurazí ani nenadchne.

25.01.2022 3 z 5

Posedlá Owenem Grayem Posedlá Owenem Grayem Sarah Skov

Hodně zvláštní. Při čtení jsem netušila, o co jde, jestli jsou to představy nebo realita,... A najednou konec.

23.01.2022 2 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Další přečtená kniha o strašidelném domě od této autorky a nemohu si stěžovat. Kniha byla čtivá a nepředvídatelná. Postavy sympatické a hlavně jich tam nebylo moc. Konec mi přišel trochu přehnaný. Od této autorky jsem už četla horší knihy, ale i lepší, takže tato je takový střed.

19.01.2022 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Druhý díl trochu slabší. Glenna byla fajn, ale Erik mi vůbec nesedl. Pořád jsem čekala něco víc a nedočkala jsem se. Jako oddychová knížka poslouží skvěle.

17.01.2022 4 z 5

Mikroekonomie Mikroekonomie Libuše Macáková

Rozsáhlá a velmi podrobná pro studium mikroekonomie na inženýrském studiu. Líbí se mi znázornění důležitých informací, grafy i příklady, které jsou potřebné pro složení zkoušky.

13.01.2022 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Jsem z této knihy trochu zklamaná, čekala jsem víc. Až na pomalejší rozjezd byla první polovina knihy velmi slibná a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pak se něco zlomilo a děj začal trochu váznout a byl až moc přehnaný. Zároveň se mi ne moc dobře četly spletité myšlenky Jessie, ale to hold k tomu patřilo. Také souhlasím s předevšími komentáři, že nedává smysl, proč vůbec na tu chatu Jessie jela a nechala se připoutat, když nic z toho dělat nechtěla. Dost zvláštní je, že neprojevila ani trochu lítosti nad smrtí manžela, který jí vesměs nic hrozného neudělal.

13.01.2022 2 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Čekala jsem všechno, jen ne toto. I když začátek nevypadal tak slibně, postupně se příběh rozjel a ke konci jsem se nemohla odtrhnout a jen jsem valila oči. Myslela jsem si, že jsem na záhadu přišla dřív Lukasz, ale konec mě opravdu překvapil. Rozhodně originální kniha. Jediné, co bych vytkla, styl psaní, který mi úplně nesedl.

05.01.2022 4 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Kniha v sobě skrývala víc než jsem čekala. Autorce se velmi dobře podařilo vystihnout dost závažný problém, kterým trpí jistě více lidí, než bychom čekali. Souhlasím s ostatními, že konec byl až moc romantický a ne úplně reálný.

30.12.2021 4 z 5

Disident Václav Havel Disident Václav Havel Daniel Kaiser

Asi nejlepší kniha o V. Havlovi co jsem četla. Autor popisuje velmi čtivě a srozumitelně. I přesto, že autor je jistým fanouškem Havla, nezatají drobnou kritiku jeho osoby. Ráda si přečtu i jeho druhou knihu.

27.12.2021 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Ze začátku se mi kniha hodně líbila a musím uznat, že je velmi čtivá. Je tam krásně vylíčena představa dokonalých vánoc v horské chatě obklopené sněhem. Později mi trochu vadila nerozhodnost obou hlavních postav a trochu přehnaný děj, ale i tak jsem si čtení velmi užila a těším se na pokračování s dalšími postavami z knihy.

25.12.2021 4 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Jsem z této knihy tak trochu rozpolcená. Zápisky lékaře jsou sice úsměvné (ne tak jako v jeho první knize), ale dost mi vadilo jeho neustálé stěžování. Sice to chápu, taky to pořád dělám, ale nemusím o tom ještě číst...

20.12.2021 3 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Tuto knížku jsem si opravdu užila. Na rozdíl od některých erotických románů má slušný příběh, postavy jsou sympatické, vše má hlavu a patu. Těším se na pokračování :)

19.12.2021 5 z 5