Roštěnka

V pokračování Nabíječe se vztah Caroline a Simona podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost nebyla nikdy větší zábava... ani větší zmatek. I v práci toho má Caroline až nad hlavu – po odjezdu své šéfky na líbánky převezme vedení celé designérské firmy a navíc má na starost rekonstrukci nádherného starobylého hotelu v Sausalito. A protože její sexy přítel Simon létá fotografovat po celém světě, nezbývá jim než věřit v pravdivost rčení „láska i hory přenáší“. Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich samozřejmě nestěžuje! Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné zuby a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, aby víc času doma trávila i Caroline. Ačkoli jim však romantické eskapády jejich přátel poskytují dostatečné rozptýlení, čekají nástrahy dlouhodobých vztahů i na ně. Caroline ani Simon nechtějí sklouznout k tomu, aby svůj únik před stereotypem řešili stylem „co oči nevidí, to srdce nebolí“, dokážou se tomu ale vyhnout?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/216886/rostenka-216886.png 3.8560

Cocktail (2.)

Rusty Nailed (2014)

Vydáno:, Mladá fronta

Zabka27

Za mě lepší díl, než ten první. Ale opět mám výtku ke Caroline...hrozně mi vadilo to její vyšilování ke konci knížky. Panebože, vždyť jí není dvacet. Každopádně Clive je bourák, tomu fandím :-)

TerezaMondeková

BOŽÍ!
Kniha se mi opravdu hodně líbila. Musela jsem se smát od začátku až dokonce (občas i nahlas). Ale nemůžu se rozhodnout, jestli se mi víc líbil první díl nebo druhý. V prvním se mi líbilo, že na to rovnou "neskočili", ale poznávali se. Byli přátelé, ale bylo nám všem jasné, jak to dopadne. A v druhém se mi líbí to že plánují společnou budoucnost. Spousta lidí říká, že se jim nelíbilo, že Simon často cestoval, ale mě se to líbilo hodně. O to víc se na sebe těšili. A líbily se mi jak si navzájem říkali. Simon je Nabíječ :D a Caroline je Roštěnka :D
Obálka je opět nádherná. Nemůžu se rozhodnout jestli se mi víc líbí na prvním díle nebo na druhém. A název opět skvělý.
Nemohla jsem se odtrhnout. Přečteno jedním dechem. Určitě si ji přečtu znova. Doporučuji.

bafuskyBaf

Pěkné pokračovaní...Musím říct, že se mi to líbilo více než první díl... :-)

georginaa

V prvním dílu bylo více humoru a tady mi chyběl, bylo to ustálenější jako partnerství, které vzniklo mezi Caroline a Simonem. Ale kupodivu to pořád mělo stejný šarm, dobrodružství a plno sexu.

Milky92

Druhy dil super uplne jsem se tesila!
Bohužel jiz nebyla tam vtipna jako první dilek ;)
Za par hodin precteno,a ted hura na dalsi!!

Kaci90
09.12.2017

No. První díl jsem vzala do ruky, protože jsem chtěla něco hodně nenáročného, oddechového a celkově jiného, než obvykle čtu. Druhý jsem vzala ze stejného důvodu a také proto, že mám ráda série přečtené celé. Ale panebože, tohle bylo tedy hodně slabé. První díl mi přišel vtipný, děj běžel, sice předvídatelné, ale milé. Toto bylo jen přemáhání, Caroline otravná nejotravnějším ženským způsobem, hledání problémů tam kde nejsou a pak ještě dělat, že vlastně žádný problém nemám a čekat až to “vyhnije”? Kolik že jí je, 17? A to ani nemluvím o Sophii, vážně mi přišlo, že čtu nějaké myšlenkové pochody puberťáků, a to i ty puberťáky asi podceňuju.

Zuzanka46
19.11.2017

Skvělá knížka, Caroline a Nabíječ udělali posun ve svém vztahu a Clive jim při tom asistoval :-) Občas během čtení jsem si říkala, jak je možné, že tak mladá Caroline toho už tolik dokázala a vše bravurně zvládá, ale na zasnění je to fajn čtení.

avalonek
10.11.2017

Roštěnka mi celkem lezla krkem.Jako by ji někdy bylo 15 a ne 26 let..Simon,se choval jako dospělý,ale ona jako dítě..Jinak se dalo číst,ale dost slabé oproti jedničce..Bavila mě Sophie a Neil..takže ještě dočíst poslední dílek a mám to za sebou konečně..

