Cizí dluh

Kdo se rozhodne podepsat smlouvu s ďáblem, musí být připravený na všechno. Po otcově smrti Jessica Turnerová zjistí, že jí po něm zbyly dluhy. A ona je ta, která je musí zaplatit. Záchranu hledá u svého věřitele – Liama O´Direa, přezdívaného Ďábel z Los Angeles. Lhostejný a bezcitný šéf místního podsvětí jí však nabídne vskutku ďábelskou smlouvu: život výměnou za to, že se její tělo stane jeho majetkem. „Mohu být tvůj pán, nebo tvůj kat. Klidně tě tady a teď zabiju.“ Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů. Je plný nečekaných zvratů a střetů dvou různých světů, kde se moc a nadvláda mísí s touhou a vášní. Autorka bez příkras popisuje drsný život mafianského podsvětí Los Angeles i temná zákoutí lidských duší. Dokáže mladá, nezkušená dívka ustát střet s pohledným mužem, jehož srdce před lety zkamenělo? A co se stane, když časem oba zjistí, že je spojuje víc, než by chtěli? „Podepiš smlouvu s ďáblem, kotě. Podepiš a tvoje tělo i duše budou patřit jen mně. Udělej to, pokud nechceš zemřít. Budeš moje a jen já rozhodnu, jestli jsi splatila dluh.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475897/big_cizi-dluh-qYi-475897.jpg 3.7101

Démoni z Los Angeles 1.

Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , Red

Nie mój dlug, 2020

Kniha Cizí dluh

ElikaS
včera

Ony jsou si všechny romantické nebo spíš erotické knížky z mafiánského prostředí vlastně dost podobné. Příběh je většinou obdobný, hlavní postavy jednají úplně nereálně a tak podobně. Ale vím do čeho jdu a co od těchto knížek očekávat, takže to mi vůbec nevadí.
Řekla bych, že právě na těchto knížkách se projeví, jak moc autorky umí psát, protože i tenhle typ knížek se dá napsat dobře a užijte si je (např. Chci tě, Vražedné pouto nebo Mount Trilogy) anebo mizerně (jako např. Odsuď mě nebo Ten den). A tahle knížka stojí někde uprostřed. Musím říct, že mě celkem bavila, užila jsem si jí, stránky mi mizeli pod rukama a těším se na pokračování, na druhou stranu to nebylo úplně "Wow". Nejvíc mi chyběl nějaký zásadní zvrat nebo nějaká akce, ale té se snad dočkáme v dalším díle.

janqa410
včera

(+ SPOILER) Knihu jsem si koupila čistě ze zvědavosti a také proto, že byla v mém oblíbeném knihkupectví KD v akci za hubičku, což je situace, které jistě podlehne nejeden knihomol. A když už jsem si ji donesla domů a zařadila do knihovny mezi ostatní mazlíky, zanedlouho jsem ji zase vytáhla a do četb se dala. Byla jsem prostě zvědavá. A světe div se, byla jsem překvapená, od začátku až do konce. Typický mafián, samozřejmě tak sexy, jak si jen dokážete představit, kdy sex-apeal z něj doslova stříká a to celou knížku. A Jess, chudina, ve špatný čas na špatném místě, kdy se narodila podobnému hovadu. Liam u mě ale bodoval tím, že sice v drogách jel, ale v jiném slova smyslu. Kniha je plná sexu, kdy všude kde se a dá a vždy když se to dá, dupou jako králíci v říjí, sem tam je to spestřeno nadávkami alespoň slovními, občas nějaká ta vražda. Upřímně, nedokážu říct, jestli se mi kniha líbila, či mě spš zaskočila, nicméně asi se přikláním k první možnosti protože jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. To však bohužel neznamená, že bych si tento díl chěla či měla, číst znovu.

Sebík0903
29. listopadu

No, z této knihy mám poněkud smíšené pocity. Ale převládají spíše ty pozitivní. Příběh je dobře vymyšlený, z počátku jsem měla pocit, že to bude takové to klišé, kdy dívka změní hlavouna mafie a všichni budou šťastní až do smrti. Jsem ráda, že jsem se spletla. Občas jsem měla sto chutí Liama trefit za to jak se choval nebo co říkal ale asi to jen dokazuje, že autorka tuto postavu promyslela a vytvořila opravdu reálně. Možná jako jedinou výtku bych měla to, že údajná láska, kterou Jessica cítila k Liamovi mi nepřišla tak reálná jak asi měla být. Moc jsem nepochopila co konkrétně si na něm zamilovala nebo oblíbila. Spíš mi přišlo jako kdyby se ztotožnila s rolí oběti a začala uznávat svého "pána".
Příběh se dobře četl a děj byl napínavý. Doporučuju přečíst každému kdo má rád erotické romány.

knihomolkaJani
28. listopadu

Tyjo, mně se to líbilo!
Je to další pohádka pro dospělé.. Příběh je plný sexu (opravu snad v každé kapitole), mafiánů a "lehkých holek". Je to celé zvrhlé a nereálné, ale sedlo mi to..
Jsem velice zvědavá na pokračování..
Pokud máte rádi erotické knihy, mohu doporučit.

