LucySmile LucySmile komentáře u knih

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Na to, že fantasy obvykle nečtu, se mi tahle kniha celkem zalíbila. Ze začátku jsem byla trochu zmatená o co jde, ale postupem času jsem tomu přišla na kloub. Střídání minulosti a současnosti mi vůbec nevadilo, naopak se to k tomu velmi hodilo. Autor chtěl postupně odhalovat, co se stalo a to se mu povedlo. Všechny 3 hlavní postavy jsou velmi sympatické, Tereza je ale zlo samo a určitě se v dalším díle ještě vybarví. Konec byl fakt smutný...

07.06.2020 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Bohužel nedotčeno. Za žádnou cenu jsem se nemohla prokousat přes začátek i přes to, že recenze slibují zajímavý děj. Pro člověka jako jsem já, který nemá ponětí o divadelních hrách, he to náročné čtení. Musím ale ocenit skvělý popis postav.

22.05.2020 1 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Horory nejsou úplně můj šálek kávy, ale tato kniha mě mile překvapila. Úvod by se dal asi napsat na méně stran ale jinak tam nebyla ani jedna zbytečná pasáž. Konec jsem čekala trochu jiný, ale zklamáním rozhodně nebyl. Na to velké množství stran se kniha četla velmi dobře a myslím, že se ke Kingovi ještě někdy vrátím.

14.05.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tato knížka byla pro mě velkým zklamáním. Obálka mě na první pohled naprosto uchvátila a děj se zdál být zajímavý. Nevím proč, ale četlo se mi to hodně špatně a postavy mi nepřirostly k srdci. Děj byl až místy zdlouhavý a neměla jsem ze čtení tu pravou radost. Škoda...

16.04.2020 2 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Musím říct, že jsem celkem zklamaná. Po přečtení Nabíječe jsem čekala opět takovou bombu a tohle byl slabý průměr. První polovina knihy vypadala, že ji nepsala ani ta samá autorka, druhá polovina už byla lepší. Knihu jsem si nakonec užila, ale znovu bych se k ní už nevrátila.

07.04.2020 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Wow tak to jsem nečekala! Myslela jsem si, že to bude zase jedna z těch klasických knih, ve kterých znáte od poloviny knihy děj až do konce, ale spletla jsem se. Od začátku byl příběh neuvěřitelně vtipný a moc krásně se knížka četla. Trochu se bojím, o čem budou další díly, ale moc těším, až si je přečtu.

30.03.2020 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Musím říct, že jsem od této knihy čekala úplně něco jiného, ale mile mě překvapila. Ze začátku mi to úplně nedávalo smysl. Musela jsem pochopit styl psaní, rozlišit jednotlivé postavy... Žádný závratně překvapivý konec se nekonal, ale to ani nebylo smyslem knížky. Nakonec jsem byla moc ráda, že jsem si ji přečetla.

20.03.2020 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Ačkoliv jsem se druhého dílu bála, mile mě překvapil. Nevím, jestli byl lepší nebo horší než první díl, ale byl rozhodně jiný. Trochu víc drama, víc zábavný,... I proměna Tea se mi líbila, takže u mě opět 5*.

27.02.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Moc všem doporučuju, protože je to další velmi povedená kniha českého autora na téma LGBT! Přečetla jsem ji jedním dechem ale postavy jsem si tolik neoblíbila jako u jiných knih. Neseděl mi tam Teo, který je sice perfektně nesobecký, ale zároveň hrozně nejistý a nerozhodný. Samozřejmě druhý díl nemohu vynechat :)

23.02.2020 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Awww! Druhá přečtená kniha od této autorky a jsem opět nadšená a mile překvapená. Knížka se četla téměř sama, nenáročná, s rychlým spádem a šťastným koncem. Konec jsem malinko tušila předem ale to na kráse příběhu neubralo.

19.02.2020 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Asi nejlepší kniha z Twilight ságy. Líbí se mi sebevědomá Bella a příběhy ostatních upírů. Škoda, že není víc popsán ostrov Esmé. Samozřejmě narození Renesmé je skvělé oživení příběhu.

16.02.2020 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Další z mých nejoblíbených knih. Trochu mi vadí nerozhodná a úzkostlivá Bella, ale jinak není co vytknout. V této knize mám nejradši nesobeckost Edwarda. Opět velmi čtivé, nelze nemilovat.

05.02.2020 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Moje nejméně oblíbená knížka z Twilight ságy, ale i přesto jsem jí přečetla snad 100x. Poslední dobou však tu část s depresivní Bello - dost to na mě působí a pak to kazí celkový dojem z knížky.

23.01.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Moje nejoblíbenější příběh už spoustu let! Téměř okamžitě jsem si zamilovala jejich nádhernou lásku, Edwardovu nesobeckost a Bellinu odvahu. Od této autorky mám ráda všechny její knihy, ale tato sága je nejlepší. Už ani nepočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla... Nyní jsem ji začala číst v originále a opět se jí nemohu nabažit. Velmi čtivá a pohodová knížka, která každému musí vykouzlit úsměv na tváři. Škoda jen, že film se moc nepovedl, ale to tak už u zfilmovaných knih bývá.

20.01.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Mám z této knihy rozporuplné pocity. Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale jsem ráda, že už to mám za sebou. Knížka se čte dost špatně. Děj téměř žádný a samé hodnocení výrazu, slov, co má dělat aby to nevydalo tak či onak. Asi střed knihy mě na chvíli bavil, ale konec to úplně zkazil. Absolutně to nechápu a ocenila bych, kdyby mi to nějaká dobrá duše vysvětlila. Na tohle jsem se moc těšila a mrzí mě, že mě to neoslovilo. Možná někdy v budoucnu se k ní vrátím a pochopím ji...

05.01.2020 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moje oblíbená nejen kniha, ale i film. Na konci vždycky ukápne nejedna slza. Nejlepší kniha od Johna Greena. Čtivý, romantický, smutný... Co víc si přát?

29.12.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásný příběh ale velmi zdlouhavý. Dlouhou dobu jsem nevěděla o co tam vlastně jde a čekala jsem to lepší. Na druhou stranu mi zase ukázal některé věci o válce, o kterých jsem neměla ani ponětí.

29.12.2019 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Po přečtení této knihu jsem si řekla: "No konečně!" Dost se to vleklo a příběh celkem o ničem. Popravdě jsem od toho ani víc nečekala...

21.12.2019 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Překrásná kniha se smutným koncem. Sice jsem u toho nebrečela jak píšou ostatní, ale i tak mě to zasáhlo. Trochu mě mrzí lehce předvídatelný konec ale to už tak bývá. Na začátku jsem se trochu bála, že kniha nebude tak dobrá, jak je v recenzích a jsem ráda, že jsem se spletla.

10.12.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Za mě rozhodně největší spokojenost. Krásné, milé, zamilované... Na konci dokonce i malá zápletka. Není na co si stěžovat. Ani jsem od toho nečekala tolik, ale byla jsem překvapená, jak jsem se rychle začetla. Ráda si tuto knížku přečtu znova. :)

25.11.2019 5 z 5