Dudanek69
09.10.2017

Super kniha se krasne cte, doporucuji vsem

mazlak
09.08.2017

Dobré. Mohu však říct, že prvnímu dílu se to nevirovná. Dávám tedy čtyři hvězdičky a jdu si přečíst třetí díl. Snad se to ještě nezhorší.

hana.hanigerova
12.07.2017

Mám smíšené pocity... Příběh jsem si celkem ráda a relativně rychle přečetla, ale i přesto jsem ho často odložila, protože mě to někdy nebavilo. Rozhodně to není kniha, kterou bych začala číst a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Sophie a Neil mi neuvěřitelně lezli na nervy, chovali se šíleně. Z komunikace mezi Jillian a Caroline mi přišlo, že se stane bůh ví co a vlastně žádná bomba nepřišla. Vztah mezi Nabíječem a Caroline nebyl na horské dráze. Prostě zažívali změny a občas měli malé problémy, které nebylo tak těžké vyřešit. Takže dle anotace jsem čekala NĚCO a přišla nuda a stereotyp. Vlastně jsem četla o takovém obyčejném vztahu dvou lidí, který okořeňovalo jen to, že mají prachy. Normálně mi takové knížky nevadí, ale zde jsem prostě měla jiná očekávání.
Každopádně dávám tři hvězdičky, autorky způsob psaní se mi pořád líbí a vrhám se na další knihu série.

inuska6280
15.06.2017

Mapk ty dva ráda :)

willovw
07.06.2017

Hezky napsaná, rychle jsem ji měla přečtenou, jsme ráda že jsou i knihy, kde se hlavní hrdinové po první velké hádce hned nerozejdou. :)

ardeas
20.05.2017

Toto pokračovanie mi prišlo o hodne slabšie, než predošlá kniha. Za snahu reflektovať realitu, kedy sa takmer dokonalý pár snaží prehrýzť rôznymi konfliktmi za použitia konsenzusu... na môj vkus to bolo až príliš sladké, takto to proste nefunguje. Ale za snahu dávam 2*, no myslí, že aj to je trocha veľa.

havrmoni
09.05.2017

No jak jsem psala v komentu u předešleho dílu,že mi občas holky připomínaly puberťáky,tak tady to bylo víc než občas. A co to bylo s tou Sophií?to jako vážně????? Tady jsem byla za jedno s klukama. Caroline si toho vzala moc a navíc stále nevěděla co vlastně chce. I když se to dobře četlo a stále se mi to líbí,přesto jsem měla Caroline a jejích,,výstupů" chvílemi už plné zuby. Simon byl zlatíčko.

Market = )
10.04.2017

Za mě pořád dobrý. Lehké, vtipné čtení, na oddech ideální. Docela mile mě překvapil popis nejistoty ve vztahu a podobně, to mi rozhodně nepřišlo jako z béčkovýho románku :-).

z1631984
17.03.2017

Vtipné, nenáročné čtení s prvky erotiky. Možná by zfilmovaná verze slavila větší úspěchy než trilogie 50 odstínů.

Kiwicatko
06.03.2017

Kolikrat jsem tu nevedela ani o co bezi...spis nez rostenka se to melo jmenovat silena workoholicka :-D boze a co to predvadeli Sophie s Neilem? Ti byli jak nejaci zamrzli pubertaci...
Navic po vete "co oci nevidi, to srdce neboli", kterou jsem si precetla v popisku jsem cekala nejake drama, ale zadne neprislo. Takze vlastne ani nevim, co ta veta mela znamenat :-(

paprika75
04.03.2017

Slabší než 1. díl, ale to tak bývá. Čekala jsem nějakou větší zápletku než ztraceného kocoura, ale OK. 3*

Laf
14.01.2017

Kniha mě bavila. Líbilo se mi dozvědět se, jak to s nimi pokračovalo dál, ale už to nebylo ono. První díl byl celkově lepší a i více humornější. Ale za přečtení to i tak stálo ;)

tatjana1737
27.12.2016

Budu opakovat předchozí komentáře, ale Roštěnka má velkou chybu, a totiž že jde o druhý díl. Ztrácí proto punc něčeho nového a nečekaného, čtenář už ví, do čeho jde a má svá očekávání, erotické scény už nemají svůj náboj. Asi jsem vadná, ale ve filmech i knihách z Červené knihovny mne nejvíc bere, než se hrdinové dají dohromady, jejich narůstající touha a očekávání. Přestože vždy toužím se k nim ještě vrátit a číst o nich dál, klasický vztah už je trochu nuda, přestože zažívají tuny skvělého sexu. Když jsem si v knihovně půjčovala všech pět knih ze série a četla si jejich anotace, po rozečtení Nabíječe mi bylo líto, že třetí a čtvrtý díl jsou o někom jiném. Po přečtení Roštěnky už mě to vůbec netrápilo.