Petra38
26. listopadu

No tohle bylo zajímavé, sprostých slov nepočitatelne a sexu to samé. Čekala jsem na nějakou událost která všechno roztočí ale ta nějak nepřišla. Ale i tak mě příběh bavil a pokračování si rozhodně přečtu. Doufám v pořádnou akci která Liamovi dá co proto...

maafa
25. listopadu

Přiznám se, že u této knihy nejsem nějak schopná rozhodnout se, jak hodnotit. Tedy ne že by na nějakých hvězdičkách nějaké Maafy záleželo:)...Ale jsem v rozpacích. Zaujalo mě, že zde máme další polskou autorku v žánru erotiky pro ženy, ale proč ne ? V tomto žánru už jsem četla kdeco, ale tohle mi přišlo hodně zvrácené. Ani ne tak tím, co ti dva spolu dělali:), jako spíš tím, jaký "vztah" a chování mezi nimi bylo. I když to téma už tu bylo, tohle mi přišlo hodně divné...Ale abych nekřivdila:), bylo to opravdu čtivé, zejména začátek a konec, uprostřed to trochu ztratilo dech, ale i tak bylo za večer hotovo:). Ale i když jsem na rozpacích, tak je mi jasné, že pokud naše knihovna koupí další díl (jestli tedy v ČR vůbec vyjde), stejně si ho přečtu:). A jelikož se pořád nedokážu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne, tak raději ponechám bez hodnocení...

LilluLong
25. listopadu

Pri hodnoteni tejto knihy som naozaj bola nerozhodná , najradšej by som hodnotila zvlast kvalitu písania ,zvlast príbeh a zvlast štýl procesu myslenia autorky, takto ale v globále za mna 3,5*

Lenka.Vílka
30. listopaduodpad!

SPOILER  ;)
Čas od času si vyberu knihu, u který mám tušení, že se mi určitě nebude líbit, ale něčím mě zaujme. Tahle mě zaujala. Proto jsem taky 27.7 do diskuse napsala:
"Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů."
Asi mám restíky ohledně toho, co je romantika :D

A tak nějak to začalo...
Jelikož jsem film 365 dní viděla, už jsem neměla potřebu číst knihu. Abych se vypsala z fascinace toho, že ten příběh někomu přijde romantický. V podstatě jsem se do toho navezla sama, protože hned jsem si vzpomněla na to, co jsem v létě napsala k téhle knize. Že si to musím v zimě přečíst...

Takže takhle...
Když váš fotr rád prašan, rád protáčí třešíňky a rád děvky, může se stát, že za to bude někomu dlužit. A tohle je dědictví, který musíte přijmout. A vyřešit ho. Nebo umřete. Tak to vyřešíte. Stane se z vás děvka, aby jste si to opracovali. Ale není to tak hrozný, protože budete hračka jenom toho sexy mafiána, jeho partneři i cizí prasata jsou ze hry. Skoro značka ideál.
Tohle je totiž hodně klasická zápletka. Proč? Protože spousta čtenářek si ráda projde během knihy plné sexu a násilí tím doufáním, že to dopadne dobře, a on zjistí, že ty peníze už nechce, že chce jenom jí. Proč by jinak v anotaci byla věta "Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů."?

("Vejdu do jednoho z pokojů. Bydlí tu tři krásné bloncky, které ještě spí.
„Kurva, co je?!“ zařvu a holky se ihned postaví do pozoru u svých postelí. „Tak je to lepší. Máte patnáct minut na to, abyste mě uspokojily, jinak odsud padáte. Start!“")

Zatím samé náznaky, že je pán pod tou tvrdou slupkou měkký romantik, že...
A docela mě děsí, jak je tady zlehčované znásilnění. Protože pokud je ten chlap sexy, tak se to vlastně nestalo a je to jenom taková jiná romantika?

