LucySmile LucySmile komentáře u knih

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Další skvělá kniha od této autorky, nemohla jsem ji odložit. Rafe a Bella jsou skvělí a děj byl plný překvapení. Španělská slova tomu dodávala něco navíc. Opět všem doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Velmi krásná kniha velmi podobná Haně a Vypravěčce. Vždycky mě dostanou knihy, kde se někdo z SS chová jako "člověk" a má alespoň trochu srdce. Milena byla velmi silná a Franze mi bylo až líto, protože takový život si nevybral. To, že věřil tomu, co všichni říkali a pak plnil rozkazy, aby si zachránil život nebyla tak úplně jeho vůle. Vím, že se jeho činy nedají omlouvat, ale v jeho situaci bych v té době nechtěla být. Hodně se mi líbil epilog i dodatek vysvětlující, podle čeho byla kniha napsaná. Příběh ve mě něco zanechal a všem ho doporučuji.

05.06.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Ladislav Zibura mi byl doporučován ze všech stran a i přesto, že si ze školních let vybavuji velmi nudné přednášky o cestování, do této knihy jsem se pustila. Jak se ukázalo, tohle není můj šálek kávy. Cestování mám ráda, ale v knize mi chybí, co láká mě cestovat. Příběhy řidičů nudné, vyrážení do lokalit kde "nic" není nepochopitelné. Zároveň nám nesdělil, jak dlouho kde zůstal, kolik to stálo atd. Prostě moje první a poslední kniha od tohoto autora.

27.05.2022 1 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Skvělé zakončení případu z předchozí knihy, konec na mě moc dlouhý. Těším se na další díl.

26.05.2022 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Opět krásná kniha, jak je od této autorky zvykem. Musím ale říct, že některé její knihy byly lepší než je tato. Čekala jsem trochu víc o jejich vztahu, ne jen v kolik a kde se sejdou, jak dopadne "slona" vztah s otcem a další drobnosti. Pro mě příliš krátké, potřebuju víc této drogy :D Takže doufám, že bude ještě pokračování.

26.05.2022 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Tak tato kniha mě vůbec nezaujala, i přesto, že tento typ literatury mám ráda. Postavy hodně zvláštní, jejich chování je jak na houpačce a vlastně ani neví, co chtějí. Laura, která se jak lusknutím prstu zamiluje, se chová jak zlatokopka a zajímá ji spíš značkové oblečení. Film jsem zatím neviděla, vždy dám nejdřív přednost knize a ani nevím, jestli ho chci vidět. Kdyby nebylo v knize hodně sexu, vlastně by se tam nic nedělo. Hodně slabý průměr a další díl už si nepřečtu.

20.05.2022 3 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

I přesto, že detektivky téměř nečtu, jsem si tuto na doporučení přečetla a jsem naprosto nadšená! Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči a hned se pustím do pokračování.

14.05.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Film jsem neviděla, takže nemám žádné srovnání. Co se týče knihy, horory čtu jen výjimečně a pár knih od Kinga jsem už přečetla. Děj určitě napínavý a čekala jsem, že se budu víc bát. Vadily mi některé zdlouhavé popisy a chyběly mi tam některé souvislosti. Takový průměr...

29.04.2022 3 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Pěkný, čtivý, plný sexu - přesně jak je slibováno. Postavy sympatické, děj se skvělou zápletkou, klasická oddychovka. Možná obálku bych změnila.

28.04.2022 5 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Od tohoto autora jsem četla knihy Boss a Alfa Boss a moc se mi líbily. Proto jsem této knize hodně věřila a teď jsem spíše zklamaná. Kniha se mi vůbec nečetla dobře. Děj byl hrozně uspěchaný, Filip i Max mi nebyli úplně sympatický a chovali se místy hodně zvláštně. Druhá polovina byla rozhodně lepší než první, ale prostě to nebylo ono. Četla jsem mnoho lepších knih. Na autora však nezanevřu a těším se na nějakou jeho další knihu.

18.04.2022 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak tohle mě nezaujalo. Elle Kennedy byla pro mě vždy sázka na jistotu a kdybych mohla, dávám jejím knihám víc jak 5 hvězd. Bohužel to nemohu říct u této knihy. Začátek jakoby vytržený z kontextu a děj o ničem. Jsem ráda, že to mám za sebou. Škoda...