Ne, že bych nějakému páru nepřála sex, kdykoli se na sebe podívají, natož dobrý sex a s mnohonásobnými orgasmy. S nejlepšími kamarádkami si dokonce tu poslední položku již tradičně vzájemně přejeme k svátku, narozeninám i pod stromeček. Ale Caroline se Simonem to dělali tak často, že se to trochu omrzelo. Claytonová píše vtipně a scény samy o sobě nebyly řemeslně napsány špatně, ale prostě už chyběl moment překvapení a něčeho neznámého. A dobře, taky hraje roli i moje osobní závist, ale tu ponechme stranou :-).

Děj byl sám o sobě hodně jednoduchý, prokládaný tunami sexu (ano, ano, Simon to na začátku Nabíječe na Caroline křičel přes zeď bytu, ačkoli se mýlil v tom, že pro ni nic nebude) a vedlejšími liniemi příběhů Jillian a Benjamina (jak to sakra bylo s tím Mnichovem a Vídní??!) a Sophie s Neilem (fakt si myslím, že jen jedna pusa, navíc přiznaná, se nepočítá za nevěru). Ale už to prostě nebylo ono... Netvrdím, že si knihu nikdy nepřečtu znovu, jako oddychovka je to pořád zábavné a ne úplně pitomé čtení, ale z hlediska nějaké síly příběhu je jednička lepší. Aktuálně mám rozečtenou trojku a zatím nic moc... Alespoň za mne. Netvrdím, že někoho jiného kniha nechytne ;-).

Btw: Nebylo v 1. díle řečeno, že je Clive vykastrovaný? Ke kastrovanému kocourovi mi moc nesedí harém - ačkoli odkaz na Simonovy milenky pobavil.

Autorce děkuji za odkaz na píseň Look a Lot Like Christmas (Johnny Mathis), kterou jsem neznala :-).

Jája92
01.12.2016

Trochu jsem byla zklamaná z této knížky, první díl byl nesrovnatelně lepší, přesto se našly pasáže, které mě opět zaujaly a pobavily.

Fixa08
16.09.2016

Mě se to líbilo, chtěla jsem mnoha thilerech romantiku a dostala jí, erotické scény pěkné a že to už nebude takové jako první díl se dalo čekat. Pro mě milá oddychovka.

kik68
12.07.2016

Nic moc, ale ještě jsem to zvládla přečíst.

novakovaterka22
11.07.2016

Tak už jí mám konečně dočtenou. Kniha byla trochu víc slabší než 1.díl, ale jo docela bavila. Je to oddychovka a nic moc se od knížky čekat nedá, ale stejně si někdy přečtu celý zbytek série.

Patamata
05.04.2016

Nemohu si pomoct, ale první díl byl super a tato knížka....jsem v rozpacích...čtu a nečtu už snad rok, nutím se do ní, nebaví mne...za mne asi raději neee

Zuzulína
25.03.2016

Docela mě to zklamalo. Pořád jsem čekala nějaký zvrat v ději, cokoli co se stane, aby člověk mohl říct "jo tohle byla zápletka" ale tady jsem ji nějak nenašla..

werusx
12.03.2016

Za mě příjemné pokračování Nabíječe. Knihy se velmi dobře čtou a jsou zábavné.

Shindeen
22.02.2016

Oproti prvnímu dílu rozhodně pokles.. Už v prvním díle se mi Caroline příliš nezalibila, nicméně teď se mi doslova znechutila a připadala mi jako rozmazlený 13tiletý spratek.. S prominutím.. Ty její nesmyslné výbuchy jsem se snažila svézt na to, ze by třeba nakonec vylezlo, že je těhotná, ale to se nestalo, a tak se mi prostě jenom znechutila.
Scény s kocourem byly originální, nicméně když na ní tasil prostředníčky a usmíval se a podobně, tak už to zkrátka bylo moc... A to jsem prosím milovník koček. :D
Což se mi líbilo asi nejvíc, bylo drama Sophie a Neila. Jinak mě kniha nenadchla... Cas ubíhá hrozně rychle, až mi někdy přišlo, že se i autorka ztratilo v tom, v jakém období se nachází... V par věcech si taky protiřečila. Například: v jedné pasáži jsou Mimi a Ryan zasnoubení a mají večírek ve svém novém společném bytě. Později Mimi říká, stále zasnoubena, že je ráda, že se rozhodli bydlení řešit až po svatbě.
Nebo v jedné scéně Clive vystrkuje prostřední drápek, v jiné scéně drápky vůbec nemá..
Na začátku knihy se Caroline stěhuje do nové kanceláře vedle Jillian, na konci má Jillian vytopeny kancelář ve třetím patře, což je jiné patro, než Caroline...
No, Nabíječ byl fajn oddechovka, tohle už ani to ne..

Ranuncul
21.02.2016

Asi se mi nelíbila tolik jako první díl,ale i tak to byla příjemná oddechovka.

Alice Clayton

Alice Clayton