Začátek deváté kapitoly mě rozesmál jako už dlouho nic takhle.
"Jsem na něj naštvaná, že se mnou po tom všem zacházel jako s děvkou, ale pro něj přece děvka jsem. Kromě toho, to byl můj plán, a stále je. Ať si myslí, že mě má v hrsti, že s ním chci šukat. Je to ponižující, no a co? Čím víc mě bude mít za kurvu, tím dřív odsud vypadnu."
Tak proč se s ním s tímhle sebevědomím nevyspala hned? Proč musela dělat na začátku caviky? Aby o ní začal přemýšlet? Aha! Tak to je ta romantika! Už to začínám chápat ;) Protože o čtyři kapitoly později je z ní už spokojená děvka, který se to vlastně líbí. Jenže to jsme na straně 100. Co bude ve zbytku? Já určitě budu ještě několikrát psychicky blinkat. Co bude tam, mám trochu tušení...

Bohužel kniha nemá žádný děj. Vlastně tam ani není žádný šokující twist před koncem. Prostě si děj jde stále rovně, nikam nevybočuje a potom je konec, přičemž posledních padesát stran je čistá červená knihovna, jenže vůbec tam nedává smysl. Postavy jsou ploché a naprosto nezajímavé. Nebo pokud to není pravda a já jsem se to nedozvěděla jenom proto, že části se sexem jsem přeskakovala, velký sorry. Přesto dost pochybuji, že to bylo zrovna tam. Kapitoly byly poměrně krátký, ale i tak se často stalo, že mrouskali v každé z nich 2x. A znáte to. Opakovaný vtip přestane být vtipem. Bylo to divné a bylo mi trapno za lidstvo samotné, že dovolí, aby se tohle šířilo. Ale vzhledem k tomu, co ostatního nechá šířit, vlastně nejmenší zlo. Ale někomu to zlo může přijít v pořádku. Nebo dokonce jako inspirující. V knize je totiž něco mnohem horšího než popis sexuálních scén. Liamovi myšlenky.

Číst si myšlenky Liama bylo jako číst si deníček psychopata. Byl odpornej od začátku do konce. Číst si o jeho práci bylo nudný. A neustále jsem doufala, že tam vlítnou policajti, všechny postřílí, jeden z nich zachrání Jessicu, ona se díky němu dostane ze Stockholmu zpátky domů a zamiluje se do něj. Sakra, to by byl twist, který by mě zaujal a věřila bych, že je knižní svět ještě trochu normální! A hned bych šla do druhého dílu! Jaktože tohle ještě nikoho nenapadlo?!?!?!

Jenže hlavní problém je v tom, že mi ani nepřišlo, že je kniha dobře napsaná. Působí totiž, že autorka doma napsala fanfikci na svoje oblíbené knihy, dala to čtenáři a to bylo všechno. Protože kvalita zpracování je vážně strašná. Ale teď ty polské aurorky letí, že? Tak to do nás perou. Skvělý!

Přesto jsem se na knize snažila najít něco pozitivního. Vážně snažila, ale nic tam nebylo. Ani ta obálka není hezká. Je naopak velice laciná. Čili po dlouhé době kniha, kde si nemohu stěžovat, že neodpovídá obsahu knihy...

Musím říct, že nejde pouze o to, že obsah knihy je naprosto bizarní. Takových knih jsem už přečetla dost. Které jsou bizár, měla jsem na mysli. Jenže já stále myslím na tu větu: "Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů.". Že jsem neustále přesvědčovaná o tom, že takhle vypadá láska. Protože na konci přeci bude. Asi je to tím, že vzorec je vlastně stále stejný. Tedy o tom, jak chudák holka napraví hajzla a budou spolu žít navěky na obláčku. Smutný na tom je právě to, že lidem ta cesta přijde v pohodě. Protože je potřeba neustále stupňovat. Být neustále drsnější a drsnější, větší a větší, aby kniha překonala to, co bylo před ní. A hlavně! Právě to teď letí stejně jako před pár lety letěli upíři. Tohle téma se musí tolik vydojit, stále něco přidávat, stále být drsnější než ten přede mnou. Jsem ráda, že ne všichni autoři nezanevřeli na to, co je důležité. Mám ráda prvek, když jsou dva spolu dostatečně dlouho, tak se to tak nějak stane, a dají se dohromady. Ale rozepsáno na několik knih samozřejmě, když na začátku tomu nic nenaznačuje. A tohle je právě ten upgrade. Unes někoho nebo ho donuť, aby s tebou byl dostatečně dlouho, mezitím ho ponižuj, ubližuj mu, zneužívej a ve správný moment přestaň, dáte se dohromady. Jo, jo, to první je v dnešních dnech moc vobyčejný a děsná nuda.

Přesto uznávám, že chápu, proč se to lidem líbí. Protože to je fikce. Takže pokud jste na toxický vztahy o kterých si rádi jenom čtete, protože v reálu by se vám to už tolik nelíbilo, tak je to kniha pro vás.