LucySmile LucySmile komentáře u knih

Velmi vtipná a krásná kniha. Ze začátku mě velmi bavila, později už méně. Miluju Anglii a jsem ráda za tuto knihu.

02.11.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nechápu, proč je kolem této knihy takové haló. Čím víc chvále, tím větší zklamání. Koncentrační tábor vyobrazen jak nějaký hotel. Nepřijde mi to reálné. Nedočteno a to jsem se na ni tak těšila :/

30.10.2019 odpad!

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Zajímavé téma a určitě problém dnešní doby. Bohužel jsem dlouho nechápala roli jednolivých postav a na konec jsem přišla dřív, než bylo v knize. Závěr tedy pro mě trochu zklamání.

30.10.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení u této knihy. Tady se hodí tak maximálně "mnoho povyku pro nic". Příběh téměř o ničem, v polovině knihy jsem už znala konec. Navíc otevřený konec, který nic neříká. Oproti autorčině předchozí knize Hana obrovské zklamání! Jak toto mohl psát ten samý člověk? :(

29.10.2019 1 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Velmi čtivá a napínavá kniha. Zajímavý pohled na nacistické Německo z pohledu jeho obyvatel, oddanost lidí vůči Hitlerovi. Na druhé straně boj za spravedlnost, která není vždy jasná. Určitě stojí za přečtení.

28.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto ohromující román! Neznám lepší knihu o holocaustu a myslím, že asi nepoznám. Vtáhne vás do děje a nepustí ani dlouho po přečtení knížky. Všem moc doporučuju.

22.10.2019 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Skvělý erotických román, lepší než 50 odstínů. Líbí se mi, že se děj vyvíjí a není moc složitá zápletka.

14.10.2019 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Knížka se zdála na začátku zajímavá ale opak byl pravdou. Hlavní hrdinka se pořád lituje a dopředu je znát, jak to skončí. Velké zklamání :(

14.10.2019 odpad!

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

Wow! Naprosto nečekaně zajímavý děj, napínavý od začátku do konce. Nejsem zvyklá číst tento typ knih, ale tato byla báječná. Určitě doporučuju.

14.10.2019 5 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Fantastická knížka, na kterou jsem se po večerech těšila. Ukazuje, jak předsudky společnosti můžou ovlivnit naše myšlení, a zároveň líčí negativní postoj některých lidí vůči homosexuálům. Někteří tu píší, že se toto reálně tak často nestává. Ano, tento příběh je asi extrém, ale na druhou stranu, toto se opravdu děje. Konec překvapivě smutný

02.10.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Skvělý. Doporučuji ale přečíst v originále, tak to vyzní mnohem lépe.

27.09.2019 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Hezký, milý příběh pro young adults. Není to žádná bomba, ale rozhodně potěší.

27.09.2019 4 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Naprosté zklamání! Bylo to, jako bych četla na Wikipedii něco, co mě absolutně nezajímá. Nemělo smysl dočítat.

26.09.2019 odpad!

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Opět naprosto ohromující! Opět mě vtáhla do děje a přečetla jsem jí téměř okamžitě. Oproti Muffin a čaj je víc náročná na psychiku, v některých pasážích rozhodně nezůstane jedno oko suché. Na druhou stranu jsou tam místa velmi zábavná. Bohužel jsme už z předchozí knihy věděli konec (autor při psaní Muffin a čaj netušil, že bude psát pokračování), na kvalitě díla to však neubralo. Kvalitní knížku poznám podle toho, zda se od ní nemůžu odtrhnout a zda si ji přečtu znova - a to se přesně u obou stalo. Jak Muffin a čaj, tak Koláčky a spiklenci jsou pro mě nejlepší LGBT knihy a rozhodně se těším na další autorovi počiny.

26.09.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj - no, co k tomu říct? Za mě nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Je to oddychový příběh, ale autor chtěl touto knihou něco říct a to svůj účel naprosto splnilo. V mnoha ohledech mi to otevřelo oči. Od první stránky jsem se do ní zamilovala a Dani s Kitem mi přirostli k srdci. Děj rychle ubíhá, žádné zbytečnosti okolo. Opravdu nemám slov, jak mě to dostalo! :) Jen jednu chybu to mělo: bylo to moc krátké.

26.09.2019 5 z 5