07.04.2022 1 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Knížku mi doporučila jedna čtenářka, tak jsem si ji hned přečetla. Musím říct, že bylo těžké se od ní odtrhnout a třeba jít spát. Kniha je napsaná jednoduše, postavy jsem skvělé a příběh nádherný. Je to přesně ta kniha, při které máte neustále chuť se usmívat. Líbil se mi hlavně Jonáš s jeho pozitivním přístupem. Větší množství erotiky zde vůbec nevadilo, právě naopak. Jediné, co bych vytkla, je obálka. Kdybych knihu měla začíst číst jen podle obálky, nevzala bych si ji do ruky.

03.04.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tento příběh... Ještě teď je mi z toho špatně. I přesto, že Barunka nezažívala žádné velké fyzické násilí či znásilnění, bylo to hrozné. Je strašný, že psychické týrání nelze nijak dokázat. Navíc vyprávění z pohledu "matky" bylo o to horší, že jí člověk vidí do hlavy. Je neuvěřitelný, jak jeden člověk dokáže rozvrátit vztahy v celé rodině a ovlivnit jejich myšlení.
Jinak kniha byla napsána stručně, čtivě a jednoduše, takže k tomuto nemůžu nic vytknout. Za mě by si lidé tuto knihu měli přečíst z toho důvodu, aby pochopili, co jejich možná i neškodná slova či činy mohou způsobit.

30.03.2022 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Moje první kniha od tohoto autora a jsem z toho taková rozpačitá... Kniha už představila zajímavé a ne nereálné téma, ale na můj vkus mohla být klidně kratší. Ge začátku jsem se v tom hrozně ztrácela, střed asi nejlepší a konec jsem úplně nepochopila a byl takový nedokončený.

28.03.2022 3 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Wow! Jedna z nejlepších LGBT knih vůbec. Předčila ji snad jen série HIM rovněž od této autorky a Elle Kennedy. Postavy byly moc fajn, jen mi nepřirostly k srdci tolik, jako Wes a Jamie. Škoda, že to člověka nutí srovnávat, ale jinak to ani nejde, když se děj odehrává v téměř stejném prostředí.
Knihu jsem si však moc užila a zatím ji považuju z celé série jako nejlepší. Moc mě baví autorky styl psaní, její humor i hokejové téma. Knihy od S. Bowen i od E. Kennedy mě vždy zahřejou u srdce a zlepší mi celý den. Takže moc doporučuji!

25.03.2022 5 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Theo Addair opět nezklamal. Knížka je nádherná, taková pohádka. Postavy jsou úžasné, děj plynulý a bez dramat. Theo zpracoval téma, které jen tak v knize nenajdete a já díky tomu zjistila, jak mlc málo o tomto tématu vím. Takže jsem se i při čtení dozvěděla něco nového... Navíc malá návaznost na Muffin a čaj je skvělý bonus. Hned bych si ji přečetla znovu! Všem moc doporučuju.

21.03.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Za mě mnohem lepší, než předchozí kniha. Bridger i Scarlet byli skvělí a moc jsem si je oblíbila. Jediné, co bych vytkla, je až moc náhlých zjištění o Scarlet a její rodině. Jinak za mě super oddechovka a jdu na další díl série.

12.03.2022 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Obvykle tyhle typy knih mám ráda, ale tahle je zmatená, obě postavy neví co chtějí a celkově je to o ničem.

06.03.2022 odpad!

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tato knížka je přesně ta pravá, kterou potřebujete číst v této zlé době. Všechny postavy mi přirostly k srdci a dokázala bych si představit, že bych s nimi cestovala po Kodani. Navíc mi knížka trochu víc přiblížila, co je vlastně hygge. A jako bonus představa dokonalé kavárny... Nemám absolutně co vytknout.

06.03.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Páni! Jsem naprosto nadšená. Řekla bych, že tato kniha patří mezi ty nejlepší díla autorky nebo je možná tou nejlepší. Splňovala vše, co si představuju u hororu: husí kůže, duchové, napětí, zvraty a neočekávaný závěr. Tady je také vidět, jak se autorka s každou knihou zlepšuje. Situace už nejsou až příliš vyhrocené a rozuzlení je více "reálné". Tuto knihu opravdu doporučuju!

20.02.2022 5 z 5